Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyDAC B na úvod privíta trnavskú juniorku
DAC B na úvod privíta trnavskú juniorku
2017 august 03.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
B-MUŽSTVO
DAC B na úvod privíta trnavskú juniorku

Stretnutím s trnavskou rezervou začína v piatok nová sezóna aj pre náš B-tím, ktorý aj naďalej povedie tréner Branislav Fodrek.

Značne pozmenený káder DAC B absolvoval prípravu pod vedením Branislava Fodreka. Tridsaťšesťročný bývalý reprezentant zostáva zároveň aj vo funkcii asistenta trénera pri A mužstve.

 

Nová sezóna sa začína, mužstvo čaká v piatok prvý majstrovský zápas. Ako prebiehala príprava - opýtali sme sa trénera Fodreka.

„Káder opäť prešiel výraznou zmenou, veľa hráčov odišlo a prišli noví futbalisti. Káder je na osemdesiat percent iný ako vlani, aj keď niektorí hráči hrali s nami aj minulý rok. Na druhej strane, až samotná liga ukáže, ako sme pripravení. Prvé kolo odložili, mali sme teda o týždeň dlhšiu prípravu. Začíname derby zápasom, v piatok privítame Trnavu B. Hráme doma a určite pôjdeme do zápasu s tým, aby sme to zvládli a vyhrali. Prvé stretnutia sú špecifické a radi by sme odštartovali dobrým výkonom a výsledkom. Vieme, aký je účel béčka. Prakticky nám odišla celá os mužstva: obidvaja strední obrancovia a defenzívny záložník. Odišiel aj Dominik Sandal, ktorý bol hlavne v druhej polovici jari gólovým ťahúňom. Šancu dostanú noví chlapci, majú možnosť ukázať sa, uchytiť sa.“

 

Akú úlohu bude plniť B-mužstvo v nadchádzajúcej sezóne?

„Chceme byť akousi spojkou medzi prvým mužstvom a devätnástkou, ako to fungovalo v minulej sezóne. Takisto futbalisti, ktorí sú po zranení alebo dostávajú menej príležitosti, budú mať priestor u nás. Chceme chalanom, ktorí prišli z devätnástky, uľahčiť prechod do mužského futbalu. Bude to určite chcieť aj trošku trpezlivosti, ale na to sme tu, aby sme im pomohli. Verím, že podobne ako v minulom ročníku, aj teraz sa nám podarí dať dokopy dobré, kvalitné mužstvo a dúfam, že to bude vidno aj na ihrisku.“

 

Je už uzavretý káder?

„Prakticky áno. Keď to vezmeme odzadu, odišiel brankár Vojto Milošovič, Attila Polák, Zsolt Bazsó, Slavo Pagáč, Jani Szépe, Dominik Sandal a Roman Sabler. Z devätnástky k nám prišiel brankár Somogyi, Lajos Szelle, Maťo Šimko, Aďo Grebač a Timo Janček. Pripojil sa k nám Marek Tešlár, ktorý hral v mládeži Podbrezovej, potom pôsobil v Jablonci, odkiaľ k nám prišiel. Je to mladý a perspektívny hráč. Verím, že sa presadí. Mali sme aj niekoľkých chlapcov na skúške, ale myslím si, že keď príde legionár, musí byť lepší ako domáci hráč. Futbalisti, ktorí boli tu, ma nepresvedčili. Uvidíme, ktorí hráči nám pomôžu z áčka. Tá pomoc vždy bola, aj keď na jar áčko sužovali zranenia a kartové tresty, plus nahustený program. Nakoniec sme dostali pomoc z devätnástky a v závere sezóny sme trošku lepili základnú zostavu. Ale dopadlo to veľmi dobre. Aj v kádri áčka sú hráči, ktorí sa nedostanú ani na lavičku a budú sedieť na tribúne, čiže z tohto širšieho kádra nám určite pomôžu.“

 

Na akom princípe bude prebiehať spolupráca s Marcom Rossim?

„S hlavným trénerom sme dohodnutí, takže bude posielať hráčov z A-mužstva, ktorí potrebujú zápasovú prax. Aj z minuloročného kádra niektorí futbalisti, ako Filip Moďoroši, Branko Bajić, Kristóf Domonkos a Marko Divković, trénujú s áčkom. Oni sú na prahu A-mužstva a preskočili béčko. Ale záleží na trénerovi áčka, koľko príležitosti dostanú. Títo chlapci potrebujú hrávať a s trénerom Rossim sa každý týždeň dohodneme. Nájdeme cestu, ktorá by vyhovovala aj nám, aj im. V konečnom dôsledku máme spoločný cieľ: posunúť hráčov, aby mali hernú kondíciu zo zápasov, aj keď samozrejme prvá liga je trošku iná. Chceme, aby našou pomocou boli schopní naskočiť do ligy.” 

 

Okrem prípadov, kedy hrá A-mužstvo v nedeľu, DAC B bude hrávať svoje domáce stretnutia v nedeľu v úradnom hracom čase (poobede) vo Vrakúni.

 

Rozpis stretnutí mužstva DAC B nájdete tu.

Súvisiace správy
Cieľom Branislava Fodreka dostať z každého hráča maximum
Správa - 2017.11.22.
Cieľom Branislava Fodreka dostať z každého hráča maximum
Branislav Fodrek: V tomto prostredí motivácia nemôže byť otázna
Správa - 2017.06.19.
Branislav Fodrek: V tomto prostredí motivácia nemôže byť otázna
Cez víkend začína jarná časť sezóny aj pre DAC B
Správa - 2017.03.03.
Cez víkend začína jarná časť sezóny aj pre DAC B
Branislav Fodrek: Mladí sa v tretej lige nestratili
Správa - 2016.12.02.
Branislav Fodrek: Mladí sa v tretej lige nestratili
Branislav Fodrek odchádza k reprezentačnej šestnástke
Správa - 2018.06.28.
Branislav Fodrek odchádza k reprezentačnej šestnástke