Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyMarko Živković a jeho 24-karátový gól
Marko Živković a jeho 24-karátový gól
2017 marec 01.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Marko Živković a jeho 24-karátový gól

Gól, ktorý bol nielen nádherný, ale aj historický a víťazný. Marko Živković si pred sobotňajším súbojom s Prešovom prevzal ocenenie za najkrajší gól jesene 2016. Získal ho za parádny zásah do trenčianskej siete pri novembrovom otvorení DAC Arény.

Krátko pred sobotňajším ligovým stretnutí DAC-Prešov sa udialo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže o najkrajší žlto-modrý gól jesene 2016. Trofej a diplom za prvenstvo v našej tradičnej ankete si z rúk prezidenta klubu Tibora Végha prevzal Marko Živković.

 

Dvadsaťdvaročný srbský obranca triumfoval nádherným gólom do šibenice trenčianskeho gólmana Šemrinca pri novembrovom otvorení DAC Arény. Bol to historický prvý gól na vynovenom štadióne, zároveň premiérový pre Živkovića v našom drese. A ako sa neskôr ukázalo, zároveň aj víťazný - nielen v spomenutom zápase, ale aj v našej ankete. Skutočne zlatý gól. Rýdzi, 24-karátový.

 

„Ďakujem každému, kto hlasoval za môj gól. Je to výborný pocit, že sa mi podarilo takto pekne trafiť a zároveň triumfovať v súťaži o gól jesene. Prekvapilo ma, že som dostal najviac hlasov. U fanúšikov možno najviac rozhodlo, že to bol prvý gól v DAC Aréne. Naozaj sa mi vydaril, navyše bol prvý aj pre mňa v drese DAC-u. Ešte raz ďakujem fanúšikom za podporu,“ povedal rodák zo Smedereva a k ostatným gólom v ankete doplnil: „Videli ste, že všetky boli pekné, vyhrať mohli aj Vida či Kontár. Som rád za prvenstvo, ale najdôležitejší je tím a jeho úspechy.“

 

Z pozície pravého beka prekypoval Živković aktivitou aj počas víkendového stretnutia s Prešovom. „Päťgólové víťazstvo je pekné. Pomohol nám rýchly prvý gól, po ktorom išlo všetko oveľa ľahšie. Už do prestávky sme mohli pridať ďalšie góly, ale čo nevyšlo v prvom polčase, to sa nám podarilo v druhom. Hralo sa nám veľmi dobre, prišlo veľa fanúšikov, ktorí vytvorili výbornú atmosféru. Bol to prvý domáci zápas v novom roku, chceli sme bezpodmienečne vyhrať a urobiť radosť fanúšikom, čo sa aj podarilo,“ spokojne skonštatoval 174 centimetrov vysoký odchovanec Partizanu Belehrad.

 

Súboj s Tatranom bol prvým zo šesťzápasovej domácej série, ktoré mužstvo absolvuje do 8. apríla. Už v sobotu nasleduje druhý diel, na našom trávniku sa predstaví Ružomberok. „Bude to ťažký zápas, ale hráme na našom štadióne, pred našimi fanúšikmi a nemôžeme mať iný cieľ ako pred týždňom. Každý domáci zápas chceme vyhrať,“ dodal odhodlane Živković, ktorý by rád pridal aj ďalšie karáty do svojej zbierky. „Ako obranca sa v prvom rade snažím gólom zabraňovať, nie je mojou úlohou ich strieľanie. Ale veľmi rád by som sa prihlásil aj do súťaže o najkrajší gól jari.“

Súvisiace správy
Narodeniny: Marko Živković má dnes 24!
Správa - 2018.05.17.
Narodeniny: Marko Živković má dnes 24!
Marko Živković: Najkrajší darček? Čas strávený s rodinou!
Správa - 2018.01.11.
Marko Živković: Najkrajší darček? Čas strávený s rodinou!
Marko Živković: Historická výhra bola na dosah
Správa - 2017.10.29.
Marko Živković: Historická výhra bola na dosah
Narodeniny: Marko Živković má dnes 23!
Správa - 2017.05.17.
Narodeniny: Marko Živković má dnes 23!
Marko Živković: Čaká nás náročný súboj, ale veríme si!
Správa - 2017.05.05.
Marko Živković: Čaká nás náročný súboj, ale veríme si!