Správy3. liga, 9. kolo: DAC B/Vrakúň - TJ ISKRA Borčice 2:3 (2:1)
3. liga, 9. kolo: DAC B/Vrakúň - TJ ISKRA Borčice 2:3 (2:1)
2017 október 09.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
B-MUŽSTVO

Futbalový sviatok proti lídrovi ukončila kontroverzná penalta, ktorou nás ašpirant na postup obral o bod. Za hostí, ktorí nastúpili s viacerými exligistami, sa hetrikom presadil bývalý kanonier najvyššej súťaže Ján Novák. Posledné dve stretnutia Iskri boli ako cez kopirák, v polčase 2:1 pre domáci tím (v stredu Borčice, včera DAC B), na konci 2:3 pre hostí (v stredu Saľa, včera Borčice).

DAC B/Vrakúň - TJ ISKRA Borčice 2:3 (2:1)

8. októbra 2017, nedeľa, 14.30 hod

Góly: 6. Domonkos, 43. Mészáros (11 m) - 25. Novák (11 m), 54. Novák, 90. Novák (11 m)

Rozhodoval: Drobec - 250 divákov

DAC B/Vrakúň: Száraz - Blackman (63. Bajić), Šimko, Varga G., Kosorin - Kontár, Nagy - Domonkos (75. Grebač), Aluku (87. Tešlár), Iván (63. Rymarenko) - Mészáros. Tréner: Branislav Fodrek.

Hodnotenie trénera

Branislav Fodrek: „Myslím si, že diváci videli kvalitné stretnutie. Absolútne sme eliminovali súpera našou aktivitou a rýchlym gólom sme išli do vedenia. Škoda, že nás pribrzdil netaktický faul pri jedenástke súpera. Ešte do polčasu sme premenili pokutový kop aj my a v polčase sme viedli, čo reálne zobrazovalo priebeh hry a fakt, že v prvom dejstve sme boli lepším tímom. Vedeli sme, že súper je silný a má skúsených hráčov, jeho hra je viac založená na ich individualite. V druhom polčase hrali hostia aktívnejšie a po našej chybe nás opäť trestali vyrovnávajúcim gólom. V tomto úseku bol súper mierne lepším mužstvom, ale v záverečnej dvadsaťminútovke sme to boli opäť my, kto chcel strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Deľba bodov by asi bola spravodlivejším výsledkom, s ktorým by boli obe mužstvá spokojné, ale čo sa stalo v posledných sekundách, nemá zmysel ani komentovať. Nechceme sa vyhovárať na rozhodcu, ale prehrať vymysleným pokutovým kopom v posledných sekundách... Je mi ľúto chlapcov, ale aj toto je pre nich skúsenosť.“

V nedeľu 15. októbra pocestuje DAC B k poslednému tímu tabuľky do Prievidze.