MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MKS Cracovia
    >>
Dominik Kružliak 40
    >>
Marko Divković 44
90+4. perc1 - 1MKS Cracovia

Rade Obrenović (SVN)
Manuel Vidali (SVN)Tomislav Pospeh (SVN)
  • 90+4.

A játékvezető viszont ezt követően lefújja a párharc első felvonását. 1:1-es döntetlennel utazunk Krakkóba! Aki teheti, jöjjön el egy hét múlva, aki pedig otthon maradna, olvassa akkor is élő közvetítésünket. Kiss Balázs kíván szép estét!

• 90+4.

Ronan szabadrúgását Kružliak juttathatta volna a hálóba a mérkőzés utolsó momentumaként! A kutyafáját!

• 90+4.
    Connor Patrick Ronan szabadrúgást lőtt.
  • 90+2.

Lopes fejelt kapura! Jedličkának kellett bemutatnia tudományát.

• 90+2.
    Sergiu Catalin Hanca szabadrúgást lőtt.
  • 89.

Nagyon a végén vagyunk már, az egész stadion ütemes tapsolásban tör ki, a lengyelek pedig feltekerik a hangerőt a vendégszektorban. Lássuk, melyik gárdának segít ez a hátrelévő 4 percben. Ennyi lesz a hosszabbítás.

• 87.

Kalmár lőtte el, de a labda másfél méterrel szállt el a kapu fölött.

• 87.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 86.

Kalmár lábát húzzák el, mielőtt lefordult volna. Kiváló szögből rúghatjuk a szabadot!

• 84.
    Damian Dabrowski helyett Milan Dimun állt be a játékba.
  • 84.

Blackman lő fölé!

• 83.

Felerősödik a buzdítás, Ronan pedig ennek örömére egy távoli lövéssel kínálja meg Peškovičot.

• 81.

A lengyel szurkolók közben ria-riázni kezdenek, erre Polska-Polska a válasz a B-középből.

• 80.

Helik orra kezdett el vérezni az ütközés után.

• 78.

Nem volt rossz elképzelés Ramireztől a középre passzolt labda az ötös vonalán, de Blackman elől sikerült tisztázni.

• 76.

Csapatunk színeiben bemutatkozik a venezuelai újonc, Ramirez! Gyerünk, fiú, rúgj egy gólt!

• 76.
    Lukáš Čmelík helyett Eric Kleybel Ramirez Matheus állt be a játékba.
  • 75.

Van Amersfoort rúgja mellé a szöglet után.

• 75.
    Sergiu Catalin Hanca szögletet rúgott.
  • 73.

Nagy helyzet a lengyelek előtt! Ronan vesztett labdát a középpályán, ebből azonnal megiramodott az ellenfél, de Lopes elkönnyelműsködte a tutit, és Jedličkába rúgta a labdát. Kösz, Lopes!

• 71.

Kalmár remek szólót bemutatva rázott le magáról két védőt, s mikor már beadta volna, akkor elkaszálták. Legalábbis mi úgy láttuk. A szlovén bíró viszont továbbot intett...

• 70.
    Vida Kristopher András helyett Abdulrahman Taiwo állt be a játékba.
  • 70.

Čmelík próbálkozott egy lapos lövéssel, csak erőt nem vitt bele. Peškovič rajta volt a labdán.

• 69.

Mintha mindkét oldalon a fáradtság jelei mutatkoznának. Egyik gárda sem játszik gólveszélyesen az utóbbi percekben.

• 66.

Üresen ugrott ki Lopes a védelmünk mögül, de lesen állt, ezt pedig lefújta a sípmester. Utána még kapura küldte a labdát, lapot viszont nem kapott a sípszó utáni rúgásért.

• 65.

9860-an váltottak jegyet a találkozóra.

• 62.
    Bojan Cecaric helyett Mateusz Wdowiak állt be a játékba.
  • 60.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Cesar Blackman Camarena állt be a játékba.
  • 59.

