Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyPavol Šafranko hráčom DAC-u
Pavol Šafranko hráčom DAC-u
2017 január 18.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Pavol Šafranko hráčom DAC-u

Ďalšou posilou DAC-u v priebehu zimnej prestávky sa stal Pavol Šafranko. Dvadsaťdvaročný útočník, ktorý si pred pár dňami odkrútil debut v drese slovenskej reprezentácie, sa s klubom dohodol na tri a polročnej zmluve.

Pavol Šafranko (nar. 16.11.1994) je rodákom zo Stropkova, kde začínal s futbalom. Od šestnástich rokov pôsobil v Tatrane Prešov, posledný rok strávil na hosťovaní v Podbrezovej. V najvyššej súťaži odohral spolu 32 stretnutí, skóroval päťkrát. Na jeseň si v drese železiarov pripísal bilanciu 18/4 a stal sa jedným zo sedemnástich hráčov Fortuna ligy, ktorých tréner Ján Kozák povolal na januárový prípravný kemp v Spojených arabských emirátoch. 185 centimetrov vysoký útočník si tam odkrútil reprezentačný debut, nastúpil proti Ugande aj Švédsku.

 

Šafranko v pondelok absolvoval lekárske testy a dnes podpísal s DAC zmluvu na tri a pol roka. „Prvé pocity z klubu sú fantastické. Môj príchod sa začal riešiť už po skončení jesennej sezóny. Čakal som na ponuky a práve Dunajská Streda bola najrýchlejšia a najpriamočiarejšia. Vycítil som, že majú o mňa skutočný záujem, preto som neváhal a prišiel som si pozrieť štadión a celkové fungovanie. Veľmi sa mi tu zapáčilo. Čo sa týka mojich cieľov, hlavne chcem, aby mužstvo stúpalo hore tabuľkou. Nebudem si dávať konkrétne predsavzatia, že strelím 20 gólov. Pre mňa bude teraz priorita, aby som svojou hrou pomohol mužstvu vyhrávať zápasy“ prezradil mladý útočník a nový hráč v košiari trénera Lászlóa.

 

„Pavol Šafranko už v mladom veku preukázal svoje kvality v prvej lige aj v reprezentačnom drese. Patrí medzi dôležitých hráčov slovenského výberu do 21 rokov, ktorý sa kvalifikoval na európsky šampionát a nie náhodou dostal pozvánku aj medzi seniorov. Preto sme neváhali a vykúpili ho zo zmluvy s Prešovom. Príchodom Šafranka máme v mužstve štyroch hráčov s potenciálom zahrať si na letných ME U21, čo nás veľmi teší,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC Jan Van Daele.

Súvisiace správy
Pavol Šafranko prestupuje do Aalborgu
Správa - 2017.08.19.
Pavol Šafranko prestupuje do Aalborgu
Valerijs Šabala predčasne ukončil pôsobenie v DAC
Správa - 2017.01.31.
Valerijs Šabala predčasne ukončil pôsobenie v DAC
Szarka po tri a pol roku opúšťa DAC, smeruje do maďarskej NBI
Správa - 2017.01.18.
Szarka po tri a pol roku opúšťa DAC, smeruje do maďarskej NBI
Rozhodol gól do šatne
Správa - 2019.03.22.
Rozhodol gól do šatne
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan
Správa - 2019.02.01.
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan