Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyKristián Koštrna na dva roky hráčom DAC-u
Kristián Koštrna na dva roky hráčom DAC-u
2017 jún 23.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Kristián Koštrna na dva roky hráčom DAC-u

Ďalšou posilou nášho tímu sa stal 23-ročný obranca Kristián Koštrna, naposledy hráč bulharského prvoligistu OFK Pirin Blagoevgrad. Odchovanec akadémie Wolverhamptonu Wanderers podpísal s DAC-om dvojročný kontrakt.

Kristián Koštrna sa narodil 15. decembra 1993 v Hlohovci. Futbalovo vyrastal v trnavskom Spartaku, odkiaľ v pätnástich odišiel do Wolverhamptonu Wanderers. V anglickom klube prešiel akadémiou, zahral si za rezervný tím „vlkov“ a v príprave dostal príležitosť aj v drese A-mužstva.

 

Na jeseň 2014 sa vrátil domov, pred odchodom do Bulharska pôsobil v Bolerázi a rakúskom Parndorfe. V lete 2016 sa stal hráčom OFK Pirin Blagoevgrad, kde si vybojoval stabilnú pozíciu na kraji obrany. Celkovo v sezóne 2016/17 nastúpil v 31 stretnutiach bulharskej najvyššej súťaže, bol druhým najvyťaženejším hráčom mužstva.

 

Koštrna je bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska, pôsobil vo výberoch od 16 do 21 rokov. 176 centimetrov vysoký obranca má silnejšiu ľavačku, ale dobre hrá oboma nohami a je využiteľný na viacerých postoch. V minulosti nastupoval najmä na poste ľavého obrancu, ale skúsenosti zbieral aj na opačnej strane, prípadne na pravej a ľavej strane zálohy.

 

Koštrna sa stal ďalšou posilou nášho mužstva pred novým ročníkom Fortuna ligy. Podpísal zmluvu na dva roky. „Som veľmi šťastný, že som sa stal hráčom Dunajskej Stredy. Asi najviac ma oslovil nový štadión, tréningové centrum a ambície klubu. Chcem sa stať stabilným hráčom mužstva a dopomôcť mu k dosiahnutiu spoločných cieľov,“ vyhlásil Koštrna s úsmevom na začiatku svojho prvého dňa v žlto-modrých farbách.

Súvisiace správy
Fantastická správa! Zsolt Kalmár prestupuje do DAC-u!
Správa - 2018.07.06.
Fantastická správa! Zsolt Kalmár prestupuje do DAC-u!
Maďarský reprezentant Máté Vida hráčom DAC-u
Správa - 2018.07.03.
Maďarský reprezentant Máté Vida hráčom DAC-u
Tréningy päť metrov od hotela
Správa - 2018.06.22.
Tréningy päť metrov od hotela
Brankár Slančík z Prešova do DAC-u
Správa - 2018.06.15.
Brankár Slančík z Prešova do DAC-u
Maksym Tretyakov: posila z Ukrajiny
Správa - 2018.06.14.
Maksym Tretyakov: posila z Ukrajiny