Ez az a periódusa a meccsnek, amikor nagyon kéne egy gólt rúgnunk. Benne van a levegőben.

• 57.

Izgulahtott a Cracovia, mert Čmelík és Koštrna jól bolondította hátul a védelmüket, a betett labdát viszont nem volt, aki kapura küldje.

• 56.
    Connor Patrick Ronan szögletet rúgott.
  • 56.

Krakkói próbálkozás után már szöglet a másik oldalon. Gyerünk, fiúk!

• 55.

Lopes volt az, aki odatette a lábát az előbbi lövésnél.

• 54.
  • 53.

Kalmár lövése pattan meg valakin szögletre! Tiszta helyzet volt!

• 53.

Kružliak marad a földön, de kis idő múlva ismét játékra képes.

• 50.

Šatka mentett éles szituációban.

• 49.
  • 48.
  • 46.
    Kamil Pestka helyett Diego Gustavo Ferraresso állt be a játékba.
  • 46.

Folytatódik a második félidő.

• 46.

Véget ért az első játékrész, 1:1-el vonulunk az öltözőbe.

• 45.

Két perc hosszabbítás következik.

• 44.

GÓÓÓL! Megvan a gyors egyenlítééés! Čmelík beadása Vida Kristopher hátáról a szabadon felejtett Divković elé pattant, aki nem hibázott - 1:1

• 44.
    Marko Divković gólt rúgott.
  • 40.
    Dominik Kružliak öngólt rúgott.
  • 40.

Vezet a Cracovia! Amersfoot lövése irányt változtat Kružliak lábán, Jedlička elmozdult a másik irányba, visszaérni pedig már nem volt esélye a gellert kapott labdára - 0:1

• 39.
  • 38.

Jedlička kétszer is góltól menti meg a csapatot! Előbb Hanca, majd Lopes lövését hárította.

• 37.
  • 36.

Egy kapu előtti kavarodás után tizenegyest reklamálunk, de a bíró másképp látta.

• 36.

Fel kéne pörgetnünk kicsit a játékot, mert másképp nem fog menni. A Cracovia védelme eddig nagyon jól teljesít.

• 33.

Čmelík marad lent egy ütközést követően a földön. Ápolni kell, addig a többiek frissítőt vesznek magukhoz.

• 31.
    Eric Javier Davis Grajales sárgalapot kapott.
  • 29.

Nagy lehetőség a lengyelek előtt! Bedobás után az egyik vendégjátékos fején megcsúszott a labda, melyet aztán Datković fejelt a kapu irányába. Jedličkának nyújtózkodnia kellett, de a felső léc is besegített neki. A partjelző közben jelezte, hogy leshelyzet előzte meg a szituációt.

• 28.
  • 25.

A mérkőzés félidejében járunk, eddig csak egy kapura tartó lövést láthattunk Vida Kristophertől. A többi próbálkozás fölé vagy mellé ment. A Cracovia sem villantott még.

• 22.
    Damian Dabrowski szabadrúgást lőtt.
  • 22.
    Dominik Kružliak sárgalapot kapott.
  • 21.

A Nagyszombat és a Rózsahegy már lejátszotta a saját meccsét. Mindketten kikaptak 2:0-ra.

• 20.

Čmelík próbálkozásában nem volt elég erő, fölé szállt a lövés. Talán, ha lepasszolta volna...

• 19.

Lesen állítja meg a partjelző a lengyelek támadását.

• 18.

Jött a beadás Vida Krisztől, ám a hórihorgas lengyelek mellett nem sok babár termett csatárainknak.

• 15.

Kisebb zavar keletkezett a védelmünkben, de Kružliak még az utolsó pillanatban el tudta kanalazni a labdát a piros-fehér csíkos elől, így aztán nem lett komoly helyzet a lengyel mezőnyfölényből.

• 15.
  • 14.

Óvatosan méregetik egymást egyelőre a csapatok! De hejj, Datkovićnak kell beletennie a labdát lengyel részről egy beadásba, hogy ne legyen baj! Szöglet.

