Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyTomáš Huk: Nitre máme čo vracať
Tomáš Huk: Nitre máme čo vracať
2017 november 21.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Tomáš Huk: Nitre máme čo vracať

Pod bezgólovou remízou v Žiline je aj výrazný podpis stredného obrancu DAC-u Tomáša Huka.

Prvýkrát od víťazstva v Podbrezovej, pod ktoré sa Tomáš Huk podpísal aj gólom, sme si v Žiline udržali čisté konto. Sobotňajšia nula bola pre nás piatou v šestnástich jesenných kolách. „Z taktickej stránky môžeme zápas hodnotiť pozitívne, pretože sme takmer úplne splnili to, čo od nás tréner chcel. Gól by bol čerešničkou na torte, ale musím povedať, že zápasu remíza pristála. Žilinu sme nepustili do väčšej šance a ak niečo prešlo na bránu, to chytil Paťo (Patrik Macej). Obrana fungovala dobre, čo nás veľmi teší. Myslím si, že ani smerom dopredu to nebolo zlé, ale Žilina je veľmi silná na lopte, príliš často nám ju nepožičala, nebolo jednoduché hrať proti nimi. Hrajú zdravo, agresívne a rýchlo. Ale pri troške šťastia sme mohli vyhrať, keby Mervó na konci trafil. Bol to však remízový zápas,“  zhodnotil žilinských deväťdesiat minút 22-ročný odchovanec košického futbalu, ktorý má po sobote na konte 97 štartov a štyri góly v najvyššej súťaži.

 

Po stretnutí, ktoré skončí 0:0, ani neprekvapuje, že štyria najlepšie hodnotení hráči podľa InStatu sú z defenzívnych radov: domáci stopéri Kaša (267) a Hancko (256), náš brankár Macej (258) a práve Tomáš Huk (247). „Áno, a musím pochváliť každého hráča, lebo nikto si svoju prácu smerom dozadu ‚neodflákol’, každý splnil na sto percent to čo mal. Škoda, že sme nestrelili gól, Marin Ljubičić a Bence Mervó mali dobré šance, aj Kristopher (Vida) si zaspomínal na gól, ktorý tam strelil minulý rok. Dvakrát sa dostal to takej istej šance, ale tentoraz mu to tam nepadlo. Ale nevadí, ideme ďalej. Získali sme dôležitý bod, Žilina nás nepreskočila v tabuľke, a to nás teší,“ vyhlásil hráč s päťkou na chrbte.

 

Po 16. kole sme na delenej druhej-tretej priečke, čo je v napratanej tabuľke dobrý základ pre splnenie predsezónneho cieľa - ukončiť základnú časť v hornej šestke. „Treba sa na to pozerať realisticky. Tretie miesto je pekné, ale momentálne to nič neznamená. Do konce jesene hráme ešte tri zápasy, všetky potrebujeme zvládnuť. Musíme ísť od stretnutiu k stretnutiu a vždy sa pozerať na najbližšieho súpera, ktorým je tentoraz Nitra. Máme im čo vracať, ale je to len ďalší zápas, nie sme premotivovaní. Treba hrať s čistou hlavou, ako proti Slovanu a podať zodpovedný, kvalitný výkon smerom dopredu aj dozadu. Myslím si, že s podporou našich fanúšikov by sme to mali zvládnuť.“

 

Tomáš bol spolu so svojou stopérskou dvojičkou Ľubom Šatkom súčasťou slovenskej reprezentácie do 23 rokov, ktorá pred dvoma týždňami získala prestížny International Challenge Trophy. Mladí Slováci sa stali vôbec prvými úspešnými obhajcami tejto trofeje. „Tento triumf radím k víťazstvu v Slovnaft Cupe, ktorý sme dosiahli s Košicami. Samozrejme, nie je to taká veľká trofej, ako vyhrať slovenskú ligu alebo európsku súťaž, ale tiež to poteší. Bola to veľmi pekná rozlúčka s trénerom Hapalom, celým realizačným tímom a s ostatnými hráčmi, s ktorými sme prežili veľmi pekné časy a chvíle. Finále proti Anglicku bolo rozhodnuté po červenej karte súpera, následne to už bol zápas na jednu bránu. Myslím si, že zisk trofeje sme si všetci vychutnali,“ dodal účastník júnových ME do 21 rokov v Poľsku.

Súvisiace správy
Romantik Huk túži naháňať Slovan
Správa - 2019.01.15.
Romantik Huk túži naháňať Slovan
Narodeniny: Tomáš Huk má dnes 24!
Správa - 2018.12.22.
Narodeniny: Tomáš Huk má dnes 24!
Tomáš Huk: Zbierame rekordy, ale najdôležitejší je progres klubu
Správa - 2018.12.11.
Tomáš Huk: Zbierame rekordy, ale najdôležitejší je progres klubu
Tomáš Huk: Zabojovať jeden za druhého!
Správa - 2018.11.23.
Tomáš Huk: Zabojovať jeden za druhého!
Tomáš Huk: Verím, že do konca jesene predstihneme Slovan!
Správa - 2018.10.12.
Tomáš Huk: Verím, že do konca jesene predstihneme Slovan!