Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyZ ViOn-u prichádza Timotej Záhumenský!
Z ViOn-u prichádza Timotej Záhumenský!
2018 január 09.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Z ViOn-u prichádza Timotej Záhumenský!

Prvou posilou DAC-u v zimnom prestupovom období sa stal Timotej Záhumenský, autor Gólu mesiaca november 2017. Dvadsaťdvaročný krajný obranca, ktorý patril na jeseň medzi najlepších na svojej pozícii vo Fortuna lige, podpísal s klubom zmluvu do leta 2020.

Rodák zo Žiaru nad Hronom (nar. 17.7.1995) má v najvyššej súťaži na konte 35 zápasov. Svoj debut si odkrútil ešte v roku 2014 v drese Slovana v derby proti Trnave. Najviac štartov si však pripísal práve za ViOn (19), ktorý teraz opustil, aby sa pridal k družine okolo Marca Rossiho. S InStat indexom 234 bol na jeseň siedmym najlepšie hodnoteným pravým obrancom ligy a najlepším z tímov z dolnej polovice tabuľky.

 

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo angažovať Timoteja, ktorý podával v jesennej časti súťaže v drese ViOnu veľmi kvalitné výkony a patril na svojom poste k špičke Fortuna ligy. Na krajoch obrany prakticky celú jesennú časť odohrali Davis so Živkovićom. Timotej nám v jarnej časti zvýši konkurenciu práve na týchto postoch a verím, že nám pomôže v bojoch o popredné priečky,“ povedal po prestupe 22-ročného obrancu športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.
 
Azda najväčšiu zásluhu na jeho etablovaní sa medzi slovenskou elitou má pre dunajskostredských fanúšikov dobre známy tréner Štefan Horný. Ten mu dal šancu v drese Skalice. Ani jeho dobré výkony však v tom čase nezabránili zostupu Záhorákov. Jeseň 2016 sa pre Záhumenského začala zranením, z tohto dôvodu odohral iba päť súťažných kôl a jeden pohárový zápas, v ktorom sa tešil z postupu cez Myjavu. Zo Skalice následne odišiel a sezónu ukončil v Šamoríne, odkiaľ v lete 2017 prestúpil do Zlatých Moraviec.

 

Banskobystrický odchovanec má v našej lige na konte 35 štartov, dosiaľ jediný presný zásah dosiahol v 15. jesennom kole proti Nitre a naozaj stál za to - získal ním honor za najkrajší gól mesiaca november.

 

„Veľmi sa teším na DAC, je to najlepší klub na Slovensku. Má úžasných fanúšikov, krásny štadión a výborné prostredie pre futbal, aké nikde inde na Slovensku nenájdete. Chcel by som s mužstvom hrať o čo najvyššie priečky. Teším sa na nových ľudí, ktorých  v Dunajskej Strede spoznám. Rovnako ako doteraz budem tvrdo ‘makať‘,  aby som každého fanúšika potešil,“ vyhlásil 22-ročný krajný obranca s ofenzívnymi chúťkami.

 

Súvisiace správy
Ďalšou posilou DAC-u Karsten Ayong
Správa - 2019.01.14.
Ďalšou posilou DAC-u Karsten Ayong
Záhumenský do Karvinej
Správa - 2019.01.04.
Záhumenský do Karvinej
Timotej Záhumenský: Spolu brániť a spolu útočiť
Správa - 2018.11.08.
Timotej Záhumenský: Spolu brániť a spolu útočiť
Ďalšia posila z Michaloviec: Martin Bednár
Správa - 2018.09.05.
Ďalšia posila z Michaloviec: Martin Bednár
Denis Baumgartner zo Sampdorie do DAC-u
Správa - 2018.08.07.
Denis Baumgartner zo Sampdorie do DAC-u