Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyTakýchto legionárov chceme
Takýchto legionárov chceme
2016 marec 02.Autor: Krisztián NagyZdroj: denník Šport, 2.3.2016
NAPÍSALI O NÁS
Takýchto legionárov chceme

Zaujímavý a moderný ľavý obranca Dunajskej Stredy ERIC DAVIS - píše redaktor Miroslav Hašan v dnešnom vydaní denníka Šport.

O najkrajšie futbalové momenty z hry sa v zápase Dunajskej Stredy a Myjavy postaral domáci Eric Davis. Zaujímavý na tomto konštatovaní je fakt, že panamský legionár je ľavý obranca. Všeobecne sa od defenzívnych hráčov očakáva najmä dobré bránenie. Futbalista zo Strednej Ameriky však vynikal najmä pri útočení. Podobným štýlom by mal moderný krajný obranca fungovať, preto je jeho prejav hodný rozboru i nasledovania.

 

Dunajská Streda nepatrí v našej súťaži smerom dopredu medzi najtvorivejšie mužstvá. Skôr naopak, jej postupný útok je pomalý, pomerne stereotypný a ľahko čitateľný. Svetlou výnimkou bol a je tmavý Panamčan Davis. Z postu ľavého obrancu často, rád a najmä nebezpečne útočí. Taktický variant, keď Pačinda pohybom dovnútra otvorí priestor za sebou, do ktorého v šprinte nabieha jeho spoluhráč, má DAC zažitý i dobre zvládnutý. Vyhovuje obom zúčastneným, pretože Pačinda je viac strelec, logicky radšej vyhľadáva parkety pred šestnástkou, než na jej kraji. Zato Davis je typický čiarový hráč s citom pre tajming a center. Podobných hráčov máme na Slovensku málo. Dokonca v našej reprezentácii je tento post citlivý, najčastejšie na ňom hrá cez nohu pravák Hubočan, ktorý je pôvodným povolaním stopér. Alternuje tam ešte Švento, ten pre zmenu hrával väčšinu kariéry ľavého stredopoliara alebo krídlo.

 

Davis je pre tím zo Žitného ostrova veľmi cenný. Na súperove obrany platí rýchlosťou, solídnou technikou a ochotou bežať do voľných priestorov. Pritom nie je len jednokoľajnicovým futbalistom, ktorý robí donekonečna stále to isté a po čiare jazdí len tam a naspäť. V predfinálnej fáze útoku sa dokáže šikovnou kľučkou zbaviť protihráča, no rovnako dobre mu ide aj center, keď ho obranca vytláča od brány. Dve najkrajšie akcie proti Myjave niesli jeho podpis. Hneď na začiatku dostal dobrú loptu do behu, účelnou zasekávačkou sa dostal cez Beňa a presným centrom našiel Ľuptáka, ktorý išiel správne na prvú žrď. Len v zakončení zlyhal, pretože hlavičku nasmeroval nad Hruškovu bránu. Davis bol na ľavej strane aj naďalej aktívny. Viac útočil, ako bránil. Strategicky dôležitá vec. Tým pádom totiž viazal najnebezpečnejšieho brejkového hráča súpera Daniela. Nútil ho oveľa viac myslieť na zadné vrátka, bral mu chuť na útočenie i silu na individuálne prieniky. Krídelníka Daniela bolo v konečnom dôsledku cítiť pri podpore ofenzívy oveľa menej než obrancu Davisa. Ebenový cudzinec postavil ľudí na nohy ešte v trištvrťke zápasu. Jeho spätný center po úniku prepustil na hranici šestnástky Štepanovský, aby následne strela Ljubičiča takmer oblízala pravú žrď myjavskej brány. Áno, takýchto legionárov v našej najvyššej súťaži chceme, pretože spĺňajú kritériá nadpriemernosti v porovnaní s domácimi hráčmi.

 

Tento článok bol zverejnený dňa 2.3.2016 v tlačenej verzii denníka Šport, strana 8

Autor: MIROSLAV HAŠAN

Foto: TASR/MICHAL SVÍTOK

 

Foto popis: Panamský ľavý obranca Eric Davis sa dostal aj do ideálnej zostavy 20. kola v našom denníku.

Súvisiace správy
Polnočná večera a Vianoce na pláži
Správa - 2017.12.27.
Polnočná večera a Vianoce na pláži
Davis trávi Vianoce na pláži
Správa - 2018.12.22.
Davis trávi Vianoce na pláži
Zsolt Kalmár hráčom jesene 2018!
Správa - 2018.12.06.
Zsolt Kalmár hráčom jesene 2018!
Bayovci postúpili na APN 2019, Herc s kapitánskou páskou i gólom
Správa - 2018.11.22.
Bayovci postúpili na APN 2019, Herc s kapitánskou páskou i gólom
Reprezentanti v akcii
Správa - 2018.11.14.
Reprezentanti v akcii