MérkőzésFC ViOn Aranyosmarót - Verebély vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
FC ViOn Aranyosmarót - Verebély
    >>
Denis Duga 21
90+2. perc1 - 2FC DAC 1904 Dunaszerdahely
  • 90+2.

A bíró lefújja a meccset! Kiszenvedett győzelem, de megvan a három pont! Kalmár két találatának köszönhetően sikeresen vesszük a bajnoki rajtot. Jövő héten hazai pályán fogadjuk az újonc Pohronie-t, de előtte még jönnek a görögök! Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket!

• 90.

Kalmár Zsolti a legnagyobb király! - skandálja a sárga-kék tábor, miközben a negyedik játékvezető jelzi, hogy két perc lesz a hosszabbítás.

• 89.

GÓÓÓL! Kalmár kapitány ismét betalál! Nem tudja kivédekezni a végét a ViOn! Kružliak letette lövésre Zsoltnak a labdát, aki a bal alsóba helyezett - 1:2

• 89.
    Kalmár Zsolt gólt rúgott.
  • 89.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 87.

Ez már az idegek játéka, de túlkombináljuk. Teljes erővel védekezik a ViOn!

• 86.
    Connor Patrick Ronan szögletet rúgott.
  • 86.
  • 85.

Ott volt a helyzet, de Divković ellenfélbe lövi!

• 84.

Kalmár próbálkozott egy elkeseredett távoli lövéssel, ám ez jócskán elkerülte a kaput. Na, gyerünk, támadjunk tovább!

• 83.
  • 83.

Nagyjából tíz percünk van megszerezni a vezetést!

• 81.

Nagyon betömörült a hazai védelem, nem egyszerű áttörni. Két sarokrúgást is elvégezhettünk gyors egymásutánban, de elmaradt a gólhelyzet.

• 81.
  • 79.
    Martin Kovaľ helyett Peter Orávik állt be a játékba.
  • 78.

Veszélyes szöglet volt! Ramirez mehetett volna a mennybe, ha a kapu torkából berúgja amit nem rúgott be.

• 78.
  • 77.

820-an ebből a DAC-nak szurkolnak a stadionban, miközben azt láthattuk, hogy a frissen pályára érkezett Junior futott lesre.

• 76.
  • 76.

3217 a mai nézőszám. Azt mondják a mögöttünk ülő hazaiak, hogy évek óta nem volt ennyi.

• 73.
    Tomáš Ďubek helyett Sílvio Rodrigues Pereira Júnior állt be a játékba.
  • 72.
  • 72.
  • 72.

Most nyomunk ezerrel, és ebbe a szurkolóink is besegítenek!

• 69.

GÓÓÓL! Megvan az egyenlítés. A pálya közepén Kalmár sarokkal tette tovább Ronannek, aki oldalt váltva Koštrnát indította. Szélső védőnk második próbálkozásra Kalmár fejére tette a labdát, Duga pedig nem tudta őt feltartóztatni a fejelésben - 1:1

• 66.

25 perc van hátra a meccsből, és még mindig nem rúgtunk gólt!

• 64.
    Eric Kleybel Ramirez Matheus sárgalapot kapott.
  • 64.
    Danylo Beskorovainyi helyett Dominik Veselovský állt be a játékba.
  • 64.
    Michal Pintér sárgalapot kapott.
  • 62.

Kovaľ fejeli a kapu torkából Jedličkába a labdát! Kapusunk újabb tiszta helyzetben hárított! Ezek most nem a mi pillanataink...

• 60.
  • 60.

Vida Máté elpasszolta magát, Válovčan labdát szerzett, Duga pedig bombázott, de Jedlička leért.

• 58.
    Vladimír Tkáč helyett Dávid Richtárech állt be a játékba.
  • 57.

Valahogy Asanovićhoz került a labda, egykori játékosunknak pedig össze is jött a lövés, de szerencsénkre pontatlan volt.

• 57.
  • 56.

Hazai kontra után hazai szöglet következik.

• 55.

Aktívak a hazaiak, nekünk ennél jobban meg kellene nyugodnunk, hogy átvegyük az irányítást.

• 53.

Ďubek nagyon nagy önbizalommal bír, de hasztalan. A kezdőkörből próbálkozott, ahelyett, hogy vezette volna még a labdát. A megmozdulás felejtős marad.

• 50.
  • 50.

Ezt is pont oda rúgta, ahol nem állt sárga-kék mezes.

• 49.

Ronan szöglete nem rejtett sok veszélyt magában.

• 49.
  • 48.

Čmelík lövését nyomja ki a kapus sarokra!

• 48.
  • 47.

A ViOn pedig egy szép akcióval, melyet Kružliak old meg: szöglet.

• 46.

