Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyV dvadsiatej prvoligovej sezóne cieľom skončiť v prvej šestke
V dvadsiatej prvoligovej sezóne cieľom skončiť v prvej šestke
2014 júl 09.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
Tlačová konferencia FC DAC 1904
V dvadsiatej prvoligovej sezóne cieľom skončiť v prvej šestke

Umiestnenie v hornej polovici tabuľky, budovanie mládežníckej základne a postupný rozvoj infrašktruktúry - to sú základné ciele pre nasledujúci ročník, ktoré klubové vedenie prezentovalo zástupcom médií na dnešnej tlačovej konferencii. 

FC DAC 1904 Dunajská Streda vstupuje do futbalovej sezóny 2014/15, ktorá bude pre klub jubilejnou dvadsiatou v najvyššej súťaži, s niekoľkými novinkami a realistickými ambíciami. Okrem modifikácie názvu klubu z FK DAC 1904 Dunajská Streda na FC DAC 1904 Dunajská Streda prešlo zmenou aj logo klubu. Dnešným dňom klub spúšťa novú oficiálnu webstránku - www.fcdac.sk.

 

             Nové klubové logo FC DAC 1904.

 

Podľa majiteľa klubu Oszkára Világiho je ambíciou FC DAC v rámci Fortuna ligy hrať pekný futbal, ktorý poteší divákov: „Dúfam, že eufória z konca minulej sezóny bude pokračovať. Mužstvo nie je pod tlakom ako na jar, verím že budeme hrať uvoľnene a s tým prídu aj výsledky. Fanúšikovia vytvárajú ozajstné futbalové prostredie, preto chceme aby boli spokojní. Cieľom je umiestniť sa do šiesteho miesta. Ak by sme skončili v prvej trojke, štartu v európskom pohári sa brániť nebudeme, ale nie sme ešte pripravení hrať v ňom dôstojnú úlohu. Ak sa nám podarí postúpiť na medzinárodnú scénu, nechceme vypadnúť hneď v prvých predkolách.“

 

Oszkár Világi ďalej vyzdvihol, že prvoradým cieľom klubu je „systematicky pracovať a budovať tím na dlhé obdobie, so zámerom hrať dobrý futbal.“ V tejto súvislosti poukázal aj na slovenskú anomáliu: „Prestupové obdobie začína 1. júla a končí 15. septembra, pričom 12. júla už štartuje ligová súťaž a do polovice septembra máme za sebou dôležité stretnutia. Som za to, aby liga začala až v auguste.“

 

Prioritou klubu je popri práci s mládežou aj budovanie infraštruktúry. „Máme hotový projekt na mládežnícke centrum v Malom Blahove, kde budú mať deti od 6 do 14 rokov k dispozícii štyri ihriská. Budovanie štadióna pre 12 000 divákov je v štádiu územného rozhodnutia, plány sú už vypracované. Dúfam, že do 22. septembra sa nám podarí uzavrieť globálnu dohodu s mestom a vytvoríme ihriská za štadiónom. Vybudovanie zázemia s pekným štadiónom je otázkou peňazí a povolení,“ podotkol väčšinový majiteľ FC DAC.

 

Káder sa počas letnej prestávky výrazne nezmenil, pribudli hráči, ktorý podľa prezidenta klubu Tibora Végha „zapadajú do plánov a predstáv majiteľa. Šancu dostanú mladí Sabler a Tóth, odchovanci Senca, ďalej Černák z Trebišova a Kováč zo Slovana. Chceli sme zvýšiť konkurenciu, preto prišli aj skúsenejší hráči Horváth so Struhárom.“ Z príchodov zatiaľ nie je dotiahnutý návrat Gorana Antunoviča z Komárna.

 

Tréner Mikuláš Radványi zhodnotil letnú pauzu: „Príprava bola krátka, teší ma, že sa nikto nezranil. Časť prípravy sme absolvovali vo Vysokých Tatrách, hráči sú fyzicky aj psychicky dobre pripravení zvládať súťaž a robiť dobré výsledky. Teraz môžeme hrať uvoľnenejšie ako na jar, chceme ponúknuť útočný futbal, aby sme potešili náročného dunajskostredského fanúšika. Úlohou je súčasne zabudovať mladých, talentovaných hráčov do mužstva. Určite dostanú príležitosť, ale treba s nimi pracovať citlivo.“

 

