Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyS trojicou posíl a s trojbodovým cieľom
S trojicou posíl a s trojbodovým cieľom
2014 september 12.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
V SOBOTU O 17.30 HOD FC VION - FC DAC 1904 V 9. KOLE FORTUNA LIGY
S trojicou posíl a s trojbodovým cieľom

Po dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke pokračuje Fortuna liga 9. kolom, v rámci ktorého nás zajtra o 17.30 hod čaká súboj na trávniku FC ViOn Zlaté Moravce.

Pôjde o stretnutie dvoch desaťbodových mužstiev, DAC je po prvých ôsmych kolách piaty a ViOn s horším skóre siedmy. V tabuľke domácich zápasov je náš zajtrajší súper na deviatej priečke, v štyroch zápasoch pred vlastným publikom získal 6 bodov, keď postupne remizoval s Ružomberkom (1:1) a Senicou (0:0), porazil Myjavu (1:0) a s Banskou Bystricou sa rozišiel po remíze 1:1.

 

Ako sme už avizovali, pre DAC má zajtrajší prvoligový zápas poradové číslo 600. Ako sa naň mužstvo chystá? „Pripravujeme sa rovnako ako na ostatné, v tom rozdiel nie je,“ hovorí tréner Mikuláš Radványi. „Som rád, že sa nám do konca prestupového obdobia podarilo získať posily, akými sú Saláta a Štepanovský, s nimi budeme určite silnejší. Dúfam, že zajtra už obidvaja môžu nastúpiť. Hráme šesťstý zápas v prvej lige a chceli by sme v ňom získať tri body.“ Tréner vie, že fanúšikovia čakajú od posilneného mužstva dobré výkony a výsledky. „Je jasné, že ako my, tak aj fanúšikovia by chceli každý zápas vyhrať. Treba však rešpektovať aj silu súpera. Vieme, kde sú silní a kde majú slabiny, celý týždeň sme sa na to pripravovali. Ak hráči na ihrisku urobia všetko pre to, aby sme získali tri body, tak máme šancu v Zlatých Moravciach vyhrať.“

 

Nálada v kabíne je dobrá, aj zdravotne je mužstvo v poriadku. Trénerovi sú už k dispozícii Kornel Saláta, ktorý bude hrať s číslom 16, ako aj 20-ročný srbský záložník Miroslav Stanić (číslo 6). Čo sa týka Petra Štepanovského, jeho príchod v čase dnešného poobedňajšieho tréningu ešte nebol definitívne uzavretý, ale vedenie klubu v spolupráci s hráčovým manažérom Jurajom Venglošom robilo na dotiahnutí chýbajúcich náležitostí. Pre 26-ročného univerzála je pripravený dres s číslom 24.

 

Pravdepodobná zostava: Penksa - Turňa, Tóth, Saláta, Szabó - Krišto, Straka - Ujlaky, Brašeň, Štepanovský - Jurčo.

 

Reprezentačný obranca Kornel Saláta môže zajtra v Zlatých Moravciach zažiť návrat do slovenskej ligy po takmer štyroch rokoch. „Bude to môj prvý súťažný zápas po dvoch mesiacoch. Cítim miernu nervozitu, tá ale začiatkom zápasu zmizne. Budem sa snažiť predviesť v dobrom svetle. Chceme zajtra vyhrať a urobíme všetko pre tri body. Teším sa na dunajskostredských fanúšikov a ich povzbudzovanie, som zvedavý, koľko ich príde na majstrovský zápas.“

 

S ViOnom sa stretávame od ročníka 2008/09 a zajtrajší bude 13. vzájomný zápas v najvyššej súťaži.

 

Celková bilancia (z nášho pohľadu): 12  3-2-7, skóre 10:17

Bilancia na štadióne súpera: 6  0-2-4, 5:11

 

Program 9. kola Fortuna ligy:

Piatok, 12. septembra, 18.30: Myjava - Trnava

Sobota, 13. septembra, 15.30: Košice - Podbrezová, 17.30: Senica - Ružomberok, Banská Bystrica - Trenčín, Zlaté Moravce - DAC 1904

Nedeľa, 14. septembra, 19.00: Žilina - Slovan

 

Stretnutie 9. kola Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce - FC DAC 1904 začína zajtra o 17.30 hod, rozhodujú Samotný - Brendza, Hrdlička.

 

Buďte aj zajtra pri tom - aj zo Zlatých Moraviec vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos.

Súvisiace správy
V jubilejnom zápase sme získali ďalší bod zvonku
Správa - 2014.09.13.
V jubilejnom zápase sme získali ďalší bod zvonku
Jubileum: Zajtra 600. zápas v najvyššej súťaži
Správa - 2014.09.12.
Jubileum: Zajtra 600. zápas v najvyššej súťaži
Trpká trojgólová rozlúčka so sezónou
Správa - 2015.05.30.
Trpká trojgólová rozlúčka so sezónou
Derby na záver: s akými pocitmi pôjdeme na letnú prestávku?
Správa - 2015.05.29.
Derby na záver: s akými pocitmi pôjdeme na letnú prestávku?
DAC-Slovan: predpredaj vstupeniek
Správa - 2015.05.28.
DAC-Slovan: predpredaj vstupeniek