Kettős cserével kezdjük a második félidőt.

• 46.
    Vida Kristopher András helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 46.
    Cesar Blackman Camarena helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 46.

Nincs ráadás, szünet következik.

• 44.
    Martin Válovčan sárgalapot kapott.
  • 44.

Kettővel mehetne a ViOn! Tkáč kapott tanítani való labdát, a belső védőink mélázása után, de csak Jedličkát tette naggyá!

• 42.
  • 40.

A mérkőzés során első alkalommal hangzik fel a ViOn-ViOn buzdítás a hazaiak részéről, közben Ronan lövését láthattuk, de az nem találta el a kaput. Még nagyjából öt perc van hátra a szünetig. Mi vagyunk a jobb csapat, de ezt még gólokkal nem tudtuk alátámasztani.

• 38.

Máté újra próbálkozott, de ezúttal jóval pontatlanabb volt.

• 37.

Vida Máté! Telibe találja a vinklit! Hasonló jelenet volt, mint előbb a hazaiak oldalál, de nincs gól! Pedig hatalmas löket volt!

• 35.

Jedlička még beleért Kovaľ bombájába, így lett sarokrúgás. Az akció a kapus előrevágott labdájából indult.

• 35.
  • 34.

Hatalmas felsőlecet rúg a maróti Kovaľ!

• 33.

Nagyobb önbizalomra lenne szükség a tizenhatos környékén, mert addig eljutni nincs gond, de ott mindig rossz megoldást választottunk.

• 32.
    Connor Patrick Ronan szabadrúgást lőtt.
  • 31.

A két 26-os, Ďubek és Koštrna bajsza ért össze, Kružliaknak kellett rendet tenni a kakaskodók között. Lapra nem volt szükség a békítéshez.

• 30.

Nagyon rosszul helyezkedett a védelmünk! Tkáč tisztán próbálkozhatott. Szerencsénk volt, hogy rosszul célzott.

• 28.

Kalmár bemutatott pár biciklicselet, majd a védőbe rúgta a labdát. Kicsivel később Koštrna ismételte meg ezt a mutatványt a másik oldalról, csak ő nem "biciklizett" előtte.

• 25.

Krakkóban is így kezdődött, mégis mi örültünk a végén. Most is valami hasonlóra számítunk a fiúktól. De jó lenne még ebben a félidőben betalálni. Egy biztos, a lelátói versenyt már most megnyertük! Ismét rengetegen kísérték el a csapatot.

• 25.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 21.

GÓL! A semmiből szerzi meg a vezetést a ViOn! Ďubek felívelt egy szabadrúgást, melyet Asanović csúsztatott tovább Duga fejére, neki pedig már csak be kellett fejeznie az akciót - 1:0

• 21.
    Denis Duga gólt rúgott.
  • 20.

Gyönyörű akció! A szöglet után Jedlička Vida Mátéhoz passzolt, aki gyorsan továbbadta Kalmárnak, Zsolti pedig egyből kiugratta Kristophert. Csatárunk lapos lövése centikkel suhant el a bal kapufa mellett.

• 19.
  • 18.

Szemre tetszetősen játszunk, már csak a hálóba kellene begyötörni a labdát.

• 17.

Szép akció! Vida Krisz ugratta ki a jobb szélen Blackmant, aki középre adott, majd ismét az akciót elindító Vidához került a labda, de sajnos nem tudta kellőképp leszorítani azt a lövés pillanatában.

• 14.

Davis lapos lövése jelentett gólveszélyt a hazai kapura! A labda kicsivel ment csak mellé. Nagyon szép passzolgatás előzte meg a végső lövést.

• 13.

Letámadtuk az ellenfelet, elől Ramirez és Blackman próbálták megoldani a feladatot, végül Pindroché lett labda, pedig ebben a támadásban több volt!

• 11.
    Tomche Grozdanovski sárgalapot kapott.
  • 8.

Ronan lábáról könnyedén lecsente a labdát Válovčan, így kontrához jutott a ViOn, és lövéssel tudta befejezni az akciót. Ďubek, a hazaiak kapitánya viszont Jedličkát találta el.

• 6.
    Cesar Blackman Camarena sárgalapot kapott.
  • 4.

LEHETŐSÉG! Ramireztől nem tudta elvenni középen a labdát őrzője, a venezuelai pár lépéssel később szép passzal kínálta meg a kapura törő Vida Kristophert, de egy centivel mégiscsak lemaradt a beadásról. Pedig ez veszélyes volt!

• 3.

Besko és Kružliak most először alkotnak egy párost a védelem tengelyében. Huk és Šatka már Lengyelországban focizik.

• 2.

Blackman beadása/lövése kötött ki a hazai hálóőr, Pindroch kezében.

• 1.

