Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyBence Mervó: Mám rád výzvy!
Bence Mervó: Mám rád výzvy!
2017 marec 02.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
ROZHOVOR
Bence Mervó: Mám rád výzvy!

Najlepšie sa cíti v útoku a svojmu novému klubu chce pomôcť preniknúť do európskych súťaží. Bence Mervó, čerstvá posila DAC-u a mládežnícky reprezentant Maďarska, hovorí o svojej doterajšej kariére a cieľoch na najbližšie obdobie.

Kedy si začínal s futbalom a prečo u teba vyhral práve tento šport?

„Začínal som už ako dvojročný, pretože môj otec v našej záhrade v Hegyeshalome vlastnoručne vyrobil štyridsaťmetrové ihrisko s prírodnou trávou. Trvalo mu to päť rokov. Brával ma so sebou a kým o pracoval ja som kopal do lopty. Postupne začali ihrisko prenajímať aj dospelí a už ako šesťročný som sa zapájal do ich zápasov. Ako chlapec som zbieral lopty, doma ich už mám cez šesťdesiat. Moje začiatky sa teda spájajú s rodnou obcou Hegyeshalom, ale čoskoro som prešiel do Mosonmagyaróváru, kde som bol rok. Od deviatich až do dvadsiatich rokov som pôsobil v Győri, takže zeleno-bieli zohrali v mojej kariére významnú úlohu.”

 

Dôležitým momentom boli aj majstrovstvá sveta do 20 rokov na Novom Zélande v roku 2015, kde si získal striebornú kopačku.

„Áno. Snažil som sa na turnaj dobre pripraviť, pretože som vedel, že bude výbornou príležitosťou ukázať sa. Šampionát mi vyšiel a bol pre moju ďalšiu kariéru veľmi dôležitý.”

 

Po MS U20 si prestúpil do Švajčiarska, pred sezónou 2015/16 ťa angažoval FC Sion.

„Áno, ale až po podpise zmluvy som sa dozvedel, že najbližší polrok nebudem môcť nastúpiť, pretože do Švajčiarska som sa dostal až po ukončení prestupového obdobia. Pol roka som preto len trénoval, ale oveľa intenzívnejšie, ako moji spoluhráči.”

 

Vlaňajší rok ťa na hosťovanie získal poľský Slask Wroclaw. S akými spomienkami si opúšťal krajinu našich severných susedov?

„Bolo o výborné obdobie, milujem poľských ľudí, stále v nich žije poľsko-maďarská družba. Tamojšia súťaže je rýchla a fyzicky veľmi náročná. Aj podmienky sú výborné, na zápasy chodí veľa fanúšikov, atmosféra je fantastická. Používajú pyrotechniku, čo sa mne osobne veľmi páči. Mali sme dobrý tím, vydarila sa nám hlavne jar. Na jeseň to už bolo o niečo slabšie, pretože v lete prišlo desať-dvanásť nových hráčov, tvoril sa nový tím.”

 

V Slasku si mal viacero spoluhráčov zo Slovenska.

„Áno, a do dnešného dňa udržiavame priateľstvo s Petrom Grajciarom, Robom Pichom a najmä s Ľubošom Kamenárom. S ním som v neustálom kontakte, často si voláme. Troška vie aj po maďarsky, čo mi pomohlo. Ak sme mali zopár voľných dní, s ním som chodil domov, vozil ma až po Trnavu. Mimochodom, s Kamenárom sme boli predtým spoluhráčmi aj v Győri.”

 

Po ukončení hosťovania nasledoval návrat do Sionu, ale vzápätí si sa vykúpil spod zmluvy so švajčiarskym tímom. Aký bol dôvod?

„Líšili sa naše predstavy. Až po príchode tam som zistil, že na môj post majú v kádri ešte piatich hráčov a v zime priviedli ďalších dvoch. Túžil som za každých okolností hrávať, čo je v mojom veku logické. Takže som sa vykúpil spod zmluvy, aby som mohol voľne prestúpiť.”

 

Ako si sa dostal do Dunajskej Stredy?

„Mal som viacero ponúk, ale myslím si, že z pohľadu ďalšej kariéry je pre mňa práve DAC najlepším riešením. Dôležitú úlohu zohralo prostredie, do ktorého idem, tunajší fanúšikovia dokážu vytvoriť ohromnú atmosféru. Bol som na víkendovom zápase, po ňom prebiehali každý deň rokovania a zainteresovaní sa veľmi rýchlo dohodli.”

 

Čo hovoríš na sobotňajší zápas?

„Mal jednoznačný priebeh, hostia mohli byť radi, že neprehrali o desať gólov (smiech).”

 

Sledoval si viac útočnú hru mužstva a svojich prípadných konkurentov v ofenzíve?

„Ešte neviem, akú má tréner pre mňa pripravenú úlohu. Verím však, že v prvom rade v útoku, prípade na poste podhrotového hráča.”

 

Poznáme ťa v prvom rade ako útočníka, niektoré zdroje však pri tvojom mene uvádzajú, že si záložník. Na ktorom poste sa teda najviac cítiš doma?

„Hrával som v strede poľa, odkiaľ som nastrieľal dosť gólov. Reprezentačný tréner Bernd Storck ma posunul do útoku, kde sa mi tiež darilo. Popravde, okrem posledných dvoch rokov som odohral celú kariéru v zálohe.”

 

Ako sa cítiš v novom kolektíve?

„Poľský a slovenský jazyk sú si dosť podobné, niektorým slovám teda rozumiem. Ale pochopiteľne najviac času trávim s maďarskými spoluhráčmi.”

 

S akými cieľmi pôjdeš do jarnej časti sezóny? Podpísal si zmluvu na dva a pol roka, takže namieste je aj otázka, čo by si chcel počas nich dosiahnuť?

„Počas jari by som sa chcel presadiť do základnej zostavy a podávať stabilné výkony. Dlhodobým cieľom je, aby sa darilo mužstvu a dokázalo vrátiť fanúšikom to, čo od nich dostáva. Radi by sme si zahrali v európskych pohároch. V reprezentácii je na mojom poste päť-šesť starších konkurentov, ale mám rád výzvy a chcel by som sa presadiť aj na medzinárodnej scéne.”

 

Koľko gólov by si chcel streliť počas jari?

„Som dosť poverčivý, takže na túto otázku radšej nebudem odpovedať...”

 

A čo zahraničné súťaže? Ktorá sa ti najviac pozdáva, prípadne v ktorej by si sa časom rád predstavil?

„V španielskej, pretože mám rád kombinačnú hru na krátke prihrávky. Fandím Barcelone, ale pred prestupom do Sionu som bol na testoch v Deportive La Coruňa a v Rayo Vallecano. Aj tieto kluby sa mi páčia.”

Súvisiace správy
Narodeniny: Bence Mervó má dnes 23!
Správa - 2018.03.05.
Narodeniny: Bence Mervó má dnes 23!
Bence Mervó: Opäť v stopercentnom stave
Správa - 2017.11.09.
Bence Mervó: Opäť v stopercentnom stave
Dotazník hráča: Bence Mervó
Správa - 2017.05.25.
Dotazník hráča: Bence Mervó
Bence Mervó debutoval vo víťaznom zápase
Správa - 2017.05.10.
Bence Mervó debutoval vo víťaznom zápase
Narodeniny: Bence Mervó má dnes 22!
Správa - 2017.03.05.
Narodeniny: Bence Mervó má dnes 22!