Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyDisciplinárka oslobodila Szarku, tréner s ním ráta do zostavy
Disciplinárka oslobodila Szarku, tréner s ním ráta do zostavy
2014 október 10.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
aktuálne
Disciplinárka oslobodila Szarku, tréner s ním ráta do zostavy

Disciplinárna komisia SFZ včera prerokovala žiadosť nášho hráča Ákosa Szarku a zvyšok trestu mu podmienečne odpustila do 30.6.2015.

V stretnutí 25. kola minulej sezóny Senica-DAC, ktoré sa hralo 5. apríla 2014, Ákos fauloval domáceho kapitána Tomáša Kóňu. Päťnásobný slovenský reprezentant utrpel zlomeninu ihlice a mal utrhnuté väzy v členku, svojmu tímu chýbal štyri mesiace. Za tento zákrok dostal Szarka od DK SFZ nepodmienečný trest zastavenia činnosti na deväť mesiacov a finančnú pokutu 2000 EUR.

 

V lige a pohári odvtedy Ákos vynechal v 23 súťažných stretnutí a po uplynutí dvoch tretín trestu požiadal SFZ o podmienečné odpustenie jeho zvyšku. DK na svojom včerajšom zasadnutí tejto žiadosti vyhovela. Szarka začiatkom septembra podpísal s DAC-om trojročnú zmluvu, a medzičasom sa vyliečil aj zo zranenia ramena, ktoré utrpel v letnom prípravnom období. Nič mu teda nebráni v tom, aby sa už v pohárovom zápase v Nových Zámkoch objavil v zostave trénera Radványiho.

 

„Bol som veľmi potešený správou, že môžem opäť hrať, šesť mesiacov bez futbalu je dosť. Mrzelo ma, že som chalanom v dôležitých zápasoch nemohol pomôcť na ihrisku. Verím, že sa vrátim v čo najlepšej forme, aj keď to zrejme nebude ľahké. Dám však do toho srdce a budem sa snažiť splatiť dôveru trénerov, fanúšikov a aj ľudí, ktorí v tomto náročnom období stáli pri mne,“ zareagoval Ákos na rozhodnutie Disciplinárnej komisie.

 

Potešil sa aj tréner Mikuláš Radványi: „Týmto rozhodnutím sa nám výrazne rozšírili možnosti v ofenzíve. Po zranení ramena Ákos už dva týždne trénuje na sto percent a verím, že čoskoro dobehne aj chýbajúcu hernú prax. Z tohto dôvodu je dobré, že pred ďalším ligovým zápasom s Ružomberkom odohráme prípravu s Győrom a pohár v Nových Zámkoch. V oboch zápasoch s ním počítam do zostavy.“

Súvisiace správy
Szarka po tri a pol roku opúšťa DAC, smeruje do maďarskej NBI
Správa - 2017.01.18.
Szarka po tri a pol roku opúšťa DAC, smeruje do maďarskej NBI
Túžba po zmene a novej motivácii
Správa - 2017.01.05.
Túžba po zmene a novej motivácii
Szarka sa teší na prvé Vianoce s dcérkou
Správa - 2016.12.12.
Szarka sa teší na prvé Vianoce s dcérkou
Narodeniny: Ákos Szarka má dnes 26!
Správa - 2016.11.24.
Narodeniny: Ákos Szarka má dnes 26!
Problémový členok ho stále trápi
Správa - 2016.11.14.
Problémový členok ho stále trápi