Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyPačinda a Huk predĺžili zmluvu
Pačinda a Huk predĺžili zmluvu
2017 október 02.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Pačinda a Huk predĺžili zmluvu

Erik Pačinda aj Tomáš Huk sa dohodli s vedením klubu na predĺžení zmluvy do leta 2020.

Po Ericovi Davisovi prikývla na predĺženie zmluvy aj ďalšia dvojica opôr. Erik Pačinda a Tomáš Huk podpísali s naším klubom nový kontrakt platný do konca sezóny 2019/20.

 

Dvadsaťosemročný Erik Pačinda (nar. 9. mája 1989) je odchovancom košického futbalu. Pred príchodom do Dunajskej Stredy pôsobil v tamojších tímoch 1. FC, Lokomotíva a MFK, medzitým si vyskúšal aj život legionára v rakúskom SV Horn a francúzskom FC Tours. Hráčom DAC je od leta 2015, v oboch predchádzajúcich sezónach bol najlepším kanonierom mužstva a na čele poradia našich strelcov je aj po 11. kole aktuálneho ročníka. V žlto-modrom doteraz nastúpil na 68 ligových stretnutí, v ktorých strelil 23 gólov. Celkovo má v našej lige bilanciu 161/42.

 

„O predĺžení zmluvy sme sa rozprávali so športovým riaditeľom a majiteľom klubu. Rozhodol som sa predĺžiť hlavne kvôli ambíciám pána Világiho. Vidno, že to myslí vážne. V rámci Slovenska máme nadštandardné podmienky, či už je to štadión, akadémia, alebo starostlivosť o hráčov, a stále sa ešte na niečom pracuje, aby to bolo na top úrovni. DAC má tiež najlepších fanúšikov na Slovensku. V Dunajskej Strede sa už cítim ako doma, preto som sa rozhodol predĺžiť kontrakt. Počas tých troch rokov chcem hrať o špičku a dostať sa do Európskej ligy. Dohoda bola celkom rýchla, ďakujem vedeniu a hlavne pánovi majiteľovi, že mi ponúkol predĺženie a je so mnou spokojný. Budem sa snažiť urobiť pre klub všetko, čo bude v mojich silách. Som maximálne šťastný za túto možnosť,“ povedal ofenzívny hráč s číslom osem na chrbte, ktorého pôvodný kontrakt platil do júna 2018.

 

Podobne ako Pačinda, aj Tomáš Huk je rodákom z Košíc, kde začínal s futbalom vo VSS a jeho predchodcovi MFK. Dvadsaťdvaročný obranca (nar. 22. decembra 1994) debutoval v najvyššej súťaži už ako sedemnásťročný, doteraz v nej odohral 92 stretnutí, skóroval trikrát. V našich farbách má bilanciu 53/0. Hráčom DAC-u sa stal pred jarnou časťou sezóny 2015/16, kedy podpísal zmluvu na tri a pol roka. Tú teraz 183 centimetrov vysoký defenzívny futbalista a bývalý reprezentant do 21 rokov predĺžil o ďalší rok.

 

„Som veľmi šťastný, že aj naďalej môžem hrať za taký veľký klub, akým na Slovensku DAC je. Myslím si, že každý hráč musí byť hrdý keď nastupuje za Dunajskú Stredu, a presne to sú aj moje pocity. Som si istý že DAC bude každým rokom silnejší,“ vyjadril svoje pocity po podpise novej zmluvy Tomáš Huk.

 

„Ďakujem Tomášovi aj Erikovi za dôveru voči nášmu projektu. Som šťastný, že ambície klubu a hráčov sa zhodujú, čo bolo zrejmé už od začiatku rokovaní. Predĺžením zmluvy našich kľúčových hráčov posilňujeme základy pre dlhodobý športový úspech a veríme, že nám v tom pomôžu aj Tomáš s Erikom,“ vyhlásil športový riaditeľ klubu Jan Van Daele.

Súvisiace správy
Oslava futbalu. A DAC-u!
Správa - 2018.08.06.
Oslava futbalu. A DAC-u!
Reprezentanti z DAC-u: Davis bojuje o MS, pozvánky aj pre päticu Huk, Pačinda, Šatka, Herc a Almási
Správa - 2018.05.17.
Reprezentanti z DAC-u: Davis bojuje o MS, pozvánky aj pre päticu Huk, Pačinda, Šatka, Herc a Almási
Romantik Huk túži naháňať Slovan
Správa - 2019.01.15.
Romantik Huk túži naháňať Slovan
Narodeniny: Tomáš Huk má dnes 24!
Správa - 2018.12.22.
Narodeniny: Tomáš Huk má dnes 24!
Tomáš Huk: Zbierame rekordy, ale najdôležitejší je progres klubu
Správa - 2018.12.11.
Tomáš Huk: Zbierame rekordy, ale najdôležitejší je progres klubu