Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyBence Mervó: Opäť v stopercentnom stave
Bence Mervó: Opäť v stopercentnom stave
2017 november 09.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Bence Mervó: Opäť v stopercentnom stave

Dvadsaťdvaročný útočník DAC-u Bence Mervó sa vrátil do ligového kolotoča po takmer šiestich mesiacoch.

Do Dunajskej Stredy prišiel v úvode marca, ale od začiatku ho limitovali zranenia. Sprvoti ho pribrzdila únavová zlomenina, po jej vyliečení si v závere minulej sezóne pripísal prvé tri štarty vo Fortuna lige. Naposledy nastúpil 19. mája v Poprade proti Prešovu, potom nasledoval ďalší nútený odpočinok. Svoju starú formu hľadal od septembra v drese B-mužstva. Marco Rossi mu dal prvýkrát šancu v pohárovom súboji v Medzeve, za ktorú sa odvďačil gólom. Bence Mervó sa vrátil do ligového diania v piatok proti Slovanu. „S radosťou hlásim, že som konečne v stopercentnom zdravotnom stave. Môj denný režim zahŕňa extra tréningy a ľadovú terapiu, pretože chcem byť maximálne pripravený. Postupne sa to zlepšuje a som rád, že po šiestich mesiacoch som späť.“

 

Návrat Mervóa prišiel v zápase, ktorý ani nemohol dopadnúť lepšie. „Na trávnik som sa vrátil s veľmi dobrými pocitmi, na túto chvíľu som dlho čakal a tvrdo som pre ňu pracoval. Predtým som dostával príležitosť na rozohratie sa v drese béčka, za čom som vďačný jej trénerovi Braňovi Fodrekovi. Bol som veľmi šťastný, že mi dal šancu aj tréner Rossi. Cítili sme, že vyhrá mužstvo, ktoré ukáže viac koncentrácie a bojovnosti. Teší ma, že sme to boli my.“

 

Dvadsaťdvaročný maďarský legionár prišiel do zápasu v 58. minúte za stavu 0:1. „Tréner ma posielal na ihrisko s pokynom, aby som bojoval. Snažil som sa jeho požiadavku splniť a myslím si, že som svojou agresivitou pomohol tímu. Veľmi ma teší aj Kalmárov gól, znamenal totiž pre nás zisk veľmi cenných bodov. Toto víťazstvo bolo zapísané vo hviezdach - pri odovzdaní novej tribúny to ani nemohlo inak dopadnúť. Bol to fantastický zážitok, ešte dve hodiny po záverečnom hvizde sme boli na štadióne, rozdávali sme rozhovory. Aj fanúšikovia si zaslúžili víťazstvo, je to spoločný úspech,“ pripomína derby so Slovanom odchovanec Győri ETO. 

 

Krátko po príchode na ihrisko sa Mervó dostal do vyloženej šance. „Po šesťdesiatmetrovom šprinte sa mi ešte podarilo predskočiť obrancu. Možno by sa mi podarilo byť viac koncentrovaný, keby som nemusel odbehnúť takú dĺžku. Ale po víťazstve tá zahodená šanca až tak nemrzí,“ vyhlásil Mervó, pre ktorého bol piatkový zápas štvrtým v slovenskej najvyššej súťaži.

 

Po reprezentačnej prestávke sa predstavíme v Žiline. Súboj proti obhajcovi titulu musíme zvládnuť aj bez dvojice strelcov z piatka - Kalmár s Pačindom totiž videli zhodne svoju piatu žltú kartu. „Bude to náročné, hráme navyše na umelej tráve. Nahradiť Zsoltiho (Kalmár) a Pačiho (Pačinda) nebude jednoduché, ale som presvedčený, že tréner vymyslí taktiku, vďaka ktorej zabodujeme. Nemusíme sa nikoho báť, máme silné mužstvo. V tejto sezóne očakávam umiestnenie v prvej trojke a o rok je cieľom majstrovský titul,“ dodal držiteľ striebornej kopačky z MS do 20 rokov 2015 na Novom Zélande.

Súvisiace správy
Narodeniny: Bence Mervó má dnes 23!
Správa - 2018.03.05.
Narodeniny: Bence Mervó má dnes 23!
Dotazník hráča: Bence Mervó
Správa - 2017.05.25.
Dotazník hráča: Bence Mervó
Bence Mervó debutoval vo víťaznom zápase
Správa - 2017.05.10.
Bence Mervó debutoval vo víťaznom zápase
Narodeniny: Bence Mervó má dnes 22!
Správa - 2017.03.05.
Narodeniny: Bence Mervó má dnes 22!
Mervó utrpel únavovú zlomeninu
Správa - 2017.03.03.
Mervó utrpel únavovú zlomeninu