Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyBenjamín Száraz, debutant s jednotkou
Benjamín Száraz, debutant s jednotkou
2017 máj 30.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Benjamín Száraz, debutant s jednotkou

Debut v najvyššej súťaži si v sobotu na ružomberskej pôde odkrútil talentovaný brankár DAC-u Benjamín Száraz.

Mládežnícky reprezentant Benjamín Száraz (nar. 9. marca 1998) je po dvojici Tofiloski, Slávik tretím gólmanom, ktorý si v práve skončenej sezóne zachytal v našom drese. Celkovo je 28. brankárom v prvoligovej histórii DAC-u. „Tréner ma deň pred zápasom pripravoval na to, že možno pôjdem do brány. V sobotu to už bolo na sto percent. Teší ma, že som dostal šancu, ale určite vo mne viac prevláda sklamanie z prehry a z toho, že z dvoch striel som dostal dva góly,“ vyjadril svoje pocity po zápase v Ružomberku 19-ročný talent, ktorý nastúpil s číslom 1 na drese.

 

„Podľa mňa sme si nevypracovali žiadnu stopercentnú šancu, až na tú v prvej minúte. Keby sme sa ujali vtedy vedenia, určite by to bol iný zápas,“ dodal Száraz, ktorý k nám prišiel počas zimnej prestávky zo Senice. Počas jari sa stal oporou našej devätnástky, trikrát hájil aj bránku treťoligovej juniorky a 27. máj 2017 si navždy zapíše do pamäti ako deň svojej premiéry v najvyššej súťaži dospelých. „Prvá liga je určite niečo iné a dúfam, že tých štartov bude pribúdať a už nabudúce to dopadne lepšie,“ zaželal si na záver rodák z Veľkého Kýru. Okrem neho nastúpil v Ružomberku ešte jeden nováčik, dvadsaťročný obranca Slavomír Pagáč. Dubnický odchovanec nahradil v 90. minúte Branislava Ľuptáka a stal 33. hráčom, ktorého naši tréneri v tejto sezóne poslali do hry.

 

Brankári s najvyšším počtom prvoligových štartov za DAC:

1. Peter Šanta (153 stretnutí)

2. Stanislav Vahala (145)

3. Ján Novota (67)

4. Miroslav Mentel (33)

5. Tomáš Tujvel (32)

...

10.-11. Stanislav Fišan a Matej Slávik (po 18)

14.-15. Martin Polaček a Darko Tofiloski (po 13)

25.-28. Milan Mana, Michal Bojnanský, Vojtech Milošovič a Benjamín Száraz (po 1)

Súvisiace správy
Narodeniny: Benjamín Száraz má dnes 20!
Správa - 2018.03.09.
Narodeniny: Benjamín Száraz má dnes 20!
Naši hráči v reprezentáciách
Správa - 2017.10.03.
Naši hráči v reprezentáciách
Šestica hráčov DAC-u v boji o majstrovstvá Európy
Správa - 2017.03.15.
Šestica hráčov DAC-u v boji o majstrovstvá Európy
Narodeniny: Karsten Ayong má dnes 21!
Správa - 2019.01.20.
Narodeniny: Karsten Ayong má dnes 21!
Romantik Huk túži naháňať Slovan
Správa - 2019.01.15.
Romantik Huk túži naháňať Slovan