MérkőzésMKS Cracovia vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Rafael Guimaraes Lopes 2
    >>
Filip Piszczek 120
120. perc2 - 2FC DAC 1904 Dunaszerdahely

Athanasios Tzilos (GRE)
Chasan Koula (GRE)Reinhart Buxbaoum (GRE)
  • 124.

VÉGEEE!!!!!!!! Ez egyszerűen fantasztikus érzés! Vár ránk Görögország! Kiss Balázs köszöni a figyelmüket!

• 123.

KIEGYENLÍT A CRACOVIA! Piszczek a gólszerző - 2:2

• 122.
    Cesar Blackman Camarena sárgalapot kapott.
  • 121.

Még két percet kell kibírnunk!

• 120.
    Filip Piszczek gólt rúgott.
  • 120.
    Marko Divković helyett Danylo Beskorovainyi állt be a játékba.
  • 118.
    Connor Patrick Ronan szabadrúgást lőtt.
  • 117.

Vida Máté kapott görcsöt, el kell hagynia a pályát.

• 116.

Jedlička fogja a kapu elé lőtt labdát! Koncentrálni kell!

• 114.

Talpalásért kapunk szabadot.

• 113.
    Cornel Emilian Rapa szabadrúgást lőtt.
  • 113.

Most Helik előtt adódott lehetőség, de ez is pontatlan volt!

• 112.

Wdowiak lökete süvített el a kapu felett! Nincs gól!

• 112.

Vida Krisz próbálta meg kiugratni Taiwót, aki sajnos lesre futott.

• 111.

10 perc van hátra a rendes játékidőből. Meg kell enni, el kell dugni a labdát!

• 109.

Dimun lő fölé!

• 108.

A lecserélt Kalmár helyett Koštrna örökölte meg a kapitányi karszalagot.

• 106.
    Kalmár Zsolt helyett Abdulrahman Taiwo állt be a játékba.
  • 106.
    Bojan Cecaric helyett Ruben Lopez Huesca állt be a játékba.
  • 106.

A hosszabbítás első felének vége, kis szünet és jön az idegőrlő folytatás.

• 106.

van Amersfoot fejel mellé száz százalékos helyzetben! Mi van itt, kérem?!

• 105.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 105.

Mindkét oldalon fáradtnak tűnnek már a játékosok, de még 15 perc hátra van.

• 103.

Kružliak szorul ápolásra, a hazaiak sípolnak, időhúzást szimatolnak.

• 102.

Ronan az oldalhálót találja el, miután Vida Kristől kapott egy remek passzt.

• 102.

Óriási küzdelem zajlik a pályán, a krakkóiak mindent megteszenk az egyenlítésért. Nekik két gólt kellene rúgniuk a továbbjutáshoz.

• 99.

A második gólunknál Davis adta a gólpasszt Ramireznek, aki első gólját lőtte sárga-kék színekben!

• 98.
    Eric Kleybel Ramirez Matheus helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 96.

van Amersfoot rúgott kapufát! Felső lecet!

• 95.
    Sergiu Catalin Hanca helyett Filip Piszczek állt be a játékba.
  • 94.
    Eric Kleybel Ramirez Matheus gólt rúgott.
  • 94.

GÓÓÓLLLL!!!!!

• 93.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 94.

VÉGE!

Kétszer tizenöt perc hosszabbítás következik!

• 92.
    Eric Javier Davis Grajales sárgalapot kapott.
  • 91.

Kalmár nyesett alá a kelleténél jobban a labdának, kirúgással jönnek a lengyelek.

• 90.
    Sergiu Catalin Hanca szabadrúgást lőtt.
  • 90.

Három perc lesz a ráadás!

• 90.

A rendes játékidő utolsó percébe léptünk.

• 89.

Ezt biztos másképp akarta Ronan, mert most csúnyán lepörgött a lábáról a labda egy beadásnál.

• 87.

A román Rapa durrant mellé. Nem maradt rajta védő, így jutott lövéshez.

• 86.

Kalmárt nem tudták elszakítani a labdától, jött is tőle a lövés, de épp a kapus kezébe!

• 84.
    Rafael Guimaraes Lopes helyett Mateusz Wdowiak állt be a játékba.
  • 84.

Gol próbálkozott messziről, de saját emberéről vágódott le a labda.

• 83.

Elképesztően izgalmas hajrá! A második félidőben egyértelműen mi vagyunk a jobb csapat!