• 10.
    Kamil Pestka sárgalapot kapott.
  • 10.

Nagy lövés! Vida Kristopher egy elé pattanó labdát kapásból küdött kapura, Peškovič azonban bemutatta, hogy kell védeni.

• 8.

Most sikerült megtartanunk a labdát, egy bedobásig el is jutottunk, melyet Davis végzett el. Panamai játékosunk kedden tért vissza Dunaszerdahelyre.

• 6.

Nem ijedt meg a lengyel gárda, az első öt percben magabiztosabban fociznak, mint mi, noha helyzetig még nem jutottak el.

• 4.

Kalmár startolt rá egy utolérhetetlennek tűnő labdára, s mivel azt nem tudta lefutni, inkább szabálytalankodott egyet az utolsó krakkói védővel, Helikkel.

• 2.

Koštrna centerére figyeltek a vendégek.

• 1.

Divkovic végezte el a kezdőrúgást. Hajrá, DAC!

• 0.

Gyönyörű koreográfi rajzolódik ki a lelátókon. A lengyelek magyar zászlót tartanak a fejük fölé, a mi B-közepünk felett lengyel zászló rajzolódik ki. Hamarosan a himnusz dallamai is felcsendülnek.

• 0.

Érkeznek a játékosok a pályára. A vendég krakkóiak piros-fehér csíkos mezben, mi pedig az új szezonra készített sárga-kék szerelésben.

• 0.

Felcsendül az elmaradhatatlan Nélküled.

• 0.

A vendégszektorban egy, a lengyel-magyar barátságra utaló óriási molinó feszül.

• 0.

A  lengyelek nem fértek el a vendégszektorban, egy csomó krakkóit látni a C4-es szektorban. Békésen vegyülnek a hazaiakkal.

• 0.

Névsorolvasást tart a hangosbemndó, előbb a krakkóiaiknál, aztán pedig a hazai játékosok neve hangzik el, szurkolói kísérettel.

• 0.

Szépszámú piros-fehér mezes közönség gyülekezik a vendégszektorban, és a hazai székekből is egyre kevesebb az üres. A játékosok már végzik a bemelegítést. Még bő fél óra és kezdünk.

• 0.

És a krakkóiaké:

Peškovič - Râpa, Helik, Datković, Pestka - Hanca, Gol, Dabrowski, Čečarić - van Amersfoort, Guimaraes Lopes

• 0.

Íme a mai kezdőnk:

Jedlička - Koštrna, Šatka, Kružliak, Davis - Vida Máté, Ronan, Kalmár - Čmelík, Vida Kristopher, Divković

• 0.

Az Európa-liga 1. selejtezőkörének 1. mérkőzése, az FC DAC 1904–MKS Cracovia összecsapás 20:30-kor kezdődik. A visszavágót egy héttel később, július 18-án, csütörtökön 19:00-kor rendezik Krakkóban. A továbbjutó a 2. selejtezőkörben a görög Atromitosz Athénnal találkozik majd. Továbbjutásunk esetén az 1. mérkőzést Dunaszerdahelyen játsszuk, július 25-én, csütörtökön, a visszavágót pedig augusztus 1-jén.

• 0.

A június 18-i EL-sorsoláson a lengyel bajnokság legutóbbi szezonjának 4. helyezettjét, az MKS Cracovia Krakkó együttesét kaptuk. Ez lesz a nyolcadik „európai” ellenfelünk – a nyolcadik különböző országból.

• 0.

A visszaszámlálás befejeződött, újra útjára indul a labda! Köszöntjük kedves Olvasóinkat a DAC-Cracovia Európa Liga selejtező-mérkőzésről! A találkozó 20:30-kor kezdődik. Az online közvetítés hamarosan indul. Kiss Balázs kommentátor kíván jó szurkolást!

