Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyPrvým pacientom röntgenového pracoviska bol Gábor Straka
Prvým pacientom röntgenového pracoviska bol Gábor Straka
2016 marec 22.Autor: Krisztián NagyZdroj: Svet zdravia a.s., fcdac.sk
a-mužstvo
Prvým pacientom röntgenového pracoviska bol Gábor Straka

Dunajskostredská nemocnica zmodernizovala röntgenové pracovisko, prvým pacientom bol kapitán nášho mužstva Gábor Straka.

Nemocnica Svet zdravia Dunajská streda dnes na rádiologickom oddelení predstavila nové röntgenové pracovisko. Kľúčovou súčasťou pracoviska je moderný plnoautomatický röntgenový prístroj XTWIN nemeckého výrobcu Roesys. Táto technologická novinka umožní nemocnici rýchlu a presnejšiu diagnostiku s výrazne nižšou radiačnou záťažou pacienta. Prvým pacientom bol Gábor Straka, kapitán prvoligového futbalového družstva FC DAC 1904 Dunajská Streda. Vďaka plnej digitalizácii nemocnica dokáže v prípade potreby sprístupniť a konzultovať diagnostické výsledky aj s ostatnými nemocnicami siete Svet zdravia. To je dôležité najmä pri najakútnejších prípadoch. Nové röntgenové pracovisko si vyžiadalo investíciu vo výške 150-tisíc eur. 

 

„Nové röntgenové pracovisko skvalitní diagnostické možnosti nemocnice. Jeho plná digitalizácia navyše umožní v prípade potreby jednoducho konzultovať konkrétne rádiologické výsledky s externými odborníkmi. Ostrá prevádzka sa začne už v priebehu najbližších dní,“ vysvetlil Róbert Mamrilla, riaditeľ nemocnice Svet zdravia Dunajská Streda.

 

Plnoautomatický röntgenový prístroj XTWIN je určený na rutinnú diagnostiku, ale aj na špeciálne druhy röntgenových vyšetrení. Zariadenie je plne motorizované a plnoautomatické. Jeho srdce tvorí výkonný 65 kW generátor. Tento je potrebný na maximálne možné skrátenie dĺžky expozície a tým aj na podstatné zníženie radiačnej záťaže pacienta. Celý prístroj je koncipovaný so zreteľom na čo najvyšší komfort pacienta a obsluhujúceho personálu. Školení rádiologickí technici ovládajú zariadenie počítačom a prostredníctvom dotykového displeja, čo umožňuje absolútne presne nastaviť požadované parametre. Nový röntgen je osadený úplne nový typom detektora, ktorý má oproti konkurenčným systémom dvojnásobné rozlíšenie a lekárom prináša lepšiu obrazovú kvalitu, ktorá je nevyhnutná pre správnu diagnostiku.

 

Ako prvý vyskúšali nové röntgenové pracovisko Gábor Straka, kapitán prvoligového futbalového družstva FC DAC Dunajská Streda, a jeho spoluhráč Noe Achille Kwin.

 

„Pre vrcholový šport je kvalitná a dostupná diagnostika nevyhnutnosťou. Som rád, že dunajskostredská nemocnica v tomto smere napreduje a vytvára tak veľmi dobré podmienky aj pre našich futbalistov vo všetkých vekových kategóriách,“ doplnil Otto Szabó, rehabilitačný tréner prvoligového družstva FC DAC Dunajská Streda.

 

Súvisiace správy
Otto Szabó „prestúpil“ do FC Puskás Akadémia
Správa - 2017.02.03.
Otto Szabó „prestúpil“ do FC Puskás Akadémia
Otto Szabó ukončil kariéru, pokračuje na novej pozícii
Správa - 2015.09.24.
Otto Szabó ukončil kariéru, pokračuje na novej pozícii
Gábor Straka predĺžil zmluvu s DAC-om
Správa - 2015.09.14.
Gábor Straka predĺžil zmluvu s DAC-om
Gábor Straka oddnes dvojnásobným otcom: vitaj, Csenge Mónika!
Správa - 2015.08.14.
Gábor Straka oddnes dvojnásobným otcom: vitaj, Csenge Mónika!
Narodeniny: Szabó Otti má dnes 34!
Správa - 2015.03.01.
Narodeniny: Szabó Otti má dnes 34!