Oszkár Világi: „Nechceme ísť v tomto období cestou nákupu drahých hráčov. Naopak, chceme stabilizovať existujúci káder hráčov a postupne, tak ako som sľúbil, dopĺňať ho vlastnými odchovancami. To si však vyžaduje systematickú prácu s mládežou, čo je naša priorita. Rozpočet pre nasledujúci ročník predpokladám vo výške do jedného milióna eur. Sponzormi sú OTP banka a portál Kukkónia, čo je projekt regionálneho rozvojového programu.“

 

 

Prípravné stretnutia FC DAC 1904:

 

SV Bauwelt Koch Mattersburg-DAC 2:0 (0:0)

DAC: Pavol Penksa - Matúš Turňa, Martin Matúš, Peter Majerník, Otto Szabó - Peter Gál-Andrezly, Darijo Krišto, Gábor Straka, Jakub Brašeň - Alan Kováč - Ľubomír Urgela.

Striedali: Andrej Pernecký - Imrich Bedecs, Kwin, Zsolt Németh, Mateo Vučemil, Lumbardh Salihu

 

FC Gazovik Orenburg-DAC 1:1 (1:0)

Gól: Kwin

DAC: Pernecký - Turňa, Mário Tóth, Pet. Majerník, Szabó (46. Šnirc) - Krišto, Kwin - Bujna (46. Yunes), Oroszi (19. Nurković, 72. Sabler), Brašeň - Nguekam (22. Zs. Németh, 72. Černák)

 

Wisla Kraków-DAC 1:0 (1:0)

DAC: Penksa - Turňa, Struhár, Pet. Majerník (46. Tóth), Szabó - Horváth (71. Sabler), Straka - Krišto, Brašeň (86. Černák), Nworah (63. Nguekam) - Jirouš (46. Antunovič)

 

FC Senec-DAC 1:2 (1:0)

Góly: Gajić 1:1, Černák 1:2

DAC: Penksa - Turňa, Tóth (61. Gajić), Pet. Majerník C, Szabó - Krišto (61. Černák), Straka - Brašeň, Oklešťěk (46. Kocsis), Antunovič (61. Ujlaky) - Sabler (61. A. Kováč)

 

Káder FC 1904 DAC Dunajská Streda pre jesennú časť FL 2014/2015:

 

Brankári: 1 Pavol Penksa, 22 Andrej Pernecký

 

Obrancovia: 2 Ivan Šnirc, 3 Mário Tóth, 13 Peter Struhár, 19 Matúš Turňa, 25 Peter Majerník, 28 Otto Szabó

 

Stredopoliari: 7 Gábor Straka, 8 Erik Ujlaky, 10 Darijo Krišto, 11 Vojtech Horváth, 14 Kwin Amban, 21 Jakub Brašeň, Roland Černák

 

Útočníci: 6 Alan Kováč, 17 Franky Nguekam, 20 Roman Sabler

 

Zmeny v kádri:

 

Príchody: A. Kováč (Slovan), Mário Tóth (Senec), V. Horváth (Nieciecza), Struhár (Pápa), Antunovič (Komárno), Černák (Trebišov)

 

Odchody: Gergel (Žilina, UH), Ágh, Lénárth (Senec), Valenta (Nitra, UH), Jakúbek (Slovan, UH), Klabník (Trnava, UH), Matúš (Kysucký Lieskovec, UH), Čaušić, Boya, Ben Nasra (?)

 

Realizačný tím:

Tréner: Mikuláš Radványi

Asistent trénera: Jozef Olejník

Tréner brankárov: Martin Matlák

Kondičný tréner: Martin Rusňák

Súvisiace správy
Kristián Koštrna: Nečaká nás nič ľahké, ale chceme potvrdiť rolu favorita
Správa - 2019.04.18.
Kristián Koštrna: Nečaká nás nič ľahké, ale chceme potvrdiť rolu favorita
Víkendový program našich družstiev
Správa - 2019.04.18.
Víkendový program našich družstiev
Kristopher Vida: Mužstvo opäť vykročilo správnym smerom
Správa - 2019.04.17.
Kristopher Vida: Mužstvo opäť vykročilo správnym smerom
Novinárske akreditácie na stretnutie DAC-Slovan
Správa - 2019.04.17.
Novinárske akreditácie na stretnutie DAC-Slovan
Poznáme rozpis 7. a 8. kola nadstavby
Správa - 2019.04.17.
Poznáme rozpis 7. a 8. kola nadstavby