Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyVráti sa Černák do DAC-u?
Vráti sa Černák do DAC-u?
2018 január 24.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Vráti sa Černák do DAC-u?

Roland Černák odišiel vlani v lete na ročné hosťovanie do Prešova, druhú časť sezóny však pravdepodobne dohrá v Dunajskej Strede.

Roland Černák bol počas jesennej časti aktuálnej sezóny najlepším strelcom a jedným z herných lídrov prešovského Tatrana. Dvadsaťročný trebišovský odchovanec nastúpil za zeleno-bielych v šestnástich ligových stretnutiach, skóroval v nich sedemkrát. Predtým si v našom drese pripísal bilanciu 39 zápasov a 4 góly.

 

Náš klub má záujem o predčasné ukončenie jeho ročného hosťovania v Prešove a pracuje na dohode s Tatranom. Uplynulý polrok vyšiel Černákovi výborne, výrazne mu pomohol v kariérnom raste. Nastala teda správna chvíľa pre jeho návrat do Dunajskej Stredy. Veríme, že to bude dobrý krok pre DAC aj pre samotného hráča a jeho návrat môže potešiť aj fanúšikov, u ktorých patril Rolo medzi obľúbených futbalistov.

 

Černák je odchovancom trebišovského klubu, v drese tamojšieho Slavoja už v šestnástich stabilne hrával za dospelých. Svojmu materskému klubu pomohol na jar 2014 k postupu do druhej ligy a vzápätí sa sťahoval na Žitný ostrov. Dodnes je najmladším strelcom v prvoligovej histórii klubu, pri svojom gólovom debute v auguste 2014 proti Myjave mal len 17 rokov a 25 dní. Zároveň je najmladším hráčom, ktorý kedy nastúpil v našom drese na stretnutie najvyššej súťaže - len štyri dni po svojich sedemnástych narodeninách. Hrával za juniorské reprezentačné tímy, momentálne je členom slovenského výberu do 21 rokov.

 

„DAC poslal požiadavku na Tatran, verím, že sa kluby dohodnú. V Prešove som stretol super partiu, chalanom držím palce. Veľmi mi pomohlo, že som pravidelne hrával a presne to je môj cieľ aj tu. Rád by som si vybojoval trvalé miesto v základnej zostave,“ podotkol rýchlonohý krídelník, ktorý sa dnes pripojil k tímu trénera Rossiho.

Súvisiace správy
Narodeniny: Roland Černák má dnes 21!
Správa - 2018.07.22.
Narodeniny: Roland Černák má dnes 21!
Šatka s Davisom môžu hrať, Pačinda vynechá najbližšie týždne
Správa - 2018.04.10.
Šatka s Davisom môžu hrať, Pačinda vynechá najbližšie týždne
Narodeniny: Roland Černák má dnes 19!
Správa - 2016.07.22.
Narodeniny: Roland Černák má dnes 19!
Roland Černák: Gól pred očami rodiny
Správa - 2016.04.20.
Roland Černák: Gól pred očami rodiny
Roland Černák zranený, čaká ho desaťdňová pauza
Správa - 2016.04.05.
Roland Černák zranený, čaká ho desaťdňová pauza