Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávySouleymane Koné na rok hráčom DAC
Souleymane Koné na rok hráčom DAC
2018 január 10.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Souleymane Koné na rok hráčom DAC

Dvadsaťjedenročný defenzívny hráč z Pobrežia Slonoviny prichádza na ročné hosťovanie zo švédskeho prvoligového Djurgårdens IF.

Souleymane Koné sa narodil 1. mája 1996 v 84-tisícovom Grand-Bassam pri pobreží Atlantického oceána. S futbalom začínal v neďalekom hlavnom meste, vyhliadol si ho ASEC Mimosas Abidjan, najväčší a najúspešnejší klub z Pobrežia Slonoviny. V dvanástich sa presunul do prestížnej akadémie ASPIRE Football Academy v Katare, značnú časť doterajšej kariéry však strávil v Európe.

 

Na jar 2012 pôsobil v dorasteneckom tíme rekordného bulharského šampióna CSKA Sofia a následne v belgickom Waregeme. Od februára 2015 bol dva roky hráčom arménskeho FC Ararat Jerevan. Vlani v zime si ho vyhliadol Djurgårdens IF, s klubom zo Štokholmu podpísal zmluvu na tri roky. Z tretieho tímu uplynulej sezóny švédskej najvyššej súťaže (hrá sa systémom jar-jeseň) k nám teraz prichádza na ročné hosťovanie.

 

Dvadsaťjedenročný, 192 centimetrov vysoký ľavák hráva na poste stredného obrancu alebo defenzívneho stredopoliara. Koné pochádza z početnej rodiny, má tri sestry a štyroch bratov. Prvý hráč z Pobrežia Slonoviny v histórii nášho klubu bude v DAC nosiť dres s číslom šesť.

 

„Vlani som spravil dôležitý krok v mojej kariére, keď som podpísal trojročný kontrakt s jedným z najväčších švédskych klubov. V priebehu minulého roka som hrával najmä za juniorský tím Djurgårdens, preto sa veľmi teším možnosti pôsobiť na najvyššej úrovni v ambicóznom klube zo Slovenska. Dúfam, že sa mi podarí rýchlo adaptovať, napriek tomu, že kultúra a prostredie sú úplne iné, ako som doteraz poznal. Som veľmi šťastný a teším sa na začiatok prípravy, kedy sa pripojím k novým spoluhráčom, “ vyjadril sa Koné krátko pred dnešným tréningom.

Súvisiace správy
Posila do ofenzívy: Jakub Švec
Správa - 2019.06.16.
Posila do ofenzívy: Jakub Švec
Finalista MS do DAC-u!
Správa - 2019.06.14.
Finalista MS do DAC-u!
Souleymane Kone: Sám tomu neverím
Správa - 2019.05.29.
Souleymane Kone: Sám tomu neverím
Narodeniny: Souleyman Kone má dnes 23!
Správa - 2019.05.01.
Narodeniny: Souleyman Kone má dnes 23!
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan
Správa - 2019.02.01.
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan