Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyJakub Brašeň už po operácii
Jakub Brašeň už po operácii
2016 november 29.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
a-mužstvo
Jakub Brašeň už po operácii

Dvadsaťsedemročný Jakub Brašeň utrpel zranenie členka v prvom polčase otváracieho stretnutia vo vynovenej DAC Aréne proti Trenčínu. Včera absolvoval v dunajskostredskej nemocnici operáciu, od dnes sa už zotavuje doma.

Bol prvým hráčom, ktorý s kapitánskou páskou na ramene priviedol naše mužstvo na hraciu plochu vo vynovenej DAC Aréne. Slávnostný okamih však onedlho vystriedala bolesť. Najlepší hráč uplynulej jari v hlasovaní fanúšikov musel zo súboja proti Trenčínu odstúpiť pre zranenie členka už v prvom polčase.

 

Vyšetrenie magnetickou rezonanciou odhalilo roztrhnutý väz v pravom členku. Jakub Brašeň sa včera v dunajskostredskej nemocnici podrobil operácii. „V nemocnici som strávil dokopy jeden deň. Včera ráno ma prijali, vyšetrili a poobede nasledovala operácia na ortopédii. Do parády si ma vzal doktor Almási. Bol som v plnej narkóze, takže si nič nepamätám. V noci som takmer oka nezažmúril. Jednak kvôli bolesti, k tomu mi dvaja susedia ešte aj pílili uši,“ hovorí už dobre naladení univerzál našej zostavy, ktorého dnes ráno prepustili do domáceho liečenia. „Naordinovali mi absolútny pokoj. Bolesť ešte cítim, ale dá sa to vydržať. Nohu budem mať približne dva týždne v dlahe, potom dostanem ortézu.“

 

Súboje proti Trenčínu boli preňho v tomto roku smolné. Pri našom aprílovom víťazstve na starom štadióne si natiahol väzy v kolene a do ligového kolotoča najbližšie naskočil až v auguste - opäť proti Trenčínu. V Senci odohral 77 minút, ihrisko opúšťal za stavu 0:3 (Szarka ešte potom dvomi gólmi stihol znížiť na 2:3, prehre však už nezabránil). No a posledný zápas s obhajcom titulu ešte máme v čerstvej pamäti.

 

Jakub Brašeň sedel počas sobotňajšieho víťazného duelu proti Michalovciam na tribúne. „Boli to muky, každú minútu som prežíval veľmi ťažko. Víťazstvo však potešilo a na chvíľku dalo na všetko zabudnúť. Zajtrajší zápas proti Trnave zrejme musím vynechať, chlapcom budem držať palce z domu.“

 

Pri výpočte možného návratu sa zamyslel. „Januárový začiatok zimnej prípravy ešte pravdepodobne nestihnem. Približne v tom čase by mi mali dať dole ortézu a pre mňa to bude obdobie rehabilitácie. Nechcem robiť výpočty, ale verím, že si väčšinu jari užijem na ihrisku,“ dodal odchovanec banskobystrickej Dukly, ktorý za DAC doteraz odohral 84 ligových stretnutí.

Súvisiace správy
DAC opúšťa šestica hráčov
Správa - 2017.05.30.
DAC opúšťa šestica hráčov
Jakub Brašeň zopakoval triumf, po jari sa stal aj hráčom jesene 2016!
Správa - 2016.12.05.
Jakub Brašeň zopakoval triumf, po jari sa stal aj hráčom jesene 2016!
Pre Brašeňa s Davisom sezóna skončila, Szarka otázny
Správa - 2016.04.20.
Pre Brašeňa s Davisom sezóna skončila, Szarka otázny
Jakub Brašeň získal trofej za Gól mesiaca október!
Správa - 2015.11.10.
Jakub Brašeň získal trofej za Gól mesiaca október!
Jakub Brašeň predĺžil zmluvu, v DAC zostáva do leta 2017
Správa - 2015.10.29.
Jakub Brašeň predĺžil zmluvu, v DAC zostáva do leta 2017