Kružliak játékvezető sípszavára elkezdődött a találkozó, egyben a Fortuna Liga 2019/2020-as szezonja is a csapat számára. Hajrá, DAC!

• 0.

Locsolják még a pályát, de pillanatokon belül elzárják a csapokat, mert érkeznek a csapatok. Mi az új szezonra készült sárga-kék szerelésben, a hazai alakulat fehérben játszik.

• 0.

Mindkét csapat végzi a bemelegítést, a vendégszektorban pedig lassan nem marad szabad hely. Galánta, Vága, Sókszelőce, Taksony - sorra kerülnek ki a települések neveivel ellátott sárga-kék zászlók is a kerítésre. Vegyenek magukhoz valami harapni- és innivalót, mert bő húsz perc múlva kezdünk.

• 0.

Ezt a 11 játékost jelölte Peter Hyballa a kezdőbe:

Jedlička - Koštrna, Kružliak, Beskorovainyi, Davis - Vida Máté, Ronan, Kalmár - Blackman, Vida Kristopher, Ramirez

• 0.

A Fortuna Liga most induló évadja a DAC számára a jubileumi 25. lesz az élvonalban. A mai párharc részletes felvezetője ide kattintva olvasható.

• 0.

Tavaly történelmi második helyezéssel zárult, most pedig új lendülettel indul a Fortuna Liga, melynek első fordulóját Aranyosmaróton kezdi a DAC. A mérkőzés 19.00-kor kezdődik, és ha olvassák onlive közvetítésüket, nem maradnak le a meccs egyetlen fontos momentumáról sem. A kommentátor, Kiss Balázs kíván jó szurkolást!

A FORTUNA LIGA 1. FORDULÓJÁBAN:

Győzelem a bajnoki nyitányon – Kalmár kapitány két góljával hoztuk a kötelezőt! A krakkói mérkőzés még érezhetően benne volt a lábakban, de az akarat ezúttal is diadalt hozott: három ponttal térhetünk haza Aranyosmarótról!

Három nappal a mesés krakkói továbbjutás után újabb erőpróba várt a csapatra: megkezdődött a Fortuna Liga. Peter Hyballa három helyen változtatott a Lengyelországban pályára lépő kezdőhöz képest: Šatka távozott, Divković és Čmelík pedig a padról várta, hogy játékba avatkozhasson. Beskorovainyi, Blackman és Vida Kristopher viszont a kezdőben kapott helyet. Vezetőedzőnk a csütörtöki meccs után azt ígérte, hogy a bajnoki rajtra topformában lesz a csapat. Szemre valóban tetszetős focit játszottunk, de ismét érvényt nyert az az örök közhely, amely szerint a focit gólra játszák, azt pedig a ViOn rúgott az első félidőben. De kezdjük az elején: a 4. percben Vida Kristopher maradt le centikkel Ramirez remekül középre tett labdájáról, később pedig Ramirez és Blackman összmunkája után maradt el a gól. Továbbra sem hagytuk kibontakozni a fehér mezeseket: Davis lapos lökete, majd Vida Kristopher próbálkozása is tapsot érdemelt, de gólörömöt még nem hozott. Szép akciókat vezettünk, próbálkozásaink azonban elhaltak az ellenfél tizenhatosában. Aztán jött az Aranyosmarót és a semmiből megszerezte a vezetést: a 21. percben Ďubek felívelt egy szabadrúgást, melyet Asanović csúsztatott tovább Duga fejére, neki pedig már csak be kellett fejeznie az akciót – 1:0. A bekapott gól ellenére is mi voltunk aktívabbak. Kalmár bemutatott pár bicikli-cselet, majd a védőt találta telibe. Kicsivel később Koštrna ismételte meg ezt a mutatványt a másik oldalon, azzal a különbséggel, hogy ő nem „biciklizett“ előtte. A 30. percben Tkáč próbálkozásánál adhattunk hálát az égieknek, négy perccel később pedig Kovaľ bombáját csúsztatta a felső lécre Jedlička. Válaszként Vida Máté is telibe találta a vinklit, de úgy, hogy az összeillesztésnél lepotyogott az anya a csavarokról. A gól azonban továbbra is hiányzott. Az utolsó előtti percben Tkáč kihasználta a belső védőink mélázását, de lövésével újból Jedličkát sikerült naggyá tennie.

