Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyPätica z áčka v reprezentačnom drese
Pätica z áčka v reprezentačnom drese
2017 november 10.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
Pätica z áčka v reprezentačnom drese

Ľubomír Šatka a Tomáš Huk pomohli slovenskému výberu do 23 rokov k zisku prestížneho International Challenge Trophy.

Počas predošlej, októbrovej reprezentačnej prestávky si Eric Davis a jeho Panama vybojovali právo štartu na budúcoročnom svetovom šampionáte v Rusku. Do úplného záveru kvalifikácie o postup na MS 2018 má šancu z našich hráčov zasiahnuť už len Yves Simon Pambou, jeho Kongo však už postupové šance stratilo dávnejšie. V stredu „Červení diabli“ v rámci prípravy remizovali na domácom ihrisku s Beninom 1:1, náš stredopoliar si zahral záverečných 25 minút. V nedeľňajšom poslednom zápase eliminácie zavíta do Brazzaville Uganda a bez ohľadu na výsledok skončí Kongo na poslednej, štvrtej priečke skupiny E. Postup do Ruska si z nej vybojoval Egypt.

 

Panama sa už pripravuje na budúcoročné MS, pre dve novembrové súboje si za súperov vybrala tímy z iných kontinentov. Včera večer si zverenci kolumbijského trénera Hernána Daría Gómeza v Grazi zmerali sily s Iránom a pri prehre 1:2 bol celý čas na trávniku aj Eric Davis. Panamčania sa v utorok večer predstavia vo Walese.

 

Slovenských reprezentantov do 21 rokov čaká v utorok 14. novembra ďalší kvalifikačný zápas o postup na ME 2019 v Španielsku. Na súboj proti favoritovi skupiny povolal tréner Hapal aj Lukáša Čmelíka. Medzi náhradníkmi sa druhýkrát v rade ocitol náš mladý brankár Benjamín Száraz.

 

Z kádra A-tímu DAC-u dostali reprezentačnú pozvánku tiež Ľubomír ŠatkaTomáš Huk, ktorí prispeli k úspešnej obhajobe Challenge Trophy, dlhodobého turnaja tímov do 23 rokov. International Challenge Trophy sa hral premiérovo v rokoch 2005-06 za účasti štyroch tímov bez finálového stretnutia. V ďalších troch edíciách súťaže sa stalo celkovým víťazom Belgicko (2007-09), Portugalsko (2009-11) a Turecko (2011-13). Štvrtým víťazom boli mladí Slováci v sezóne 2013-15, vo finále vtedy porazili Turecko. Slovensko sa teraz finálovým úspechom 4:0 proti Anglickému C výberu v Žiari nad Hronom stalo vôbec prvým úspešným obhajcom počas existencie International Challenge Trophy. Aj tento tím viedol z pozície trénera Pavel Hapal, Huk aj Šatka v stredu odohrali celých 90 minút.

 

Ľubomír Šatka má zároveň tretíkrát miesto aj medzi náhradníkmi v reprezentačnom A tíme. Zverencov trénera Ján Kozáka čakajú prípravné stretnutia na Ukrajine (Ľvov, 10.11.2017 o 19.00) a doma proti Nórsku (Trnava, 14.11.2017 o 18.00).

 

Tradične bohaté zastúpenie má náš klub aj v juniorských reprezentáciách. Výber Slovenska do 19 rokov absolvuje v týchto dňoch v Turecku turnaj 1. kola kvalifikácie ME. Tréner Milan Malatinský pozval do svojho tímu najlepšieho strelca I. dorasteneckej ligy Martina Rymarenka. Kapitána reprezentačnej devätnástky Dominika Špiriaka vyradilo zranenie, Ladislav Almási je medzi náhradníkmi. Slovenská sedemnástka odohrá v stredu 15. novembra prípravné stretnutie v Maďarsku, na ktoré trénerská dvojica Samuel Slovák - Martin Žamba povolala z DAC-u štvoricu Nikolas Bajnóczi, Matúš Malý, Sebastián Gembický Kristián Bari. Medzi náhradníkmi dostal tentoraz miesto Denis Richnavský.

 

Prehľad reprezentačných stretnutí hráčov DAC v novembrovom asociačnom termíne:

 

Yves Simon Pambou (Kongo) - príprava a kvalifikácia o postup na MS 2018 v Rusku

08.11.2017 Kongo-Benin 1:1 (1:1); Simon nastúpil v 65. minúte

12.11.2017 Kongo-Uganda

 

Eric Davis (Panama) - príprava

09.11.2017 Panama-Irán 1:2 (1:2); Davis odohral 90 minút (hralo sa v rakúskom Grazi)

14.11.2017 Wales-Panama

 

Lukáš Čmelík (Slovensko U21) - kvalifikácia o postup na ME 2019 v Taliansku

14.11.2017 Španielsko-Slovensko

 

Ľubomír ŠatkaTomáš Huk (Slovensko U23) - finále International Challenge Trophy

08.11.2017 Slovensko-Anglicko C 4:0 (1:0); Šatka aj Huk odohrali 90 minút

 

Martin Rymarenko (Slovensko U19) - 1. kolo kvalifikácie ME, Turecko

07.11.2017 Wales 19 - Slovensko 19 1:2 (0:1); Rymarenko nastúpil v 88. minúte

10.11.2017 Slovensko 19 - Kazachstan 19 0:0

13.11.2017 Turecko 19 - Slovensko 19

 

Nikolas Bajnóczi, Matúš Malý, Sebastián Gembický Kristián Bari (Slovensko U17) - príprava

15.11.2017 Maďarsko-Slovensko

 

Bývalý útočník DAC-u Pavol Šafranko (zľava), Tomáš Huk a Ľubomír Šatka s pohárom pre víťaza International Challenge Trophy 2017.

Súvisiace správy
Reprezentanti: Simon prvýkrát v základe, až štyria v drese sedemnástky
Správa - 2017.11.15.
Reprezentanti: Simon prvýkrát v základe, až štyria v drese sedemnástky
Naši hráči v reprezentáciách
Správa - 2017.10.03.
Naši hráči v reprezentáciách
Reprezentanti: od Panamy po Petrohrad
Správa - 2017.01.16.
Reprezentanti: od Panamy po Petrohrad
Reprezentanti z DAC-u: Davis bojuje o MS, pozvánky aj pre päticu Huk, Pačinda, Šatka, Herc a Almási
Správa - 2018.05.17.
Reprezentanti z DAC-u: Davis bojuje o MS, pozvánky aj pre päticu Huk, Pačinda, Šatka, Herc a Almási
Štvorica o majstrovstvá Európy
Správa - 2018.03.07.
Štvorica o majstrovstvá Európy