Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyTrénerský seminár tentoraz v Dunajskej Strede
Trénerský seminár tentoraz v Dunajskej Strede
2017 október 04.Autor: Krisztián NagyZdroj: denník Šport, 4.10.2017
NAPÍSALI O NÁS
Trénerský seminár tentoraz v Dunajskej Strede

V pondelok 9. októbra budú mať futbaloví tréneri ďalšiu možnosť načerpať nové myšlienky z teórie i praxe - píše denník Šport v dnešnom vydaní.

Organizátori (Únia futbalových trénerov Slovenska, SFZ a ÚLK) po dvoch dobrých skúsenostiach v Trenčíne prichystali III. medzinárodný seminár, ktorý bude zameraný na útočenie a jeho moderné trendy. Tentoraz sa však bude konať v Dunajskej Strede, v čase od 9.00 do 17.00 h.

 

Ofenzívnym pressingom sa zo slovenských trénerov preslávil napríklad Karol Pecze, ktorý v 90. rokoch vštepil tento štýl trnavskému Spartaku a prilákal na tribúny húfy fanúšikov. „Ukazuje sa, že je to najprogresívnejší spôsob hry, neustále sa vyvíja, najmä prepínanie po zisku či strate lopty. Dúfam, že seminár za účasti špičkových odborníkov osloví širokú verejnosť, touto cestou všetkých trénerov pozývam do Dunajskej Stredy,“ povedal Pecze, ktorý je viceprezident Únie futbalových trénerov Slovenska.

 

Na seminári sa zúčastnia experti z Nemecka. „Nie náhodou, tento spôsob hry a najmä pressing sú dosť charakteristické pre nemecký futbal. Ja som bol v 90. rokoch na stáži v Nemecku a pri práci v Trnave som čerpal z týchto poznatkov. V priebehu šiestich týždňov som navštívil tréningy Bayernu Mníchov, Darmstadtu a Eintrachtu Frankfurt. Ofenzívnemu pressingu som zostal verný, naďalej tento trend podporujem a snažím sa odovzdať svoje skúsenosti mladším kolegom zo súčasnej generácie,“ podotkol Pecze.

 

V doobedňajších hodinách seminára bude Steven Turek prednášať o prekonávaní blokovej obrany a pozitívnom prepínaní. Potom Peter Schreiner ozrejmí problematiku pressingovej rezistencie útočiacich hráčov. Poobede príde rad na praktické ukážky nácviku oboch tém. „Tie vykonajú tréneri a hráči prvoligového mužstva a staršieho dorastu Dunajskej Stredy v spolupráci s prednášajúcimi. Sme radi, že DAC a jeho tréner Marco Rossi pôjdu v stopách Trenčína a Martina Ševelu, ktorí sa týmto aktívnym spôsobom podieľali na prvých dvoch seminároch,“ zdôraznil Karol Pecze.

 

Tento článok bol zverejnený dňa 4.10.2017 v tlačenej verzii denníka Šport, strana 7

Autor: (mar)

Súvisiace správy
Futbaloví a perspektívni Slováci
Správa - 2018.06.07.
Futbaloví a perspektívni Slováci
Spomienka na celý život
Správa - 2018.04.06.
Spomienka na celý život
Perspektívni Šatka a Huk
Správa - 2018.02.23.
Perspektívni Šatka a Huk
Len málokto cez neho prejde
Správa - 2018.01.27.
Len málokto cez neho prejde
Polnočná večera a Vianoce na pláži
Správa - 2017.12.27.
Polnočná večera a Vianoce na pláži