Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyDebutanti Kondrlík a Nagy: Zážitok na celý život
Debutanti Kondrlík a Nagy: Zážitok na celý život
2016 august 10.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Debutanti Kondrlík a Nagy: Zážitok na celý život

V minulom týždni zažili v našom drese prvoligový debut dvaja hráči - v utorok proti Myjave 19-ročný útočník Dávid Kondrlík, v sobotu na Slovane rovnako starý stredopoliar Péter Nagy. Stali sa 320. a 321. hráčom DAC-u v najvyššej súťaži.

DAC hrá svoju 22. sezónu v najvyššej súťaži, doteraz si v nej náš dres oblieklo 321 futbalistov. Poradové číslo 320 a 321 minulý týždeň získali Dávid Kondrlík a Péter Nagy.

 

Dávida Kondrlíka hodil tréner Krisztián Németh do hlbokej vody v 87. minúte utorňajšieho stretnutia DAC-Myjava za nepriaznivého stavu 0:1. Devätnásťročný útočník (nar. 31. mája 1997), ktorý k nám prišiel v zime zo Slovana s visačkou najlepšieho strelca jesennej časti I. dorasteneckej ligy, nahradil Lotyša Šabalu. „Bol to obrovský zážitok nastúpiť v nasej najvyššej súťaži, určite na tento deň nikdy nezabudnem. Urobím všetko, aby mi už v tejto sezóne pribudli ďalšie štarty,“ hovorí Dávid, ktorý pri našom záverečnom nápore viackrát využil svoju 192 cm vysokú postavu. Vyhral zopár hlavičkových súbojov, vyrovnať sa nám však už v prvom domácom stretnutí sezóny nepodarilo. „Blížil sa koniec zápasu a svietil nepriaznivý stav. My sme útočili, kým súper iba bránil výsledok. Tréner ma poslal na ihrisko s tým, aby som vyhrával vpredu súboje a vytváral tlak na myjavskú obranu. Bol to zápas o jednom góle. Loptu sme kontrolovali hlavne my, no nevyužili sme obrovskú príležitosť. Keby z nej padol gól, tak verím, že zápas zvládneme. Žiaľ, z protiútoku sme inkasovali a super nás už potom k ničomu nepustil,“ vracia sa k zápasu s Myjavou mládežnícky reprezentant Slovenska, ktorý sa do futbalovej abecedy zaúčal vo Venglošovej futbalovej akadémii a v Petržalke.

 

Talentovaný útočník bol na našej súpiske aj proti Slovanu, no do sobotňajšieho stretnutia nezasiahol. „Bol to vcelku vyrovnaný zápas, za stavu 2:2 sme boli ešte z protiútokov veľmi nebezpeční, lenže po prísnej červenej karte a následnom góle zo štandardky sa zápas pre nás prakticky skončil,“ pridáva svoj pohľad na derby čerstvý maturant a na záver dopĺňa: „V oboch zápasoch nám chýbal aj kúsok šťastia. Verím, že v ďalších kolách sa prikloní na našu stranu.“

 

Podobne ako András Mészáros v októbri 2015, aj ďalší náš odchovanec Péter Nagy (nar. 11. decembra 1996) zažil krst ohňom na trávniku bratislavského Slovana. V 32. minúte sobotňajšieho stretnutia vystriedal Chorváta Ljubičića. „Približne v 25. minúte ma tréner poslal intenzívne sa rozcvičiť, aby som bol čo najskôr pripravený nastúpiť. Po nástupe na ihrisko som bol ešte troška nervózny, ale po pár minútach to prešlo a myslím si, že sa mi podarilo dostať sa do hry. Veľmi ma teší, že som debut zažil práve na Slovane. Aj ma to celkom prekvapilo,“ priznáva devätnásťročný stredopoliar.

 

„Tréner mi povedal, aby som hral tvrdo, veľa behal a snažil sa v strede niečo vymyslieť, prípadne vytvoriť nejaké šance. Minimálne remízu sme si zaslúžili, škoda inkasovaného gólu pred koncom. Už predtým sme mohli pridať tretí gól my.“ V 85. minúte mohol práve Nagy aj tretíkrát zrovnať stav, jeho strelu spoza šestnástky však Mucha lapil. „Lopta mi trošku ušla, naťahoval som sa po nej, preto som už nedokázal dobre vystreliť. Chýbala tomu sila. Škoda, chceli sme potešiť fanúšikov, ktorým sme veľmi vďační, pretože nám vytvárajú domáce prostredie aj vonku. Bolo tak dokonca aj na Slovane.“

 

Péter vyrastal v susedných Kostolných Kračanoch, do DAC-u prišiel na jar 2014. Po zápasoch v drese dorastu a rezervných tímov sa teda dočkal súťažného štartu aj za A-tím. „Čakal som na tento moment a som veľmi rád, že prišiel tak skoro. Verím, že budem hrávať aj naďalej a tých štartov v prvej lige bude pribúdať. Spravím pre to maximum,“ sľubuje talentovaný blondiak, ktorý pri prvom štarte medzi elitou potvrdil nemalý potenciál.

Súvisiace správy
Narodeniny: Péter Nagy má dnes 20!
Správa - 2016.12.11.
Narodeniny: Péter Nagy má dnes 20!
Dotazník hráča: Péter Nagy
Správa - 2016.10.11.
Dotazník hráča: Péter Nagy
Dotazník hráča: Dávid Kondrlík
Správa - 2016.09.13.
Dotazník hráča: Dávid Kondrlík
Péter Nagy podpísal do júna 2019
Správa - 2016.08.23.
Péter Nagy podpísal do júna 2019
Posila do ofenzívy: Jakub Švec
Správa - 2019.06.16.
Posila do ofenzívy: Jakub Švec