AZ EL 1. SELEJTEZŐKÖRÉNEK 1. MÉRKŐZÉSÉN:

A lelátón baráti hangulat, a pályán igazságos döntetlen – így kezdődött számunkra az új évad, amelynek első tétmeccsén 1:1-et játszottunk a lengyel Cracovia Krakkóval. Kružliak öngóljára Divković találata volt a válasz, a továbbjutó kilétére ezért még egy hetet várni kell.

Nagyjából másfél hónapos pihenő után újra élettel és szurkolókkal telt meg a MOL Aréna. Az Európa Liga meccsre érkező lengyel és a mi szurkolóink között feszült hangulatnak nyoma sem volt. A meccs előtt egy csoportban sörözött piros-csíkos a sárga-kék mezessel. A gyönyörű – lengyel-magyar barátságra emlékeztető – koreográfia is azt bizonyította, hogy a lelátón nem lesz harc a két tábor között. A pályán viszont már ellenfélként tekintettek egymásra a felek, mégha elég döcögősen indult is a mérkőzés. A kezdeti pillanatokban a Cracovia játékosai tűntek magabiztosabbnak, de a remek szurkolói hangulat a mieinknek is megadta a kellő löketet a támadások építésére. Az első említésre méltó próbálkozás is a DAC-hoz köthető, Vida Kristopher a 10. percben eresztett meg egy kemény löketet, Peškovič azonban fogta a hálóba tartó labdát. Ezt követően hosszú percekig csak mezőnymunka folyt a pályán. A kosárlabda termetű krakkói alakulatot nehéz volt megverni a fejpárbajokban, a laposan belőtt labdáink pedig elakadtak a láberdőben. A Cracovia a 29. percben szerezhette volna meg a vezetést: egy fejjel továbbcsúsztatott bedobás után van Amersfoort fejelt kapura. Jedlička nagyot nyújtózkodott, de a felső léc is besegített neki. A helyzetet egyébként les előzte meg. Később Vida Kristopher buktatásáért reklamáltunk tizenegyest a szlovén játékvezetőnél, de a spori kérlelhetetlen volt, és továbbot intett. Utána Jedlička pillanatai következtek: egy percen belül kétszer is góltól mentette meg csapatunkat. Előbb Hanca, majd Lopes lövésénél mentett nagyot. Két perccel később viszont már ő is verve volt: van Amersfoot lövése irányt változtatott Kružliak lábán, kapusunk elmozdult, visszaérni pedig már nem volt esélye a gellert kapott labdára – 0:1. A találatot így újonc védőnk, Dominik Kružliak neve mellé írták. A válaszra viszont nem kellett soká várnunk. A félidő hajrájában Čmelík beadása Vida Kristopher hátáról a szabadon felejtett Divković elé pattant, aki nem hibázott – 1:1.

Cserével kezdték a második játékrészt a krakkóiak, Pestka helyett Ferraresso állt játékba. Peter Hyballa viszont nem cserélt játékost a szünetben. Előbb Kalmár lövése váltott ki heves tapsot a lelátókon, majd Čmelík és Koštrna ügyes labdaváltásánál jött lázba a publikum, de a betett labdát már nem volt, ki kapura küldje. A játékunkban ekkor benne volt a gól, ám krakkói ellenfelünk hatástalanította a próbálkozásainkat. Hyballa ekkor már cserével is próbálkozott frissíteni a játékot: a csapathoz mindössze két napja visszatért Davist honfitársa, Blackman váltotta. A 66. percben Lopes iratkozhatott volna fel a góllistára, kiugratása pillanatában azonban lesen állt. A mérkőzésre 9860 néző váltott jegyet, a hangulat igazán parádésra sikeredett. A két tábor sportszerűen buzdított, hol egy Ria-ria-Hungária hangzott fel a vendégszektorból, hol egy Polska-Polska a hazai B-középből. Persze, mindkét oldalon arra vártak leginkább, hogy gólt kiálthassanak, de a labdák egyik oldalon sem találtak utat a hálóba. A 70. percben Čmelík laposan próbálkozott, a szlovák Peškovič azonban rajta volt a lövésen. Négy perccel később pedig Lopes könnyelműsködte el a tutit, miután Ronan a pálya közepén labdát vesztett. Hibáját Jedlička hozta helyre egy jó védéssel. Hyballa a meccs utolsó negyed órájára csatába küldte az új venezuelai csatárunkat, Ramirezt, aki máris egy szép lapos passzal vétette észre magát. Nem sok kellett hozzá, hogy ezt a mozdulatát gólpasszként könyvelhessük el, de Blackman elől tisztáztak a döntő pillanatban. Ronan a kapus kezébe, Blackman pedig fölé lőtt a folytatásban; Kalmár jó szögből elvégzett szabadrúgása ugyancsak a kapu fölött szállt el. A hosszabbítás perceire az egész stadion ütemes tapsban tört ki, melyre válaszul a lengyelek is feltekerték a hangerőt. A várt hatás pedig majdnem bejött mindkét oldalon. A Cracovia Lopes fejeséből, mi Kružliak próbálkozásából szerezhettük volna meg a vezetést, de mindkét ziccer a kapusok kezében vérzett el. Ez pedig azt jelenti, hogy 1:1-es döntetlennel utazhatunk a krakkói visszavágóra.

