Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávySimon Pambou: Dokážeme zdolať každého súpera
Simon Pambou: Dokážeme zdolať každého súpera
2017 august 15.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
a-mužstvo
Simon Pambou: Dokážeme zdolať každého súpera

Dvadsaťjedenročný stredopoliar DAC-u Yves Simon Pambou pozoruje na mužstve posun vpred.

„Máme za sebou veľmi náročné stretnutie. Na ihrisku sme nechali všetky sily, ale nebolo to ľahké. Napriek tomu sa nám podarilo zareagovať na nepriaznivý stav a vydolovali sme cenný bod. Bol to dobrý zápas, mužstvo bojovalo, išlo na doraz. Aj v nedeľu sa ukázalo, že sme za posledné obdobie urobili výrazný krok vpred,“ zhodnotil derby na Slovane 21-ročný stredový hráč DAC-u Yves Simon Pambou. „Sme silnejší ako tím aj individuálne. Nevieme, čo prinesie budúcnosť, preto musíme v každom zápase vydať zo seba maximum. Proti kvalitným súperom, ako je Ružomberok a Slovan, sme dosiahli dobrý výsledok, a to je pre nás veľmi pozitívne,“ dodal rodák z Paríža, reprezentujúci Kongo.

 

Zápas na bratislavských Pasienkoch bol skôr bojovný, gólových príležitostí bolo ako šafranu. Tú najväčšiu spálil už v 6. minúte práve Simon Pambou. „Chcel som skórovať, bohužiaľ to nevyšlo. Verím, že najbližšie budem úspešnejší. Prekvapilo ma, že lopta prešla až predo mňa. V šprinte som nabehol do šestnástky a po Pačindovej prihrávke som zakončoval z prvej. Po zápase som si pozrel záznam a jednoznačne som mal streliť gól.“

 

 

DAC má po štyroch kolách na konte osem bodov, k čomu výraznou mierou prispel aj nízky, ale pracovitý legionár zo stredu poľa. Mimochodom, spolu s Hukom ako jediní nastúpili v základnej zostave v každom z piatich súťažných stretnutí sezóny (vrátane pohárového v Ivanke pri Dunaji). „Výborný štart mužstva ma neprekvapil. Darilo sa nám už aj na jar, ťahali sme dlhú sériu bez prehry. Po rovnakej ceste ideme aj v novej sezóne a cítime, že sme zo dňa na deň silnejší, napredujeme krok za krokom. V každom zápase sa musíme na trávniku úplne vydať a uveriť tomu, že každého súpera dokážeme zdolať. Pravda, nie je dobré myslieť príliš dopredu, ideme od zápasu k zápasu. Ale platí, že úvod sezóny nám vyšiel.“

 

Pred nami je ďalší náročný súboj, v nedeľu podvečer totiž do MOL Arény zavíta obhajca majstrovského titulu. Žilinčania síce na obrovské prekvapenie úvodné tri duely prehrali, ale naposledy si napravili chuť a Senicu rozstrieľali 7:1. „Od pondelka sa už všetci sústreďujeme na najbližší zápas. Žilina má výborné mužstvo, čo platí aj napriek ich slabšiemu vstupu do sezóny a nečakaným zakopnutiam v prvých kolách. Musíme sa na nich dobre pripraviť, ale to to nie je pre nás nič nové, veď tak bolo aj doteraz, či už proti Ružomberku, alebo naposledy pred Slovanom. Na vlastnom štadióne a pred naším publikom sa nám hrá oveľa lepšie. Nemôžeme mať iný cieľ, ako opäť potešiť týchto fantastických fanúšikov a udržať doma tri body,“ dodal mladý futbalista, ktorý u nás pôsobí tretí rok a doteraz nazbieral 39 štartov vo Fortuna lige.

Súvisiace správy
Výborná jeseň mohla byť ešte lepšia
Správa - 2017.12.11.
Výborná jeseň mohla byť ešte lepšia
Narodeniny: Simon Pambou má dnes 22!
Správa - 2017.11.27.
Narodeniny: Simon Pambou má dnes 22!
Reprezentanti: Simon prvýkrát v základe, až štyria v drese sedemnástky
Správa - 2017.11.15.
Reprezentanti: Simon prvýkrát v základe, až štyria v drese sedemnástky
Pätica z áčka v reprezentačnom drese
Správa - 2017.11.10.
Pätica z áčka v reprezentačnom drese
Naši hráči v reprezentáciách
Správa - 2017.10.03.
Naši hráči v reprezentáciách