Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyDAC získal Herca, ďalšiu posilu z Anglicka!
DAC získal Herca, ďalšiu posilu z Anglicka!
2018 január 27.Autor: Filip TimárZdroj: futbalsfz.sk (foto), fcdac.sk (text)
A-mužstvo
DAC získal Herca, ďalšiu posilu z Anglicka!

Slovenský mládežnícky reprezentant prichádza na polročné hosťovanie z anglického klubu Wolverhampton Wanderers.

Devätnásťročný Christián Herc (nar. 30.9.1998) futbalovo vyrastal v rodných Leviciach, odkiaľ v desiatich rokoch prešiel do Nitry. V klube pod Zoborom bol súčasťou výberov, ktoré dominovali vo všetkých domácich mládežníckych súťažiach, od prípravky až po starších žiakov. Všimli si ho aj na britských ostrovoch a práve tam od sezóny 2015/16 pokračoval vo svojej sľubne sa rozvíjajúcej kariére.

 

V tíme Wanderers si zahral za U18 aj U23. Medzi najkrajšie momenty v jeho kariére patrí gól do siete portugalského gigantu Benfica Lisabon. V aktuálnej sezóne nastúpil za U23 na jedenásť zápasov a súperove siete napol dvakrát.

 

Kreatívny záložník má za sebou aj vystúpenia v mládežníckych reprezentáciách Slovenska. Prvýkrát si na seba obliekol najcennejší dres v U18, neskôr viedol mužstvo ako kapitán. Minulý rok dostal pozvánku aj do U19, kde sa mu spolu s mužstvom pod vedením Milana Malatinského podarilo postúpiť do Elite Round, druhej fázy kvalifikácie o postup na európsky šampionát tejto vekovej kategórie.

 

Christián vyniká najmä predvídavosťou a vnímaním hry. Medzi jeho silné stránky patrí finálna prihrávka, ale aj dobré zakončenie. Danosti levického rodáka si všimol aj tréner U21, Pavel Hapal, ktorý mu dal šancu minulý rok, v novembrovom kvalifikačnom zápase proti rovesníkom zo Španielska.

 

Po Ľubomírovi Šatkovi a Kristiánovi Koštrnovi je tak tretím hráčom súčasného kádra Marca Rossiho, ktorý si na vlastnej koži vyskúšal anglický futbal.

 

„Ako sme už v predošlých týždňoch avizovali, hľadali sme vhodného ofenzívneho záložníka, ktorý vie režírovať našu hru na súperovej polovici. Nebudeme popierať, že k osloveniu Wolverhamptonu a Christiána nás inšpirovala cesta Ľuba Šatku. Ako Ľubo, tak aj Chris pred príchodom do DAC-u ukazovali veľký potenciál, ale dostávali len minimum šancí rozvíjať svoje schopnosti v seniorskom futbale. Verím, že Christián bude nasledovať kroky Ľuba Šatku a v relatívne krátkom čase sa stane jedným z najlepších na svojom poste v celej Fortuna lige,“ povedal športový riaditeľ DAC 1904 Jan Van Daele.

 

„Som veľmi rád, že si môžem vyskúšať pôsobenie v drese Dunajskej Stredy. Onedlho sa pripojím k mužstvu v Turecku a verím, že sa s chalanmi dobre zohráme, aby sme mohli spolu zabojovať o pohárovú Európu,“  opísal svoje pocity nováčik v našom tíme Christián Herc.

Súvisiace správy
Christián Herc aj ďalší rok v žlto-modrom!
Správa - 2018.05.23.
Christián Herc aj ďalší rok v žlto-modrom!
Reprezentanti DAC-u v akcii
Správa - 2019.03.27.
Reprezentanti DAC-u v akcii
Blackman na prahu reprezentácie: debut proti Brazílii?
Správa - 2019.03.13.
Blackman na prahu reprezentácie: debut proti Brazílii?
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan
Správa - 2019.02.01.
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan
Na skúšku prišiel Kitambala
Správa - 2019.01.25.
Na skúšku prišiel Kitambala