Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyĽubomír Šatka: Cieľom európsky šampionát
Ľubomír Šatka: Cieľom európsky šampionát
2017 január 10.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Ľubomír Šatka: Cieľom európsky šampionát

Jedným z nových tvárí, ktoré sa od včera pripravujú s naším mužstvom, je 21-ročný dubnický odchovanec Ľubomír Šatka. Mladý reprezentačný obranca k nám prichádza na polročné hosťovanie z anglického Newcastle United.

Šatka je odchovancom Dubnice, odkiaľ v roku 2012 zamieril na Britské ostrovy. Uplynulých päť rokov strávil v Newcastle United, s výnimkou mesiaca, počas ktorého vlani na jar hosťoval v štvrtoligovom York City. U čierno-bielych z Newcastlu postupne prešiel mládežníckymi tímami až po juniorku. Zahral si aj v drese A-mužstva. „Odchádzal som z domova v šestnástich s vedomím, že budem musieť obetovať čas s rodinou a kamarátmi. A neľutujem to. Tých päť rokov mi dalo veľa skúseností a možnosť trénovať s top hráčmi, či už to bol Ben Arfa, Cabaye, Demba Ba alebo Collocini. Bol som na lavičke v Premier League, nastúpil som v FA Cup proti Leicestru, čo bola tiež skvelá skúsenosť. Celkovo som mal možnosť vidieť, o čom je futbal v zahraničí. Spoznal som skvelých chalanov a výborných trénerov, ako je napríklad Alan Pardew.“

 

V marci 2016 prevzal Newcastle legendárny španielsky kouč Rafael Benítez, ale ani jemu sa nepodarilo zachrániť „straky“ v najvyššej súťaži. „DAC ma oslovil už v lete, ale veril som, že v Championship dostanem viac priestoru. Žiaľ, tréner nedával mladým moc príležitostí, preto som na opätovné volanie Dunajskej Stredy rád prikývol. Po piatich rokoch v zahraničí sa teším, že môžem byť doma,“ prezradil 188 centimetrov vysoký obranca. „Chalani, s ktorými som chodil na reprezentačné zrazy, mi rozprávali, že sú tu výborné podmienky, nový štadión, fanúšikovia chodia na zápasy a vytvárajú super atmosféru. Veľmi sa už teším na ligu a na novú výzvu.“

 

Tréner Csaba László prezradil, že so Šatkom počíta do stredu obrany. „To je pre mňa fajn. Je síce pravda, že v reprezentácii som odohral pár zápasov aj na pravej a ľavej strane obrany a v minulosti som hrával aj defenzívneho záložníka, ale to už dlho nie. Jednoznačne najviac doma sa cítim práve na pravom alebo ľavom stopérovi,“ dodáva Šatka.

 

Ľubo si zahral vo všetkých reprezentačných výberoch od U15 až po dvadsaťjednotku. Aj momentálne je členom výberu trénera Pavla Hapala, ktorý sa kvalifikoval na júnový európsky šampionát v Poľsku. „Myslím si, že všetci zo širšieho kádra budeme makať, aby sme sa prebojovali do konečnej nominácie na Euro. Aj preto bude tento polrok dôležitý,“ dodáva 21-ročný rodák z Ilavy.

Súvisiace správy
Ľubomír Šatka: po Cracovii do Poznane
Správa - 2019.06.29.
Ľubomír Šatka: po Cracovii do Poznane
Ľubomír Šatka: Opäť sme posunuli hranicu
Správa - 2019.06.06.
Ľubomír Šatka: Opäť sme posunuli hranicu
Júnový program našich reprezentantov
Správa - 2019.05.31.
Júnový program našich reprezentantov
Ľubomír Šatka: Základom úspešnej sezóny je výborná partia
Správa - 2019.05.21.
Ľubomír Šatka: Základom úspešnej sezóny je výborná partia
Reprezentanti DAC-u v akcii
Správa - 2019.03.27.
Reprezentanti DAC-u v akcii