Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyOdhodlaní, ale nie premotivovaní
Odhodlaní, ale nie premotivovaní
2017 apríl 06.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Odhodlaní, ale nie premotivovaní

Pred sobotňajším prestížnym derby so Slovanom sme sa opýtali šestice našich hráčov, ako sa pripravujú na súboj s rekordným majstrom a momentálne druhým tímom tabuľky.

Najlepší strelec nášho tímu, päťgólový Erik Pačinda sa teší, že po trojtýždňovej prestávke konečne opäť hráme o ligové body. „Nálada je dobrá, na zápas čakáme už skoro mesiac. Tri týždne sme nehrali, takže chlapci aj tréneri sa tešia, diváci sa už nevedia dočkať. Dúfajme, že budeme úspešní. Ja osobne by som bral hlavne tri body. V tom prípade bude jedno, akým pomerom to skončí.”

 

Aj myšlienky maďarského krídelníka Kristophera Vidu smerujú k trom bodom. „Na Slovan sa pripravujeme už dlhšie, veď tri týždne sme nehrali zápas. V kabíne panuje dobrá atmosféra, každý je už nažhavený, pretože to nebude len taký obyčajný zápas. Jednoznačne chceme vyhrať, ale nemyslím si, že by sme boli premotivovaní,“ vyhlásil 21-ročný rodák z Budapešti.

 

Rovnako starý útočník András Mészáros debutoval v najvyššej súťaži práve proti Slovanu. Na jeseň 2015 nakukol do Fortuna ligy na bratislavských Pasienkoch a v prípade, ak v sobotu dostane príležitosť, pripíše si v nej 15. štart. „V mojom prvom ligovom zápase som odohral dvadsať minút, za rovnakú porciu budem rád aj tento víkend. Bolo by krásne nastúpiť pred vypredaným hľadiskom a z trávnika schádzať po našom víťazstve,“ zaželal si odchovanec nášho klubu. „Všetci sa na derby veľmi tešíme. Väčší zápal cítiť aj na tréningoch, každý túži vyhrať, pretože si uvedomujeme, že pre fanúšikov to bude zápas roka. Vysielať bude aj maďarská M4, takže aj v zahraničí uvidia, aká atmosféra panuje na našom štadióne a čo u nás vyrastá.“

 

Dvadsaťdvaročný gólman DAC-u Matej Slávik doteraz nastúpil v 11 zápasoch sezóny. V tom poslednom proti Trnave si pripísal piate čisté konto. Šieste by rád pridal proti belasým. „Do každého stretnutia ideme s cieľom vyhrať, ale mňa osobne by potešilo, keby som nedostal gól. Dúfam, že chalani vpredu nejaký dajú,“ verí dubnický odchovanec. „Bude to špecifický zápas, lebo stretnutie proti Slovanu berie každé mužstvo trochu vážnejšie. Je to najúspešnejší klub na Slovensku a my sa snažíme na sobotu pripraviť čo najlepšie.“

 

Ľubomír Šatka pocítil špecifickosť nadchádzajúceho zápasu už aj na vlastnej koži. „Fanúšikovia v meste mi zaželali, aby sme sa držali a rozbili‘ belasých. Rivalita sa takto dostáva až k nám a vieme, akú dôležitosť a význam má toto stretnutie pre ľudí. Samozrejme i my sobotňajšiemu duelu prikladáme veľkú vážnosť,“ prezradil mladý stopér, ktorý na jar nechýbal v našej zostave ani minútu. Ohľadom výsledku si želá jediné: „Spokojný budem len s víťazstvom, veď Dunajská Streda už dávnejšie nedokázala poraziť Slovan na vlastnom štadióne. Doma sme silní a aj preto verím, že súpera potrápime a aj porazíme.”

 

Pavol Šafranko už v tejto sezóne Slovanu gól strelil - v júlovom 3. kole v drese Podbrezovej prispel víťazným zásahom k výsledku 2:0. „Nastúpil som asi v 70. min na pravú zálohu a videl som, že Miro Viazanko s Pablom Podiom spravili tandem na ľavej strane. Predskočil som ich ľavého obrancu a v podstate som strieľal do prázdnej bránky za Muchom,“ zaspomínal si útočník DAC-u a slovenskej reprezentačnej dvadsaťjednotky. „Čo si želám pred sobotňajším zápasom? Hlavne chcem, aby sme podali taký výkon, s ktorým môžeme byť po záverečnom hvizde spokojný. Verím tomu, že keď každý zahrá na sto percent, tak výsledok bude pre nás úspešný.“

Súvisiace správy
Ako sa darilo našim reprezentantom?
Správa - 2018.09.12.
Ako sa darilo našim reprezentantom?
V akcii sedem reprezentantov
Správa - 2018.08.29.
V akcii sedem reprezentantov
Palce pre Brazíliu, Argentínu a Panamu
Správa - 2018.06.05.
Palce pre Brazíliu, Argentínu a Panamu
Najsilnejší súper v kariére
Správa - 2018.06.01.
Najsilnejší súper v kariére
Pačinda so Šatkom pripravení na ďalšie štarty
Správa - 2018.05.29.
Pačinda so Šatkom pripravení na ďalšie štarty