Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyEuro ako krásna spomienka, realitou návrat do prípravy
Euro ako krásna spomienka, realitou návrat do prípravy
2017 jún 27.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
2017 euro u21
Euro ako krásna spomienka, realitou návrat do prípravy

21. majstrovstvá Európy do 21 rokov sú pre štvoricu hráčov DAC minulosťou, dnes sa zapoja do letnej prípravy nášho tímu.

Na 21. európskom šampionáte do 21 rokov, ktoré od 16. do 30. júna hostí Poľsko, mal náš klub až štvornásobné hráčske zastúpenie. V tíme Slovenska boli traja, v českom výbere jeden.

 

Mladí Slováci v A-skupine postupne zdolali domácich 2:1, podľahli Anglicku 1:2 a na záver porazili Švédsko 3:0, čo stačilo na druhé miesto v skupine. Mužstvo trénera Hapala odohralo svoj posledný duel vo štvrtok a do sobotňajšieho večera muselo čakať, či postúpi do semifinále. Napokon k tomu chýbal jediný gól... Slovensko skončilo v tabuľke tímov z 2. miest druhé a cestovalo zo šampionátu domov. Okrem Anglicka a Španielska sa v semifinále ME U21 predstavia Taliani a Nemci. Ich vzájomný duel v posledný deň skupinovej fázy priniesol výsledok, ktorý poslal oboch do ďalšej fázy.

 

Z hráčov DAC sa vo všetkých troch zápasoch dostal na hraciu plochu Pavol Šafranko. Náš útočník si pripísal celkovo 64 minút a jeden gól. Práve jeho zásah rozhodol o víťazstve v úvodnom stretnutí proti Poľsku.

 

Okrem neho dostal príležitosť aj Ľubomír Šatka, ktorý na poste pravého obrancu absolvoval kompletnú minutáž v stretnutí so Švédmi. Ľubo svoj skvelý výkon vyšperkoval aj gólom, ktorým stanovil konečné skóre 3:0.

 

Všetky tri zápasy sledoval z lavičky Tomáš Huk a to isté platí aj o českom brankárovi Patrikovi Macejovi. Jeho mužstvo na úvod podľahlo Nemecku 0:2, neskoršieho víťaza C-skupiny Taliansko porazilo 3:1, lenže na záver prehralo s Dánmi 2:4 a skončilo na 4. mieste.

 

Pre štvoricu našich hráčov je ME teda už minulosťou, dnes sa pripojili k mužstvu pred odchodom na sústredenie v Rakúsku. Ešte predtým sme sa ich opýtali, čo bolo pre nich vrcholom šampionátu a s akými spomienkami opúšťajú Poľsko.

 

„Z Eura odchádzam so skvelými spomienkami na naše mužstvo. Táto partia si nezaslúžila ísť takto von z turnaja. Dúfam a verím, že sa ešte niekedy v reprezentácii všetci stretneme,“ zhrnul svoje pocity po vypadnutí Ľubomír Šatka.

 

To, že slovenskí mladíci stavali hlavne na skvelej partii, potvrdzujú aj slová Pavla Šafranka. „Pre mňa bolo vrcholom šampionátu to, že sme spravili všetko pre postup a mohli sme sa konfrontovať s najlepšími tímami tejto vekovej kategórie. Poľsko opúšťam len s krásnymi spomienkami. Chalani mi budú chýbať. Partia, aká sa formovala takmer tri roky, tak to ozaj nie je len tak... Všetci boli skvelí, ja im za to ďakujem.“

 

Tréner Hapal viackrát vyzdvihol prínos náhradníkov, ktorí sa tiež starali o prajnú atmosféru. Tomáš Huk bol jedným z nich. „Vrchol šampionátu bol pre mňa každý jeden zápas. Samozrejme, som sklamaný, že som nenastúpil ani raz, ale už samotná účasť pre mňa veľa znamenala. Spomienky si odnášam nádherné, aj keď momentálne som strašne nahnevaný na systém turnaja. Jednu vec, ktorú nenávidím, je neférovosť. Človek sa pri sobotňajšom zápase Taliansko-Nemecko cítil akoby sa mu tie dve mužstvá vysmiali do tváre. V televízii bolo vidno ako sa hráči Nemecka a Talianska dohadujú s úsmevom na perách. Na mužstvo mi ostanú zlaté spomienky, výborná partia, vynikajúce zážitky. Toto mužstvo by si zaslúžilo semifinále,“ povedal 22-ročný obranca DAC-u.

 

Patrik Macej sa dostal do českej dvadsaťjednotky až na jar, krátko pred ME. „Pre mňa samotného znamenalo vrchol už to, že som mal možnosť byť na Eure. Z pohľadu turnaja to bol jednoznačne víťazný zápas s Talianskom, po ktorom by sa eufória dala krájať. Aj keď sme nepostúpili ďalej, myslím si, že celé mužstvo môže byť na seba hrdé. A keďže ja som sa do nominácie dostal až o päť minút dvanásť, spomienky budú len tie najlepšie. Splnil som si cieľ dostať sa na Euro,“ dodal gólman, ktorý k nám prestúpil pred pár dňami z Michaloviec.

Súvisiace správy
Životná šanca
Správa - 2017.06.16.
Životná šanca
Na európsky šampionát šestica z DAC-u!
Správa - 2017.06.06.
Na európsky šampionát šestica z DAC-u!
Huk, Šatka a Šafranko v hre o európsky šampionát do 21 rokov
Správa - 2017.05.30.
Huk, Šatka a Šafranko v hre o európsky šampionát do 21 rokov
Trojica reprezentantov do 21 rokov: Nasledujú dôležité dva mesiace
Správa - 2017.03.29.
Trojica reprezentantov do 21 rokov: Nasledujú dôležité dva mesiace
Reprezentanti z DAC-u: Davis bojuje o MS, pozvánky aj pre päticu Huk, Pačinda, Šatka, Herc a Almási
Správa - 2018.05.17.
Reprezentanti z DAC-u: Davis bojuje o MS, pozvánky aj pre päticu Huk, Pačinda, Šatka, Herc a Almási