• 82.
    Connor Patrick Ronan szögletet rúgott.
  • 81.

DIVKOVIĆ!!!!! Véd a kapus!

• 80.

DIVKOVIČ rúgott éles szögből a kapusba! A kipattanóra nem volt érkezőnk. Ez is gólhelyzet volt!

• 78.

ZSOLTI NAGY LÖVÉSÉT védi a kapus! Megint ott volt a lehetőség, nem is kicsi!

• 76.

13 245 - ez a mai nézőszám! Kiváló a hangulat, kiélezett a küzdelem. Csodálatos játék a labdarúgás! És mennyire csodálatos lenne, ha ezt még egy góllal is meg tudnánk fejelni!

• 73.

Jedlička jön ki nagyon jó ütemben a kapujából egy beadásnál. Így kell ezt csinálni!

• 72.
    Damian Dabrowski helyett Milan Dimun állt be a játékba.
  • 72.

Kezd megbomlani a fegyelem, egyre gyakrabban szakad szét a pálya.

• 71.

LENGYEL KAPUFA! A szöglet után a felső lécről megy ki a labda.

• 70.
    Sergiu Catalin Hanca szögletet rúgott.
  • 70.

Húsz perc van hátra a rendes játékidőből.

• 68.

Hiába ugranak fel a helyükről a lengyelek, Lopes megint lesre futott.

• 66.

Ramirez felé jött egy ívelés Kalmártól, amely után elesett a lengyel védő, és ezt szabálytalannak ítélte a bíró.

• 64.

Krakkói játékos a földön, míg öt ápolják, a többiek frissítenek. Egy gólra vagyunk a továbbjutástól!

• 62.

Koštrna futott a megiramodó van Amersfoot-tal nagyot, és az utóbbi szabálytalankodott Kikóval, így kapunk most hátul egy szabadot.

• 62.
  • 61.
    Damian Dabrowski szabadrúgást lőtt.
  • 59.

Hevesen tiltakozik Lopes, de akkor is lesen volt. Jól látta a szemközti taccsbíró.

• 57.

Nem adja könnyen a bőrét a Cracovia, minden egyes labdáért nagy harc folyik a pályán, és most a haza szurkolók is feltekerik a hangerőt. Pláne, miután Helik fejese Jedlička kezében kötött ki.

• 55.

620 szurkoló foglal helyet a vendégszektorban, aki mindent beleadva szurkol. Közben megint Kalmár marad lent, a görög pedig ezúttal sem fütyült.

• 53.

Máshogy játszunk, mint az első félidőben. Most lovagoljuk ezt meg, srácok!

• 51.

Micsoda antré a második félidőben! Ramirez lábán ott volt a gól, és Peškovičba rúgta! Utána Kalmár célzott fölé!

• 51.

RAMIREZ RÚGJA A KAPUSBA!

• 49.

Hosszabbításra áll a meccs, kérem szépen! Gyerünk, fiúk, még legalább egyet! Meg tudjuk csinálni!

• 47.

GÓÓÓL! Megismétlődik az első félidei forgatókönyv, csak most az ellentétes oldalon: Davis beadta, Ronan belőtte - 1:1

• 47.
    Connor Patrick Ronan gólt rúgott.
  • 46.

Folytatódik a második félidő, csere egyik oldalon sincs.

• 46.

Forró helyzet a kapunk előtt. Egy beadás után Gol nem rúg gólt.

• 45.

Hosszú labdát ad Ronan, túl hosszút, amit nem tud már befutni Divković. Közben a negyedik játékvezető jelzi, hogy két perc lesz a ráadás.

• 43.

Šatka fején megpattanva kereste a labda a hálóba az utat, de Peškovič is épp erre számított.

• 43.
  • 41.
  • 40.
  • 40.

A szöglet után nem sikerüt felszabadítanunk, Jablonsky azonban kihagyta a gólhelyzetet!

• 39.

JEDLIČKA HATALMAS BRAVÚRJA! Lopes léc alát tartó labdáját tornázta ki! Óriási védés volt!

• 38.

Közben Jedlička kanalazza fel a kapu elé gurított lapos labdát a földről.

• 37.

Hát ez érdekes! Kalmárt ketten is földre vitték, mégis ellene fújt a görög bíró. Nem hisszük, hogy Zsolti ma gyrost eszik vacsorára.

• 37.
  • 36.

Az utolsó meccsét a DAC-ban játszó Šatka küzdött nagyon a vonal mellett a labdáért, és ki is harcolta a bedobást.

