Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyTúžba po zmene a novej motivácii
Túžba po zmene a novej motivácii
2017 január 05.Autor: Krisztián NagyZdroj: denník Šport, 5.1.2017
NAPÍSALI O NÁS
Túžba po zmene a novej motivácii

Útočník Dunajskej Stredy ÁKOS SZARKA rokuje o prestupe s maďarským Diósgyörom - informuje denník Šport v dnešnom vydaní.

Na jeseň mu na rukáv prischla kapitánska páska, v jarnej časti by sa však už nemusel objaviť v drese Dunajskej Stredy. Útočník Ákos Szarka, služobne najstarší člen aktuálneho kádra DAC, poškuľuje po zahraničnom angažmáne.

 

Pre 26-ročného zakončovateľa by šlo o prvé pôsobenie mimo Slovenska. Do seniorského futbalu naskočil v bratislavskom Slovane, odkiaľ sa v roku 2013 presunul na Žitný ostrov. Najskôr na ročné hosťovanie, neskôr na prestup. Počas pôsobenia v Bratislave si ešte nakrátko „odskočil“ aj do Petržalky a Senca.

 

V Dunajskej Strede nastrieľal doteraz 21 gólov v 64 ligových stretnutiach. Najlepšie mu vyšla uplynulá sezóna, v ktorej sa presadil deväťkrát. „Nastal čas, aby som zmenil prostredie. Som tu najdlhšie zo všetkých hráčov a už nejakú dobu cítim, že potrebujem zmenu a novú motiváciu,“ povedal včera pre Šport urastený 193 cm vysoký zakončovateľ.

 

Počas zimnej prestávky sa mu ozvalo viacero klubov. „Jeden telefonát som mal z Ostravy, tým sa to pre mňa aj skončilo. Ozvali sa mi z Gyirmótu, ale predovšetkým z Diósgyöru, s ktorým sa už uskutočnili aj rokovania. Verím, že všetko dobre dopadne.“

 

Maďarsko je pre Szarku výborná destinácia, a to nielen z pohľadu neexistujúcej jazykovej bariéry. „Podľa mňa by to bol ideálny scenár. Ak by sa mi ozvali kluby aj z iných krajín, prečo nie, ale iba v prípade, ak by sa rokovania nenaťahovali. Chcem sa totiž čím skôr zapojiť do zimnej prípravy, aby som bol dobre nachystaný na jarnú časť sezóny.“ Zdravotne je po jesenných patáliách, keď ho na takmer desať týždňov vyradil boľavý členok, už definitívne v poriadku. „Cítim sa fajn, neustále

pracujem na naberaní kondície. Na začiatku prípravy chcem byť na tom tak dobre, ako sa len dá.“

 

S Dunajskostredčanmi má Szarka zmluvu do konca tohto súťažného ročníka, s následnou opciou na prípadnú ďalšiu spoluprácu. Ak by mu teraz v zime prestup nevyšiel, palicu lámať nebude. „Nie som nútený odísť, nie je to jediné možné riešenie. Stále som hráč DAC-u a chystám sa na pondelňajší začiatok zimnej prípravy. Ak sa s nikým nedohodnem, bude jasné, že aj na jar zostávam v Dunajskej Strede,“ dodal bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska.

 

Tento článok bol zverejnený dňa 5.1.2017 v tlačenej verzii denníka Šport, strana 18

Autor: MIROSLAV ANTOL

Foto: TASR/ MARTIN BAUMANN

Foto popis: Ákos Szarka pred rokom na začiatku zimnej prípravy Dunajskej Stredy.

Súvisiace správy
Problémový členok ho stále trápi
Správa - 2016.11.14.
Problémový členok ho stále trápi
DAC proti Senici ešte bez Szarku
Správa - 2016.03.10.
DAC proti Senici ešte bez Szarku
Spomienka na celý život
Správa - 2018.04.06.
Spomienka na celý život
Perspektívni Šatka a Huk
Správa - 2018.02.23.
Perspektívni Šatka a Huk
Len málokto cez neho prejde
Správa - 2018.01.27.
Len málokto cez neho prejde