Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyPríjemné spomienky na vedenie a fanúšikov
Príjemné spomienky na vedenie a fanúšikov
2017 jún 08.Autor: Krisztián NagyZdroj: denník Šport, 8.6.2017
NAPÍSALI O NÁS
Príjemné spomienky na vedenie a fanúšikov

Bývalý slovenský reprezentant ĽUBOMÍR MICHALÍK skončil v Dunajskej Strede - píše denník Šport v dnešnom vydaní.

Vždy na seba pútal pozornosť. V dobrom. Dva metre vysoký a 96 kilogramov vážiaci stopér Ľubomír Michalík je neprehliadnuteľný na trávniku i mimo neho. Okúsil prestížnu anglickú Premier League, potom pôsobil v ďalekom Kazachstane a po ôsmich rokoch sa vrátil na slovenské trávniky. Od jari 2015 si obliekal dunajskostredský dres, ktorý teraz definitívne vyzliekol. Rodák z Čadce je tímový hráč. V kariére na sebe tvrdo pracoval a všetko podriaďoval spoločnému úspechu. Po jeho príchode na Žitný ostrov bol skalou v defenzíve žlto-modrého mužstva, ktorá sa súperom len ťažko prekonávala. Cenil si, keď si na rukáv navliekal kapitánsku pásku a ťahal partiu za víťazstvami. „Po dva a pol roku sa skončila príjemná kapitola v Dunajskej Strede,“ skonštatoval 18-násobný slovenský reprezentant, ktorý v minulosti nastupoval za Bolton, Leeds, Portsmouth, Carlisle i Kairat Almaty.

 

„Prichádzal som v čase, keď klub prebral Oszkár Világi. Predostrel smelé vízie o novom štadióne, tréningovom centre či mládežníckej akadémii. Pre výstavbu sme sa pripravovali po dedinách a úprimne, veľmi som týmto slovám neveril. O to viac ma prekvapilo, ako sa s neskutočným nasadením a obetavosťou vrhol do realizácie plánov. Na slovenské pomery má Dunajská Streda vybudované až nadštandardné tréningové podmienky. Dávam pred Világim klobúk dolu, náš futbal by potreboval oveľa viac takých zapálených ľudí.“ Michalík zostáva bývať v Dunajskej Strede a DAC opustil s bilanciou 61 zápasov a dvomi strelenými gólmi. Na jar 2015 znamenal jeho presný zásah najtesnejšie víťazstvo nad Podbrezovou, v úvode jesene 2016 znižoval v Žiline pred záverom na 1:2 a Vida vo štvrtej minúte nadstavenia vyrovnal na konečných 2:2... Keď mužstvo potrebovalo gólovo dobehnúť náskok súpera, nasadili ho tréneri na hrot, aby so svojou urastenou postavou neúnavne rozrážal defenzívu a pripravoval strelecké pozície spoluhráčom.

 

„Pravda, v posledných mesiacoch som sa dostával na trávnik čoraz menej a aj preto som sa skôr prikláňal k tomu, že naše cesty s DAC sa rozídu. V strede obrany sa chytili Šatka s Tomášom Hukom a nakoniec sa obaja dostali do záverečnej nominácie Slovenska na ME hráčov do 21 rokov, čo ma len teší,“ usmial sa. „Vážil som si každé víťazstvo, ktoré sme dosiahli, hnevali ma prehry a série nepriaznivých výsledkov. Odišiel som s príjemnými spomienkami na kolektív, vedenie a fanúšikov, ktorí dotvárali tú správnu atmosféru jednotlivým zápasom doma i vonku.“

 

Čo ďalej? „Určite plánujem pokračovať v kariére, futbal a výhry má stále lákajú a nabíjajú pozitívnou energiou. Zdravotne som v poriadku, počkám si na nové výzvy. Pri výbere budem prihliadať na rodinu,“ podotklo 33-ročné chlapisko.

 

Včera odletel Michalík s priateľkou Luckou a deťmi na dovolenku do Turecka. „Nečaká ma žiadne celodenné vylihovanie na pláži a prejedanie sa, budem si vychutnávať pohodu a popritom aj trénovať. Turecké prostredie mám preverené, informácie mi poskytol bývalý hráč Trnavy Ján Gabriel. Viem, že tento región ponúka výborné podmienky na zábavu, relax i prípadnú drinu,“ rozlúčil sa s nami Ľubomír Michalík.

 

V Dunajskej Strede okrem Michalíka skončili Peter Štepanovský, Jakub Brašeň, Pape Sarr, Zsolt Németh a brankár Darko Tofiloski.

 

280 ligových zápasov odohral Ľubomír Michalík vo svojej doterajšej kariére.

 

Tento článok bol zverejnený dňa 8.7.2017 v tlačenej verzii denníka Šport, strana 5

Autor: RÓBERT ČAPLA

Foto: FOTO TASR/ MARTIN BAUMANN

Foto popis: Ľubomír Michalík pôsobil v žlto-modrých farbách viac ako dva roky.

Súvisiace správy
Spomienka na celý život
Správa - 2018.04.06.
Spomienka na celý život
Perspektívni Šatka a Huk
Správa - 2018.02.23.
Perspektívni Šatka a Huk
Len málokto cez neho prejde
Správa - 2018.01.27.
Len málokto cez neho prejde
Polnočná večera a Vianoce na pláži
Správa - 2017.12.27.
Polnočná večera a Vianoce na pláži
DAC opúšťa šestica hráčov
Správa - 2017.05.30.
DAC opúšťa šestica hráčov