• 34.

Egy kis izgalom a hazai kapu előtt! Davis beadására Kalmár robbant be, és fejjel próbálkozott volna, ha meg nem előzi az őrzöje.

• 32.

Divković tört kapura, de négyen vették őt körbe a hórihorgas lengyelek. Nem csoda, hogy legyűrte őt a túlerő.

• 30.

Nálunk van többet a labda a statisztika szerint: 56:44 a javunkra, mégis mi vagyunk hátrányban.

• 29.

Ronan kísérletezett távolról. Nagyobb önbizalomra lett volna szükség, hogy ez a lövés utat találjon a hálóba, de azért bejegyezzük.

• 27.

Ramirez az emberétől szorongatva próbálkozott egy beadással, de lecsúszott a labda a lábáról, így csak a kapu mögötti háló rezzent.

• 24.
    Lukáš Čmelík helyett Cesar Blackman Camarena állt be a játékba.
  • 24.

JABLONSKY FEJESE süvít el a kapunk felett.

• 23.
  • 23.

Nincs gólhelyzet :-(

• 22.
  • 22.

VIDA MÁTÉ NAGY LÖVÉSÉT NYOMJA KI SZÖGLETRE PEŠKOVIČ!

• 21.

Čmelík marad a földön, mégis bedobással megyünk tovább, de az legalább a miénk.

• 19.

Közel húsz perc telt el a játékból, de eddig nem villogtunk elől. Meg kell nyugodni, felvenni végre a ritmust, és támadni, de ésszel. Van még rá minimum 70 percünk.

• 17.

Ronan passzota csúnyán ellenfélhez a labdát, szerencsénkre nem élt a felkínált lehetőséggel a krakkói csapat.

• 15.

Ápolást kér a hazai játékos, ezért áll most a játék.

• 14.
    Kristián Koštrna sárgalapot kapott.
  • 14.

Davis tűzte rá Ronan sarokrúgását, de megpattant a sok lábon, utána pedig szabálytalankodtunk.

• 13.
  • 12.

ÚJABB VESZÉLYES HAZAI PRÓBÁLKOZÁS! A szabadrúgás után Čečarić lőtt mellé.

• 10.

Davis próbálkozása a kapu fölé száll. Most már egy gól nem lesz elég a továbbjutáshoz, legalább kettőt kell rúgnunk, és egyet sem kapnunk! Gyerünk, fiúk, meg tudjuk csinálni!

• 10.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 8.
    David Jablonsky sárgalapot kapott.
  • 8.

Most viszont jó szögből végezhetünk el egy szabadrúgást.

• 7.

Nagyon könnyen elvesztettük középen a labdát, még szerencse, hogy a hazaiak lesre futottak. Láthatóan megzavart bennünket a gyorsan bekapott gól.

• 6.

A Cracovia hamar döntésre akarja vinni ezt a meccset. Gol próbálkozott egy lapos lövéssel, ami kevéssel ment csak el a kapunk mellett.

• 4.
    Lukáš Čmelík sárgalapot kapott.
  • 4.

Villámrajt a visszavágón. Lopes jó labdát kapott elől, lendületben volt, elrúgta Šatka mellett, és már Jedlička sem tudott olyan nagyot nyújtózni, hogy elérje - 1:0

• 2.
    Rafael Guimaraes Lopes gólt rúgott.
  • 2.

GÓL! Vezet a Cracovia! Ennél rosszabb kezdés nem is lehetett volna.

• 1.

Nincs teltház, de így is óriási a hangulat, hatalmas hanferővel szurkol mindkét tábor.

• 1.

Elkezdődött a meccs, Hajrá, DAC!

• 0.

Eléggé gyenge a wifi jel a stadionban, elnézést kérünk, ha akadozna a közvetítés, nem tehetünk róla. Közben a pályára vonult a két csapat. Mi sárga-kékben, a hazaiak piros-fehér szerelésben. Máris kezdünk.

• 0.

A lövéseket próbálgatják a mieink. Hyballa tegnap elmondta, a tizenegyesrúgásokat is gyakoroltuk.

• 0.

Már a hazai piros-fehérek is a gyepen. Bő fél óra múlva kezdődik a találkozó. Helyezzék magukat kényelembe, készítsenek be mindent, amire szükségük lesz, mert hamarosan kezdünk!

• 0.

Sárga-kék és magyar zászlók is diszítik a korlátot szurkolóink előtt, és az előbb elhangoztt a Polska! Polska! üdvözlés is, melyre Ria-ria, Hungária! volt a válasz a hazaiak részéről.

