Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyRozhodli sme sa racionálne, nie emocionálne
Rozhodli sme sa racionálne, nie emocionálne
2017 jún 12.Autor: Krisztián NagyZdroj: denník Šport, 12.6.2017
NAPÍSALI O NÁS
Rozhodli sme sa racionálne, nie emocionálne

Majiteľ Dunajskej Stredy OSZKÁR VILÁGI o trénerskej výmene Rossiho za Lászlóa v dnešnom vydaní denníka Šport.

V piatok sa v Dunajskej Strede oficiálne rozlúčili s doterajším hlavným trénerom Csabom Lászlóm a v nedeľu už podpísali dvojročnú zmluvu s jeho nasledovníkom. Stal sa ním Talian Marco Rossi, od februára 2015 kouč Honvédu Budapešť.

 

Rumun s maďarským koreňmi László bol na lavičke DAC od lanského októbra a keďže mužstvo „vyhrabal“ z dna ligovej tabuľky a v devätnástich ligových dueloch s ním prehral iba trikrát, všeobecne sa očakávalo, že vedenie klubu s ním predĺži zmluvu na ďalšie obdobie. Keď sa tak však neudialo tesne pred skončením predchádzajúceho ročníka a ani bezprostredne po ňom, bolo pravdepodobné, že Dunajskostredčania hľadajú inú alternatívu. Napokon sa ňou stal 52-ročný Rossi, ktorý v sezóne 2016/17 priviedol Honvéd k majstrovskému titulu a so svojím doterajším zamestnávateľom sa tiež nedohodol na ďalšej spolupráci.

 

Päťdesiattriročný László dosiahol so žlto-modrými dve historické série v počte víťazstiev po sebe (5) aj zápasov bez prehry v sérii (16), ani to mu však nezabezpečilo nový kontrakt, hoci on sám chcel pokračovať na Žitnom ostrove. „Myslím si, že aj s mojimi kolegami a hráčmi sme urobili všetko, čo sme mohli a mali. V klube som bol krátko a do budúcnosti mu želám veľa úspechov. Pre mňa je dôležité, že sme mužstvo dostali na správnu cestu, keď sa mu nedarilo,“ povedal včera pre Šport trénerský svetobežník, ktorý pôsobil na klubovej či reprezentačnej úrovni v Maďarsku, Ugande, Škótsku, Belgicku i Litve. Na otázku, či predsa len nie je sklamaný z vývoja udalostí, uviedol: „Vo futbale som veľmi dlho... Mňa už nič neprekvapí. Klub si vybral iného trénera a ja to rešpektujem. Mne sa skončila zmluva a aj keď som neurobil nič zlé, novú sme nepodpísali. Stáva sa. S majiteľom klubu Oszkárom Világim sme sa však rozišli veľmi korektne, máme dobré vzťahy. Hovorili sme spolu o mnohých veciach. Pokračovanie spolupráce nestroskotalo na tom, že so sebou navzájom nie sme spokojní alebo máme úplne iné názory. Navyše, nikde nie je napísané, že sa ešte niekedy nevrátim a znovu klubu nepomôžem...“ Do detailov, prečo napokon nedošlo k podpisu novej zmluvy, ísť nechcel. „Nehnevajte sa, ale nechcem to preberať v médiách,“ dodal László, ktorý momentálne nemá konkrétnu ponuku na trénovanie. Dve odmietol počas jari.

 

Šport sa včera spojil aj s najpovolanejším človekom z DAC: majiteľom klubu Oszkárom Világim. „S trénerom Lászloóm sme mali zmluvu do skončenia sezóny. Medzi nami bola dohoda, že si potom sadneme a budeme rokovať o jej obnovení. Prišiel k nám, keď sme boli v núdzi a mali sme zlý začiatok sezóny. On vtedy nemal mužstvo, tak sme sa dohodli, že to spolu skúsime. Podarila sa mu úspešná séria, na druhej strane sme vypadli v pohári s druholigovým Popradom a skončili sme až siedmi. Boli tam teda vzostupy, ale aj úskalia. No a po sezóne sme sa začali baviť o tom, ako ďalej...“ skonštatoval prvý muž dunajskostredského futbalu, ktorý stojí za obrodením tradičnej značky. Prečo podľa neho nedostal László možnosť nadviazať na dobrú prácu zo sezóny 2016/17? „Jeho príchod vlani v októbri bolo riešenie v núdzi. Teraz sme chceli mať jasnú predstavu, ako pokračovať. Mali sme aj iných kandidátov, okrem Lászlóa sme paralelne viedli ďalšie dve rokovania. U všetkých adeptov sme sa bavili o rovnakých bodoch. Tréner László od začiatku vedel, že oslovíme aj iných trénerov. Nebol nijako viazaný, kedykoľvek sa mohol slobodne rozhodnúť a nečakať na náš verdikt,“ poodhalil Világi, prečo konečné rozhodnutie o doterajšom kormidelníkovi DAC zaznelo až v piatok 9. júna, hoci jeho zmluva vypršala v posledný májový deň. „Mám zodpovednosť za klub, mužstvo aj jednotlivcov, musím sa pozerať na krátkodobé aj dlhodobé záujmy. V súvislosti s novým trénerom sme riešili všetky plusy aj mínusy. Pozerali sme sa na to, či zapadá do našej stratégie, aký má vzťah k filozofii, ktorú si klub osvojil. A akými činmi ho môže posunúť vpred. Napokon sme sa rozhodli. Racionálne, určite nie emocionálne. Csabu Lászlóa si veľmi vážim ako človeka, nikdy sme nemali žiaden konflikt. Rozišli sme sa korektne,“ dodal Oszkár Világi.

 

Nový tréner Marco Rossi začne v Dunajskej Strede prípravu na sezónu 2017/18 vo štvrtok 22. júna.

 

Tento článok bol zverejnený dňa 12.7.2017 v tlačenej verzii denníka Šport, strana 7

Autor: MIROSLAV ANTOL

Foto: FCDAC. SK

Foto popis: Majiteľ DAC Oszkár Világi (vľavo) a taliansky kouč Marco Rossi včera podpísali dvojročnú zmluvu.

Súvisiace správy
Világi: DAC som kúpil draho. Ale neoľutoval som to
Správa - 2017.02.10.
Világi: DAC som kúpil draho. Ale neoľutoval som to
Németh má dôveru, 19. novembra návrat domov
Správa - 2016.09.20.
Németh má dôveru, 19. novembra návrat domov
Dunajskostredský „deduško“ sa lúčil
Správa - 2016.04.26.
Dunajskostredský „deduško“ sa lúčil
Tlačová konferencia DAC pred štartom jari 2019
Správa - 2019.02.15.
Tlačová konferencia DAC pred štartom jari 2019
Oszkár Világi: Výstavba štadióna bola pre každého srdcovou záležitosťou
Správa - 2019.02.14.
Oszkár Világi: Výstavba štadióna bola pre každého srdcovou záležitosťou