Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyZmena na brankárskom poste: Polačeka nahradí gólman roka maďarskej NBI
Zmena na brankárskom poste: Polačeka nahradí gólman roka maďarskej NBI
2015 jún 26.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-mužstvo
Zmena na brankárskom poste: Polačeka nahradí gólman roka maďarskej NBI

Minulý týždeň vypršalo hosťovanie Martina Polačeka zo Slovana, následne nedošlo k dohode medzi klubmi ohľadom jeho pokračovania u nás. Novým brankárom DAC-u sa stal 31-ročný Tomáš Tujvel, ktorý prichádza na ročné hosťovanie z Videotonu Székesfehérvár.

Martin Polaček prišiel prvýkrát do DAC pred sezónou 2012/13, v ktorej výbornými výkonmi prispel k víťazstvu v II. lige a návratu do najvyššej súťaže. Prestúpil do Slovana, odkiaľ sa k nám vrátil na hosťovanie pred jarnou časťou uplynulej sezóny. Počas jari nastúpil na trinásť ligových a tri pohárové stretnutia. „Martinovi ďakujeme za skvelé služby, ktoré v našom klube odviedol,“ vyhlásil prezident klubu Tibor Végh.

 

Našou novou brankárskou jednotkou sa môže stať 31-ročný nitriansky rodák Tomáš Tujvel (nar. 19. septembra 1983), ktorý prichádza z Videotonu Székesfehérvár. Predstavitelia klubov dnes podpísali dohodu o jeho ročnom hosťovaní v DAC.

 

Tujvel je odchovancom nitrianskeho futbalu, z čias jeho pôsobenia na Slovensku si ho pamätáme aj z dresu susedného Báču. V roku 2009 prestúpil do Videotonu Székesfehérvár, ku klubu aktuálneho maďarského majstra ho viaže ešte dvojročná zmluva. Minulú sezónu strávil na hosťovaní v Kecskeméte, kde odchytal kompletných 30 zápasov ročníka. A náramne sa mu darilo - mužstvu pomohol k deviatemu miestu v lige, a podľa hodnotenia renomovaného denníka Nemzeti Sport získal medzi brankármi najlepšiu celkovú známku, čo mu vynieslo honor gólmana sezóny 2014/15 v maďarskej najvyššej súťaži NBI.

 

„Prechod do Dunajskej Stredy beriem ako ďalší posun v mojej kariére. Teším sa návratu na Slovensko po vyše šiestich rokoch. Viem, že DAC buduje perspektívne mužstvo a má najlepších fanúšikov na Slovensku. Verím, že nás podporia aj v novej sezóne a my sa im odvďačíme tým, že budeme hrať európske poháre,“ povedal Tomáš Tujvel. Celý rozhovor s ním prinesieme čoskoro.

Súvisiace správy
Narodeniny: Tomáš Tujvel má dnes 32!
Správa - 2015.09.19.
Narodeniny: Tomáš Tujvel má dnes 32!
Tomáš Tujvel: Chcem pomôcť k naplneniu ambícií DAC-u
Správa - 2015.06.26.
Tomáš Tujvel: Chcem pomôcť k naplneniu ambícií DAC-u
Šatka medzi náhradníkmi trénera Kozáka
Správa - 2017.08.22.
Šatka medzi náhradníkmi trénera Kozáka
Marco Rossi novým trénerom DAC
Správa - 2017.06.11.
Marco Rossi novým trénerom DAC
Csaba László končí na lavičke DAC-u
Správa - 2017.06.09.
Csaba László končí na lavičke DAC-u