Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyBudem ich kopať aj naďalej
Budem ich kopať aj naďalej
2016 apríl 25.Autor: Krisztián NagyZdroj: denník Šport, 25.4.2016
NAPÍSALI O NÁS
Budem ich kopať aj naďalej

Napriek tomu, že ERIK PAČINDA nepremenil penaltu, bol najlepším mužom na trávniku - píše denník Šport v dnešnom vydaní.

Súboj s Podbrezovou predstavoval pre Dunajskostredčanov rozlúčku so starým štadiónom. Žlto-modrí na ňom túžili napísať víťaznú bodku. Pravda, v prvom polčase toho predviedli minimum, prezentovali sa akurát nudnou, nemastnou-neslanou hrou. Že by práve motív víťaznej rozlúčky zväzoval hráčom DAC nohy? „Ja by som to tak nepovedal,“ začal stredopoliar DAC Erik Pačinda. „Túžili sme po víťazstve predovšetkým kvôli našim divákom. Súhlasím, že z našej strany to bol v prvom polčase slabý výkon. Jedna strela, žiadny center... To je na domáce mužstvo, ktoré by malo doma súpera zatlačiť a búšiť do neho, naozaj málo. Cez prestávku sme si v kabíne niečo povedali, takže po zmene strán na trávnik vybehlo už úplne iné mužstvo,“ dodal.

 

DAC sa mohol ujať vedenia už štyri minúty po obrátke, keď mal po faule na Stephensa výhodu penalty. Loptu si na biely bod postavil Pačinda. Brankár Kuciak sa rozhodol pre kút po svojej pravej ruke, Pačinda umiestnil loptu do opačnej strany. Publikum už-už jasalo radosťou, no lopta zazvonila o ľavú žrď... „Na penalty som vždy určený. To, že ju exekútor niekedy nepremení, sa stalo aj väčším hráčom ako som ja. Nič si z toho nerobím. Penalty som si skúšal aj na predzápasovom tréningu, a predstavte si, tiež som trafil žrď. Hneď dvakrát... Asi ich už na tréningoch skúšať nebudem. Ale myslím si, že som ju kopol dobre,“ vravel Pačinda, ktorý bol aj po nepremenenej jedenástke presvedčený, že ani tento moment DAC nezlomí. „Naďalej sme sa snažili zatlačiť súpera, vedel som, že to musí vyjsť. Napokon sa nám podarilo streliť gól a potom sme si situáciu už ukontrolovali,“ vravel stredopoliar, ktorý bol napriek zahodenej penalte najlepším hráčom na trávniku. Mimochodom, bude mať Pačinda guráž postaviť si loptu na biely bod aj pri najbližšej penaltovej výhode v prospech DAC? „Určite! Ja si verím a jedenástky budem kopať aj naďalej,“ smelo vyhlásil.

 

Podbrezovčania najmä v prvom polčase predviedli sympatický výkon, domácich vôbec nepustili k typickej nátlakovej hre. Ani to však na zisk bodov napokon nestačilo. „Na ihrisku pracujeme na tom, aby sme si vytvorili šance. No keď ich nepremeníme, nemôžeme pomýšľať na dobrý výsledok. Ukázalo sa, že v takýchto zápasoch rozhodujú štandardky. DAC jednu takúto šancu premenil, strelil gól a získal tri body. Domov odchádzame naprázdno. Je to škoda, pretože na ihrisku sme dreli a chceli sme získať minimálne bod. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám to,“ skonštatoval po poslednom hvizde sklamaný stredopoliar „železiarov“ Miroslav Viazanko.

 

Tento článok bol zverejnený dňa 25.4.2016 v tlačenej verzii denníka Šport, strana 12

Autor: VLADIMÍR KIKUŠ

Foto: WWW. FCDAC. SK

 

Foto popis: Erik Pačinda (vpravo) nepremenil proti Podbrezovej penaltu.

 

Súvisiace správy
Od začiatku zimy chce ísť naplno
Správa - 2016.11.30.
Od začiatku zimy chce ísť naplno
Pačinda: Chceli sme hrať v Európe
Správa - 2016.05.29.
Pačinda: Chceli sme hrať v Európe
Erik Pačinda verí, že DAC ešte zabojuje a bude v prvej päťke
Správa - 2016.05.06.
Erik Pačinda verí, že DAC ešte zabojuje a bude v prvej päťke
Erik Pačinda odchádza do Viktorie Plzeň
Správa - 2018.10.18.
Erik Pačinda odchádza do Viktorie Plzeň
Erik Pačinda Hráčom mesiaca august!
Správa - 2018.09.21.
Erik Pačinda Hráčom mesiaca august!