Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyErik Pačinda verí, že DAC ešte zabojuje a bude v prvej päťke
Erik Pačinda verí, že DAC ešte zabojuje a bude v prvej päťke
2016 máj 06.Autor: Krisztián NagyZdroj: sport.aktuality.sk
NAPÍSALI O NÁS
Erik Pačinda verí, že DAC ešte zabojuje a bude v prvej päťke

Mužstvo Dunajskej Stredy malo pred jarou pohárové ambície, v jej závere je to však s ním ako na hojdačke. Portál ŠPORT.SK sa zhováral s futbalistom Erikom Pačindom.

Dunajskostredčania naposledy prehrali v Zlatých Moravciach 1:0. „Na ten zápas sme sa zodpovedne pripravili. ViOnu sme takmer nič nedovolili a loptu sme držali na našich kopačkách. Ale nevypracovali sme si vyložené šance. Z jednej nakopnutej lopty domácich sme potom inkasovali. Na ďalší duel sa treba pripraviť lepšie a v zápase konečne skórovať,“ zdôraznil.

 

Skúsený zakončovateľ zároveň zdôraznil, že tesnú prehru nepovažuje za zaslúženú. „V Zlatých Moravciach sme boli lepší ako domáci celok, ale bez gólu sa vyhrať nedá.“

 

Tri kolá pred koncom ligy vystáva DAC na šiestej priečke, na pohárovú miestenku zo 4. miesta stráca 5 bodov. „Pokiaľ šanca žije, budeme o ňu bojovať a pokúsime sa vyhrať zostávajúce tri zápasy. Hoci vieme, že to nebude také ľahké. Veď všetky stretnutia odohráme vonku. Ak však budeme hrať dôsledne a neinkasujeme, môžeme byť úspešní.“

 

„Mňa osobne najviac mrzia kolá s Myjavou a Ružomberkom (v obidvoch skóre 1:1, pozn.),“ hodnotí vrcholiacu polsezónu 26-ročný útočník. „Postrácali body, pričom sme na ihrisku boli lepším tímom. Doplácali sme na nepremenené šance a doteraz máme zranených kľúčových hráčov ako Straka, Szarka, Brašeň či Davis.“

 

Hoci sa zverenci Tomislava Mariča môžu pýšiť „skalpom“ Trenčanov (1:0), na konkurencii zdola si neraz „vylámali zuby“. „V dueli s Trenčínom - to boli vydreté tri body. AS držal loptu a my sme dali gól. Na druhej strane, s mužstvami z chvosta sa hrá ťažšie, keďže prídu k nám a bránia 90 minút. Pokúšajú sa hrať na brejky," uviedol.

 

„Vyžehliť” si poslednú porážku sa žlto-modrí pokúsia v sobotu v Myjave. „Musíme tvoriť ako doma a dostať súpera pod tlak, čo sa nám niekedy darilo,“ hľadal recept na úspech Erik Pačinda. „S terajším 6. miestom v tabuľke nebudem na konci spokojný. Budeme sa snažiť, aby sme skončili minimálne o priečku vyššie,“ uzavrel pre ŠPORT.SK.

 

Tento článok bol uverejnený dňa 5.5.2016 na sport.aktuality.sk

Autor: ŠPORT.SK, Matej Dedinský

Foto: TASR

Súvisiace správy
Od začiatku zimy chce ísť naplno
Správa - 2016.11.30.
Od začiatku zimy chce ísť naplno
Pačinda: Chceli sme hrať v Európe
Správa - 2016.05.29.
Pačinda: Chceli sme hrať v Európe
Budem ich kopať aj naďalej
Správa - 2016.04.25.
Budem ich kopať aj naďalej
Erik Pačinda odchádza do Viktorie Plzeň
Správa - 2018.10.18.
Erik Pačinda odchádza do Viktorie Plzeň
Erik Pačinda Hráčom mesiaca august!
Správa - 2018.09.21.
Erik Pačinda Hráčom mesiaca august!