Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyOdišiel z VSS, ale stále nosí žlto-modrý dres
Odišiel z VSS, ale stále nosí žlto-modrý dres
2016 marec 15.Autor: Krisztián NagyZdroj: denník košice:dnes, 15.3.2016
NAPÍSALI O NÁS
Odišiel z VSS, ale stále nosí žlto-modrý dres

Keď Tomáš Huk zamieril pred jarnou časťou futbalovej ligy do Dunajskej Stredy, jeho bývalým košickým spoluhráčom pípli na účet dve dlžné výplaty - píše redaktor Branislav Lacko v dnešnom vydaní denníka košice:dnes.

Po polročnom pôsobení v druhej najvyššej súťaži sa 21-ročný Košičan Tomáš Huk vrátil do futbalovej Fortuna ligy. V zime prestúpil z VSS do Dunajskej Stredy.

 

Žlto-modré farby ho teda sprevádzajú v kariére aj po presune na Žitný ostrov. „Tieto farby mi pristanú, nosil som ich po celý život, som na ne zvyknutý odmalička. Je v tom aj trochu symboliky, že aj po prestupe mám rovnaké klubové farby,“ pousmial sa odchovanec košického futbalu Tomáš Huk.

 

Poradil sa s Pačindom i Polievkom

 

Netajil sa tým, že pôsobenie v druhej najvyššej súťaži sa mu málilo. „Chcel som hrať vo Fortuna lige. Neskôr túžim posunúť sa do zahraničia. Dunajská Streda je výbornou medzistanicou. Teraz je na mne, aby som splnil očakávania.“

 

Pred prestupom sa poradil aj s kamarátmi, ktorí už sú v kádri DAC. S Erikom Pačindom hrával v Košiciach, s Róbertom Polievkom sa spoznali v reprezentácii Slovenska do 21 rokov.

 

„Klub mi odporučili. V Dunajskej Strede skladajú kvalitný tím. Krok za krokom pracujú na tom, aby sa vyrovnali slovenskej špičke. Nemal som nad čím váhať. Prestupom som pomohol sebe, pomohol som aj košickému klubu, ktorý dostal za mňa peniaze. Všetci môžu byť spokojní.“

 

Pozitívne dojmy v stabilnom klube

 

Tomášovi Hukovi sa určite poďakovali aj chlapci z košickej kabíny, pretože z peňazí, ktoré pribudli do kasy VSS za jeho prestup, hneď dostali dve dlžné výplaty. „Aj ja som ich dostal,“ pousmial sa defenzívny univerzál. V súvislosti so svojím bývalým klubom už vážnym tónom dodal: „Nie je dobré, keď všetko závisí len od predaja hráčov.“

 

V Dunajskej Strede čaká na Tomáša Huka príjemná novinka - na rozdiel od Košíc mu bude výplata chodiť pravidelne každý mesiac. „Na to sa bude dobre zvykať. Som v stabilnom klube, cítim to na každom kroku, v tréningových podmienkach, materiálnom zabezpečení, regenerácii. Klub navyše buduje nový tréningový komplex. Ľudia v tomto menšom a pokojnejšom meste žijú futbalom, atmosféra na zápasoch je výborná. Moje dojmy sú naozaj len pozitívne.“

 

Siahol po drese s obľúbenou päťkou

 

Tím zo Žitného ostrova vstúpil do jarnej časti Fortuna ligy sériou štyroch domácich zápasov. Dvakrát vyhral, dvakrát remizoval a v tabuľke poskočil už na štvrté miesto. Tomáš nastúpil vo všetkých zápasoch v základnej zostave a v drese s jeho obľúbeným číslom 5.

 

„Bolo voľné, ihneď som po ňom siahol. Dres s týmto číslo mi pridelil ešte v Košiciach tréner Kozák, keď ma z dorastu vytiahol do seniorského tímu. Odvtedy viem, že číslo päť je pre mňa to správne.“ Potešilo ho, že tréner Dunajskej Stredy Marič mu určil miesto na obľúbenom poste v strede poľa, kde hráva radšej ako na stopérskom mieste.

 

Jasné jarné ciele

 

„Základom je vybojovať si stabilné miesto v základnej zostave Dunajskej Stredy. Konkurencia v tíme je veľká, sú tu veľmi dobrí hráči, ale ja si verím. Chcem herne napredovať, víťaziť, popasovať sa s tímom o miesto v prvej ligovej päťke. V januári som bol so slovenskou dvadsaťjednotkou na sústredení v Spojených arabských emirátoch, veľmi ma to potešilo. Túžim vybojovať si miesto v reprezentácii aj na kvalifikačné zápasy,“ jasne definoval svoje jarné futbalové ciele Tomáš Huk.

 

Spoluhráčom nechal v šatni koláčiky

 

Hneď po príchode do Dunajskej Stredy absolvoval Tomáš Huk lekárske testy a ešte v ten istý deň odletel s novým tímom na sústredenie do Turecka. „V Dunajskej Strede mi budú chýbať rodina, priateľka Monika, ktorá maturuje a bude za mnou dochádzať aspoň na pár dní, priatelia, no a, samozrejme, fantastická futbalová partia, na ktorú mi zostanú krásne spomienky. Spoluhráčom z Košíc som nechal v šatni na rozlúčku šampanské a koláčiky. Keď prídem domov, vždy sa s kamarátmi rád stretnem a pokecáme.“

 

Tento článok bol zverejnený dňa 15.3.2016 v tlačenej verzii denníka košice:dnes, strana 22

Autor: Branislav Lacko

Foto: Ivan Fleischer

 

Foto popis: Tomáš Huk (vľavo ešte v drese Košíc) je futbalový poctivec, ktorý si po prestupe do Dunajskej Stredy vybojoval miesto v základnej zostave nového klubu.

Súvisiace správy
Perspektívni Šatka a Huk
Správa - 2018.02.23.
Perspektívni Šatka a Huk
Tomáš Huk sa teší na prvý duel za DAC, prehovoril aj o Košiciach
Správa - 2016.02.27.
Tomáš Huk sa teší na prvý duel za DAC, prehovoril aj o Košiciach
Romantik Huk túži naháňať Slovan
Správa - 2019.01.15.
Romantik Huk túži naháňať Slovan
Narodeniny: Tomáš Huk má dnes 24!
Správa - 2018.12.22.
Narodeniny: Tomáš Huk má dnes 24!
Tomáš Huk: Zbierame rekordy, ale najdôležitejší je progres klubu
Správa - 2018.12.11.
Tomáš Huk: Zbierame rekordy, ale najdôležitejší je progres klubu