• 0.

Közben kifutottak a fiaink az öltözőből, és máris rázendített a táborunk a buzdításra.

• 0.

Remek idő van Krakkóban. Nem fojtogat a kánikula, és hideg szélre vagy esőre sem kell számítani. Egyelőre még csak a játékvezetők melegítenek a kezdőkörben, akik Görögországból érkeztek, de hamarosan megkezdik a bemelegítést a játékosok is. A vendégszektorban már szinte mindenki a helyén, a hazai lelátók egyelőre még foghíjasak, de a mérkőzése előtt kapott információk szerint 12 ezer jegyet eladtak a meccsre.

• 0.

Mindössze egy helyen változtatott Peter Hyballa a múlt heti kezdőhöz képest. Vida Kristopher helyett új igazolásunk, Eric Ramirez kapott lehetőséget. Íme a kezdőnk:

Jedlička - Koštrna, Šatka, Kružliak, Davis - Vida Máté, Ronan, Kalmár - Čmelík, Divković, Ramirez

• 0.

A párharc győztesének 2. selejtezőkörös mérkőzésére már jövő héten csütörtökön sor kerül – hazai pályán a görög Superliga legutóbbi szezonjának 4. helyezettje ellen. A 2. selejtezőkör athéni visszavágóját augusztus 1-jén játsszák majd. De keményen meg kell harcolnunk ma az athéni útért.

• 0.

Gólt vagy gólokat rúgni Krakkóban, és tovább jutni az EL második fordulójába - ezzel a világos szándékkal utazott el Peter Hyballa legénysége a festői szépségű lengyel nagyvárosba. A mérkőzés 19.00-kor kezdődik. A DAC média csoportja már elfoglalta helyét a Marshal Józef Piłsudski Stadion lelátóján és igyekszik a lehető legnagyobb részletességgel beszámolni a meccsről. Az onlive kommentátor, Kiss Balázs kíván jó szurkolást!

hírekMKS Cracovia - DAC 2:2 (hosszabbítás után, 1:1, 1:0)
MKS Cracovia - DAC 2:2 (hosszabbítás után, 1:1, 1:0)
2019 július 18.Szerző: Balázs KissForrás: fcdac.sk
AZ EL 1. SELEJTEZŐKÖRÉNEK VISSZAVÁGÓJÁN:

Bevettük a Wawelt – mi utazunk Görögországba! Emberfeletti küzdelemben Ronan góljával előbb kiharcoltuk a hosszabbítást Krakkóban, majd Ramireznek köszönhetően rúgtunk még egyet, amire már hiába válaszolt a Cracovia, idegenben lőtt több gólunknak köszönhetően mi jutottunk be az EL második selejtezőkörébe!

Gólt vagy gólokat rúgni Krakkóban, és tovább jutni az EL második fordulójába – ezzel a világos szándékkal utazott el Peter Hyballa legénysége a festői szépségű lengyel nagyvárosba. A német mester mindössze egyetlen helyen módosított a kezdőcsapaton az egy héttel ezelőtti „odavágóhoz” képest. Eric Ramirez az elejétől lehetőséget kapott, Vida Kristopher pedig ezúttal a kispadra szorult. A kapitányi karszalagot első alkalommal Kalmár Zsolti húzta fel a karjára. A csapatot elkísérő több száz sárga-kék szurkoló Krakkó főteréről, a Rynek Główny-ról együtt vonult a Józef Piłsudski Stadionba, és akárcsak Dunaszerdahelyen, itt is baráti hangulat uralkodott a két tábor között. A pályán viszont már nem lehettünk egymás puszipajtásai, hiszen nem „jópofizni” utaztunk Lengyelországba. A Cracovia sem bájcsevejre készült ellenünk, s hogy ennek minél hamarabb nyomatékot adjon, máris beköszönt a 2. percben. Čečarić a felezővonalról vágta előre a labdát, az utolsó DAC-meccsét játszó Šatka helyezkedési hibáját pedig Lopes kihasználta, és kilőtte a bal alsó sarkot – 1:0. Még be sem melegedtünk, a továbbjutás szempontjából máris kétgólos hátrányba kerültünk. A gól pedig – nincs mit szépíteni – megfogott bennünket, mert nem a mi elképzelésünk szerint alakult a játék. A 6. percben újabb lapos lövés suhant el a hálónk mellett, ezúttal Gol próbálkozott. Kicsivel később pedig Čečarić kísérlete tévesztett irányt. Eltartott egy darabig, amíg helyre rázódtunk, de két sárga lapot is be kellett áldozni ezért. A jobboldalon előbb Čmelík, majd Koštrna kapott figyelmeztetést, és Čmelíket már a 24. percben le is cserélte Hyballa, nehogy kiállítsák. A labdatartási statisztika számunkra kedvezett, Peškovičot mégis csak egyszer tudtuk igazán megijeszteni az első félidőben: Vida Máté löketét kellet szögletre tornáznia a szlovák hálóőrnek. Később Divković és Kalmár próbálkozásai gyengének bizonyultak. Jedličkának pedig hatalmasat kellett védenie a 39. percben, hogy ne menjenek kettővel a krakkóiak. Lopes léc alá tartó lövését tenyerelte ki sarokra. A kemény lengyel legények elég masszív védőfalat húztak fel elénk, melyet sehogy sem sikerült feltörnünk az első félidőben.