A szünetben kettős cserét hajtott végre Hyballa mester: Blackman és Vida Kristopher maradt lenn, Čmelík és Divković érkezett. Čmelík egy bátor lövéssel melegítette be izmait, melyet Pindroch szögletre mentett. A hazaiak a vezetés tudatában egyre veszélyesebb támadásokat vezettek, de ehhez a mi hibáink is kellettek. Egykori játékosunk, Asanović gurítása kevéssel ment mellé, Duga bombájára pedig leért Jedlička. Kapusunknak a 62. percben is tiszta helyzetben is kellett hárítania, amikor Kovaľ pár méterről fejelhetett. A mindössze 17 éves Veselovskýnak is lehetőséget adott az edző, aki Beskorovainyit váltotta, a várt gólt mégis a rutinos róka, Kalmár szállította a 69. percben. A pálya közepén kapitányunk Ronan elé sarkazta a labdát, aki oldalt váltva Koštrnát indította. Szélsőnknek második próbálkozásra sikerült Kalmár fejére tenni a labdát, Duga pedig nem tudta őt feltartóztatni a fejelésben – 1:1. Ekkor érezhetően rátettünk még egy lapáttal, és a csapatot elkísérő 840 sárga-kék szurkoló is egyre hevesebb buzdításba kezdett. A 78. percben Ramirez mehetett volna a mennybe, ám egy kapu előtti kavarodás után nem jutott lövéshez. A mérkőzés végéhez közeledve nagyon betömörült a hazai védelem. Sorra végezhettük el a szögleteket, de csak nem akart megérkezni a három pontot jelentő találat. Mígnem a rendes játékidő utolsó előtti percében ismét lendült Kalmár jobb lába, és rezdült a hazai háló – 1:2. A gólpasszt a Rózsahegyről érkezett Kružliak adta Zsoltnak, aki mesterien találta meg a rést a kapus keze és a bal kapufa között. „Kalmár Zsolti, a legnagyobb király!“ – skandálta ekkor a sárga-kék tábor, miközben a bíró véget vetett a játéknak.

Kiszenvedett győzelem, amit viszont nem kell magyarázni. A vártnál némileg nehezebben, de legyűrtük az Aranyosmarótot. A góljainkat Kalmár Zsolti szállította, de az akarásért most is dicséret jár az egész csapatnak. A vonat azonban nem áll meg, robogunk tovább, hiszen csütörtökön már a görög Atromitoszt fogadjuk a MOL Arénában, az Európa-liga második selejtezőkörének első meccsén. A következő bajnokinkat pedig ugyancsak hazai környezetben játsszuk egy hét múlva vasárnap. Ellenfelünk a ligaújonc Pohronie lesz.

Peter Hyballa (DAC): „Nagyon rosszul kezdtük a játékot, arrogánsak voltunk. Az Aranyosmarótnak sikerült magasan letámadnia bennünket, nem gyűjtöttük be a lepattanókat, nem mozogtunk eleget. Az 1:0 abszolút megérdemelt volt a hazaiak számára. A szünetben fel kellett emelnem a hangom, és kettős cserét is végrehajtottam. A térfélcserét követően feljavultunk, igazi vadnyugati focit játszottunk. Mi voltunk a jobbak, de az ellenfél is megbüntethetett volna bennünket. Vida Máté hátrahúzódott a védelem tengelyébe, a 17 éves Veselovský pedig jól mutatkozott be előtte. Minden erőnket beleadtunk, elszántabbak voltunk, győzelemre játszottunk, ezért is szeretem ezt a csapatot. Nem vagyok bolond, tudom, hogy három napja 120 percet játszottunk, ezért is örülök nagyon ennek a győzelemnek. Dolgozunk azon, hogy ne mi kapjuk az első gólt. Nem mi vagyunk a legnagyobb favorit a bajnokságban, lépésről lépésre haladunk. Gratulálok a fiúknak, de az ellenfélnek is kijár az elismerés.”

Karol Praženica (Aranyosmarót): „A DAC megmutatta, miben rejlik az ereje, megmutatkozott a tapasztalatuk. Lehet, hogy nehezebb volt számukra a győzelem, mint hitték, de naiv gondolat volt azt feltételezni, hogy ennyi kihagyott helyzet mellett legyőzhetjük őket. Aktívan játszottunk az elejétől kezdve, mert tudtuk, hogy ha hagyjuk a saját stílusukban focizni az ellenfelet, akkor problémáink lehetnek. A mi keretünket nem lehet összehasonlítani az ellenfelünkével. A kispadunkon két utánpótlásjátékos is helyet foglalt. Megmutattuk, hogy elszántak vagyunk, de az odaadás ma nem volt elég a pontszerzésre. Jedlička több alkalommal is góltól mentette meg a DAC-ot. Kicsit szomorú vagyok, de ilyen a futball, ők rúgtak két gólt és megnyerték a meccset. Gratulálok az eredményhez.”

FC VION ARANYOSMARÓT - FC DAC 1904 1:2 (1:0)

Fortuna Liga, 1. forduló, FC ViOn Stadion, 2019.07.21., 19:00

Játékvezetők: Kružliak - Hancko, Bednár