Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyDominik Špiriak v úvode roka už do štvrtej krajiny
Dominik Špiriak v úvode roka už do štvrtej krajiny
2017 február 06.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Dominik Špiriak v úvode roka už do štvrtej krajiny

Rozlietaný. Stále iba sedemnásťročný obranca DAC-u Dominik Špiriak absolvoval s A-mužstvom prípravu v Turecku a v Dunajskej Strede, s reprezentačnou osemnástkou bol v Rusku a s devätnástkou sa práve chystá do Španielska.

Benjamínkom nášho mužstva v zimnej príprave je stále iba sedemnásťročný obranca Dominik Špiriak (nar. 22. marca 1999). Blonďavý stopér, ktorý prišiel do DAC-u v lete minulého roka zo Senca, bol na jeseň oporou našej prvoligovej devätnástky. Výkonmi zaujal aj trénera A-mužstva a Csaba László ho povolal do prípravy pred jarnou časťou Fortuna ligy.

 

K mužstvu sa však pripojil až v druhej polovici januára, priamo na sústredení v Turecku. Úvod januára totiž strávil s reprezentáciou do 18 rokov na 29. ročníku Granatkinovho memoriálu v ruskom Petrohrade. Zverenci Milana Malatinského obsadili v silnej, šestnásťčlennej konkurencii tradičného mládežníckeho turnaja konečné piate miesto. Dominik zo šiestich stretnutí v priebehu trinástich dní vynechal len jeden polčas, trikrát bol dokonca kapitánom družstva. „Všetkých šesť zápasov sme odohrali proti kvalitným súperom, bol to veľmi náročný test. Päťkrát som odohral celých deväťdesiat minút a raz polčas. Konečné piate miesto je celkom dobré, ale mohlo to dopadnúť aj lepšie. Turnaj splnil svoj účel, aby sme sa viac spoznali s ostatnými spoluhráčmi a s trénerom, pretože sme boli prvýkrát spolu na takomto väčšom podujatí. Kostra tímu je už síce spolu dlhšie, ale boli tam aj viacerí noví hráči,“ vracia sa k januárovému pobytu v Rusku. Špiriak nastúpil zakaždým v strede obrany. „Osobne mi tento turnaj celkom vyšiel, aj keď vždy to môže byť aj lepšie. Celkovo som bol so sebou spokojný, v prvom zápase proti Kazachstanu ma ocenili ako najlepšieho hráča nášho tímu.“

 

Spolu s ním zastupoval náš klub v Petrohrade aj Martin Rymarenko. Ako sa darilo jemu? „Myslím si, že odohral tiež dobrý turnaj. Vyrobil penaltu, kde si dosť dovolil, čo mu zdvihlo sebavedomie, v ďalšom zápase strelil gól. Podľa mňa sa ukázal v dobrom svetle,“ zhodnotil svojho klubového aj reprezentačného spoluhráča.

 

Popri futbale mali chlapci čas aj na krátky výlet do jedného z najkrajších miest Európy. „Moc toho voľna nebolo, väčšinu sme s chalanmi ,prekecali‘ na izbe. Dvakrát sme boli v meste obzrieť si pamiatky. Petrohrad je fakt pekný,“ dodáva.

 

Po návrate na Slovensko si len prebalil veci a letel za naším áčkom do Turecka. „Dozvedel som sa o tom počas druhého týždňa v Rusku. Bolo to milé prekvapenie, bol som šťastný. Medzi starších spoluhráčov som celkom v pohode zapadol. Zo začiatku som sa len oťukával, spoznával sa s nimi, ale po druhom tréningu to už bolo fajn, rýchlo som si zvykol.“

 

Tréner László s ním rátal v prípravnom stretnutí proti bulharskému Lokomotivu Gorna Oryahovitsa, ktorý však súper odriekol. Rovnako dopadol aj súboj proti Jihlave, ktorý sa mal hrať uplynulý víkend. „Čo sa má stať, to sa stane. Snáď ešte bude iný zápas, v ktorom sa môžem ukázať,“ berie situáciu s optimizmom.

 

Je však zrejmé, že do štartu Fortuna ligy to už nestihne. Zajtra sa má totiž hlásiť na zraze reprezentačného družstva do 19 rokov (ročník narodenia 1998 a mladší), ktoré v stredu odlieta na turnaj štyroch krajín v známom futbalovom stredisku v španielskej La Mange. Slovenská U19-tka si tam postupne zmeria sily s Portugalskom, Nórskom a Írskom. A tréner Malatinský poslal pozvánku aj dvojici z DAC-u Száraz a Špiriak.

 

Pri zverejnení kádra pre sústredení v Turecku tréner Csaba László naznačil, že Špiriaka chce vytiahnuť z dorastu najmä preto, aby sa bližšie spoznal s profesionálnym futbalom a videl, že s ním v budúcnosti ráta. Na jar však bude talentovaný obranca pôsobiť v drese devätnástky. Špiro si je vedomí, že tam budú na neho kladené vyššie nároky. „Nebojím sa toho. Mojím cieľom zostáva hrať čo najlepšie v klube a neustále makať na sebe,“ hovorí tínedžer, ktorý bude vekom spadať do dorasteneckej kategórie ešte aj v nasledujúcej sezóne 2017/18.

Súvisiace správy
Špiriak, Slančík, Bednár aj Baumgartner pri výhre nad Fenerbahce
Správa - 2019.01.11.
Špiriak, Slančík, Bednár aj Baumgartner pri výhre nad Fenerbahce
Bayovci postúpili na APN 2019, Herc s kapitánskou páskou i gólom
Správa - 2018.11.22.
Bayovci postúpili na APN 2019, Herc s kapitánskou páskou i gólom
Reprezentanti v akcii
Správa - 2018.11.14.
Reprezentanti v akcii
Dominik Špiriak s číslom 350
Správa - 2018.10.24.
Dominik Špiriak s číslom 350
Sedem hráčov predĺžilo kontrakt
Správa - 2018.08.06.
Sedem hráčov predĺžilo kontrakt