Hogy mit adott Hyballa a srácoknak az öltözőben, azt nem tudjuk, de nem ártott volna, ha rögtön az elején megkínálta volna vele őket, mert a második félidőben egy teljesen másik DAC futott ki a krakkói stadion gyepére. Hogy mennyire? Nos, lemásolva az első félidő forgatókönyvét, rögtön az elején gól született, ám ezúttal mi köszöntünk be a lengyeleknek! A 47. percben Davis tette be centerbe a labdát, amely Ramireznek még magas volt, de jött Ronan, aki előtt hatalmas szabad területet hagytak a csíkosok, és ez nem maradt büntetlenül – 1:1. Négy perccel később Kalmár mesteri átadása után Ramirez a kapusba rúgta a száz százalékos helyzetet. Mi sem akartunk hinni a szemünknek, hogy történhetett ez! A 620 sárga-kék szurkoló, aki ezen az esten egységesen fehér pólóba öltözött, torkasszakadtából szurkolt, hogy azt talán még a szomszédos Wisla stadionban is hallani lehetett. De a hazaiaknak sem kellett sok, hogy feltekerjék a hangerőt, pláne, miután Helik fejese Jedlička kezében kötött ki. A pálya ekkor már kezdett kettészakadni, és mindkét oldalon egyre nagyobb lehetőségek alakultak ki. Volt itt minden, mint a búcsúban: Ramirez fölé fejelt az egyiken, Lopes lesre futott a másikon, aztán a lengyelek egy szöglet után eltalálták a kapufát, majd Kalmár bombáját védte Peškovič. Utána Divkovićnak volt két óriási helyzete – mindkettő kimaradt! Elképesztő izgalmakat élt át a 13 245 néző, és az a több százezer is, akik a tévék képernyőjén követték a találkozót. A hajrában is végig veszélyes volt a játék, akár egyik, akár másik oldalon beakadhatott volna a hálóba a labda, de a védelem állta a sarat mindkét oldalon. Aztán megszólalt a bíró sípja, és következett a kétszer tíz perc hosszabbítás.

Aki még nem rágta tövig a körmeit, annak volt újabb fél órája, hogy ezt megtegye. Majd jött az újabb találat! Davis megszerezte a labdát, egyből továbbított Ramirezhez, és a venezuelai csatárunk ezúttal már pontosan célzott – 1:2. A gólszerzőt Vida Kristopher váltotta a pályán. A hazaiaknak ekkor már két gól kellett a tovább jutáshoz, az ágyúzás pedig tovább folytatódott. Ronan az oldalhálót találta el, van Amersfoot pedig mellé fejelte a tutit. Az új szabályok szerint a hosszabbításban a negyedik cserejátékost is pályára lehet már küldeni, s ezzel a lehetőséggel mindkét edző élt is. Wdowiak fölé, Helik mellé lőtt, mikor a mi oldalunkon már mindenki megkezdte a visszaszámlálást. És még akkor sem volt vége, mert a csereként beállt Piszczek a legeslegvégén begurította Jedlička mellett a második gólt is – 2:2, de a Cracoviának ez sem volt elég a tovább jutáshoz.

