Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávySebastián Gembický: Som na správnom mieste!
Sebastián Gembický: Som na správnom mieste!
2018 február 04.Autor: Filip TimárZdroj: fcdac.sk
MOL Football Academy
Sebastián Gembický: Som na správnom mieste!

Najlepší strelec celej súťaže v kategórii U17, Sebastián Gembický (16) sa pred rokom a pol rozhodol, že ďalšie futbalové kroky bude robiť v MOL Football Academy. O tom, že urobil dobre, niet pochýb.

Sebastián Gembický pochádza z malej dedinky Hodejovec pri Rimavskej Sobote. Pred časom sa ale jeho prechodným domovom stala Dunajská Streda, kde chodí do školy a predovšetkým si plní svoj futbalový sen. Odísť od rodiny a priateľov v tak mladom veku nebolo jednoduché, no v jeho prípade sa mu to zatiaľ vypláca. „Pamätám si, ako som prvýkrát prišiel na akadémiu a keď to porovnám s dneškom, tak sa tu veľa vecí zmenilo. Buduje sa tu neskutočné zázemie, sú tu skvelí tréneri. Podľa mňa som si nemohol vybrať lepšie a môžem povedať, že som tu šťastný. Síce mi občas chýba rodina, veď koniec koncov aj teraz idem domov po troch týždňoch, ale stojí to za to,“ opísal Sebastián.

 

O tom, že mladý útočník má viac dôvodov na radosť hovorí tabuľka po jesennej časti súťaže. Naša U17 v nej totiž kraľuje a aby toho nebolo málo, Gembický je s 15-timi presnými zásahmi kráľom strelcov. „Veľmi ma teší tento náš úspech, ale musíme ďalej všetci makať, aby sme aj na jar držali krok s tými najlepšími. Stále je čo vylepšovať. Ja sa budem snažiť, aby som strieľal góly aj v ďalšej časti súťaže,“ reagoval skromne náš mladý talent.

 

 

V našej momentálne najúspešnejšej vekovej kategórii ho vedie tréner Martin Žamba, ktorý pôsobí aj pri reprezentácii Slovenska U17 ako asistent trénera Samuela Slováka. So svojím zverencom sa tak stretáva aj na reprezentačnej úrovni. „Gembo je typický útočne ladený hráč, ktorý má dobrý výber miesta v pokutovom území súpera a s tým spojený čuch na góly. V jesennej časti potiahol svoje mužstvo dôležitými presnými zásahmi. Vďaka nim si vypýtal taktiež pozvánku do slovenskej reprezentácie. Vyšiel mu najmä posledný turnaj Development Cup v Minsku, kde sa stal najlepším útočníkom turnaja a podarilo sa mu streliť päť gólov,“ prezradil kouč našej sedemnástky. Aj vďaka výkonom v Bielorusku dostal Gembický pozvánku na najbližšiu reprezentačnú akciu, ktorou bude medzinárodný turnaj La Manga v Špianielsku v dňoch 6. až 13. februára. Okrem neho sa do kádra trénerov Slováka a Žambu dostali aj Nicolas Bajnóczi a Šimon Dolinský.

 

Snáď ako každý futbalista, aj Sebastián má svoje obľúbené mužstvá a vzory. V jeho prípade sú to FC Barcelona a Manchester City. „Keby som si mal vybrať nejakých hráčov, tak sa mi páči prejav Neymara či Saného, no svojím štýlom hry by som sa prirovnal k Agüerovi,“ povedal zamyslene.

 

Ak práve nenájdete Sebastiána na futbalovom ihrisku alebo v škole, tak pravdepodobne hrá obľúbenú hru FIFA so svojimi priateľmi, kde si tiež prevažne vyberá najmä dvojicu tímov FC Barcelona či Manchester City. Okrem toho sa venuje aj svojej priateľke, no a keď sme sa ho spýtali na to, aké je jeho obľúbené jedlo, tak prišla pomerne nečakaná odpoveď: „Vyprážaný syr s hranolkami a tatárskou omáčkou.“ A čo mu na to odkázal tréner Žamba? (smiech) „Na jeho životospráve, respektíve stravovacích návykoch budeme musieť ešte popracovať...“

Súvisiace správy
Reprezentanti z DAC-u v Grécku a Bielorusku
Správa - 2018.01.11.
Reprezentanti z DAC-u v Grécku a Bielorusku
Reprezentanti: Simon prvýkrát v základe, až štyria v drese sedemnástky
Správa - 2017.11.15.
Reprezentanti: Simon prvýkrát v základe, až štyria v drese sedemnástky
Pätica z áčka v reprezentačnom drese
Správa - 2017.11.10.
Pätica z áčka v reprezentačnom drese
Davisova Panama postúpila na MS!
Správa - 2017.10.11.
Davisova Panama postúpila na MS!
Máté Vida mimo pre svalové zranenie
Správa - 2019.02.21.
Máté Vida mimo pre svalové zranenie