Küzdöttünk, akartunk, de gólt csak egyet rúgtunk. Pontosabban kettőt, de ebből az egyiket a saját kapunkba. Van Amersfoot lövése Kružliak lábán irányt változtatva akadt be Jedlička hálójába, de négy perccel később Divkovič kiegyenlített. E pillanatban a lengyelek várják szerencsésebb helyzetben a jövő heti visszavágót, ám mielőtt csüggedni kezdenénk, emlékezzünk arra, hogy egy évvel ezelőtt ugyanilyen eredményt értünk el idehaza a Tbiliszi ellen, a kinti mérkőzésen mégis összejött a továbbjutás. Miért ne jönne össze most is?!

Peter Hyballa (DAC): „Az első huszonöt percben ideges voltam és csalódott, mert nem tudtuk a saját stílusunkat játszani. Hiába volt a magas letámadás, nem szedtük össze a lepattanókat. Hiányzott a harciasság, nem mentünk bele a párharcokba és túlságosan tiszteltük az ellenfelet. Krízishelyzetbe kerültünk, amilyenbe már a tavalyi szezonban is. Kaptunk is egy gólt, de egy szép találattal összejött az egyenlítés. A második félidőben jobban kihasználtuk a pálya szélét, széthúztuk a játékot, a saját stílusunkban játszottunk. Krakkóban is betalálhatunk, ha hiszünk magunkban. Szükségünk lesz a gólra a továbbjutáshoz, nem szabad megijednünk az Európa Ligától. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, akárcsak a szurkolóinkra, valamint Ľubomír Šatkára, aki utolsó mérkőzését játszotta ebben a stadionban. Távozását meg is könnyeztem.”

Michal Probierz (Cracovia): „Tegnap is azt mondtam, hogy nagyon nehéz meccsre számítok. Az elején kontroll alatt tartottuk a játékot, majd elvesztettük a labdákat, és fokozatosan feljavultak a hazaiak. Mi szereztük meg a vezetést, de sajnos nem rúgtunk még egy második gólt. A szünetben lecseréltem a besárgult Pestkát, mert túl idegesen játszott. Gólt lőttünk idegenben, ami előnyt jelent, de továbbra is dolgoznunk kell a befejezéseken. A felkészülés alatt sokszor változtattam a csapaton, ma a legerősebb összeállításban játszottunk. Bízom benne, hogy szurkolóinkkal hazai pályán kiharcoljuk a továbbjutást.”

FC DAC 1904 - MKS CRACOVIA 1:1 (1:1)

Európa Liga, 1. selejtezőkör, 1. mérkőzés, MOL Arena, 2019.07.11., 20:30

Játékvezetők: Rade Obrenović (SVN) - Manuel Vidali (SVN),  Tomislav Pospeh (SVN)