Első akadály – pipa! Lengyelországban megismétlődött az egy héttel ezelőtti eredmény, így a kétszer tizenöt perces ráadásban kellett kivívnunk a továbbjutást. Az első félidőt elméláztuk, a második játékrészben viszont mintha egy másik DAC futott volna ki a pályára, amelyik aktívan és célratörően futballozott. Amilyen gyors gólt kaptunk az első félidő elején, ugyanolyan gyors góllal válaszoltunk a lengyeleknek a másik játékrész kezdő perceiben. A továbbjutás végül a hosszabbításban dőlt el. Az pedig már korábban biztos volt, hogy továbbjutás esetén Athénba utazunk a görög Atromitoszhoz. A párharc első meccsét a MOL Arénában rendezik, július 25-én, csütörtökön 20:30-kor, a visszavágóra pedig egy héttel később, augusztus 1-jén kerül sor helyi idő szerint 20:00-kor, azaz közép-európai idő szerint 19:00-kor. De addig még helyt kell állnunk a bajnoki nyitányon is. Vasárnap 19:00-kor ugyanis Aranyosmaróton kezdjük a szezont.

Peter Hyballa (DAC): Borzasztóan kezdtük a meccset, rögtön az első hosszú labdából gólt kaptunk. Ekkor úgy védekeztünk, mint egy ifjúsági csapat. Úgy indult, mint egy hete odahaza. Nem voltunk jók, 25 perc után azonban visszajöttünk a meccsbe. Nem játszottunk csúcsfutballt, de feljavultunk. Két sárgát is begyűjtöttünk viszont, ezért Čmelíket lecseréltem. A szünetben elmondtuk, hogy mi vagyunk az Európa Liga egyik legfiatalabb csapata, és a költségvetésünk is elmarad az ellenfélétől. Aztán a második játékrész elején fantasztikus módon kiegyenlítettünk, és elkezdtünk futballozni. Mi voltunk a jobb csapat. A Krakkó hosszú labdákkal operált. A hosszabbításra fizikailag is fel voltunk készülve. A továbbjutás rendkívül jó hír a szlovák futball számára, én pedig rendkívül büszke vagyok. Csodálatos esténk volt. Lengyelországban fantasztikusak a szurkolók, varázslatos volt a hangulat, le a kalappal a lengyelek előtt. A tőlünk most távozó Ľubomír Šatka is ebben a ligában pallérozódhat tovább. Ami pedig a folytatást illeti: a vasárnapi aranyosmaróti bajnokira is teljes gőzzel készülünk.”

Michal Probierz (Cracovia): Ezt a találkozót nagyon jól kezdtük, és gyorsan elértük a célunkat. Fontos helyzet volt a 14. perctől, amikor a vendégek játékosát piros lappal kellett volna büntetni. Később még volt néhány alkalom, amikor eldönthettük volna a továbbjutás kérdését. A második félidő nagyon erős volt, mindkét oldalon tiszta gólhelyzeteket láttunk. Ilyen hibákat, amilyeneket elkövettünk nem követhetünk el ezen a szinten. A végéig harcoltunk, sikerült még kiegyenlítenünk, de több időnk már nem volt. Tényleg akartuk a továbbjutást, a következő fordulóról álmodoztunk, de ezt nem értük el, és most már a bajnokságra kell összpontosítanunk. Pillanatnyilag nem tervezünk változásokat a keretben.”

MKS CRACOVIA - FC DAC 1904 2:2 (90 perc után: 1:1, a félidőben: 1:0)

Európa Liga, 1. selejtezőkör, visszavágó, Marshal Józef Piłsudski Stadion, 2019.07.18., 19:00

Játékvezetők: Athanasios Tzilos (GRE) - Chasan Koula (GRE), Reinhart Buxbaoum (GRE)

Nézőszám: 13 245

Góllövők: 2. Lopes, 123. Piszczek, ill. 47. Ronan, 94. Ramirez

Sárga lap: 9. Jablonsky, ill. 4. Čmelík, 14. Koštrna. 92. Davis, 105. Beskorovainyi (pályán kívül), 105. Kalmár, 122. Blackman

DAC: Jedlička - Koštrna, Šatka, Kružliak, Davis - Vida Máté, Ronan, Kalmár (106. Taiwo) - Čmelík (24. Blackman), Divković (120. Beskorovainyi), Ramirez (98. Vida Kristopher)

Cracovia: Peškovič - Râpa, Helik, Jablonsky, Ferraresso - Hanca (95. Piszczek), Dabrowski (72. Dimun), Gol, Čečarić (106. Huesca)  - Guimaraes Lopes (84. Wdowiak), van Amersfoort

Labdatartás: 46% - 54%

Lövések: kapura: 3:9 , mellé: 14:5