Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyPačinda a Šatka v reprezentácii!
Pačinda a Šatka v reprezentácii!
2018 marec 13.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Pačinda a Šatka v reprezentácii!

Erik Pačinda a Ľubomír Šatka pocestujú do Thajska na King's Cup 2018, Tomáš Huk sa ocitol medzi náhradníkmi. Celkovo nás v marcovom asociačnom termíne môže reprezentovať až desať hráčov z áčka!

Tréner Ján Kozák dnes oznámil konečnú nomináciu na najbližšie stretnutia slovenskej futbalovej reprezentácie, ktoré odohrá v rámci 46. ročníka medzinárodného turnaja King's Cup 2018 v Thajsku. V otváracom zápase turnaja nastúpia Slováci proti Spojeným arabským emirátom, aktuálne 78. tímu rebríčka FIFA. Druhú semifinálovú dvojicu tvorí domáce Thajsko a Gabon. Víťazi semifinále postúpia do finále, zdolané tímy odohrajú zápas o 3. miesto.

 

Vo výbere trénera Kozáka sa z nášho klubu ocitli Erik Pačinda a Ľubomír Šatka, medzi náhradníkmi je Tomáš Huk.

 

Šatka si zahral vo všetkých reprezentačných výberoch od U15 až po dvadsaťjednotku, s ktorou sa vlani zúčastnil európskeho šampionátu U21 v Poľsku. „Som veľmi šťastný za možnosť ukázať sa. Budem sa snažiť presvedčiť trénera Kozáka o svojich kvalitách. Po tom, čo v januári zrušili výjazd pre ligový výber, som stále dúfal, že ešte nejaká príležitosť príde,“ prezradil 22-ročný stopér, ktorý nás posilnil vlani v zime z Newcastlu United.

 

Erik Pačinda tiež pôsobil v mládežníckych reprezentáciách, postupne si na seba natiahol dres od pätnástky po devätnástku. V áčku sa ocitol takisto prvýkrát. „Nominácia ma veľmi potešila. Urobím všetko preto, aby som v mužstve zostal čo najdlhšie. Pokiaľ mi dá tréner možnosť nastúpiť, určite sa budem snažiť hrať čo najlepšie, aby si urobil o mne čo najlepší obraz a zobral ma aj na ďalší zraz,“ vyhlásil najlepší strelec nášho mužstva nielen v aktuálnej, ale aj v predchádzajúcich dvoch sezónach. Pozvánka do najcennejšieho dresu mu prišla vo veku 28 rokov. Veril tomu, že sa jej ešte dočká? „Jasne, že som veril. Odkedy som prestúpil do Dunajskej Stredy, robil som všetko preto, aby som sa ocitol medzi najlepšími. Bolo ťažké dostať sa medzi hráčov, ktorí hrajú zväčša v zahraničí, ale teraz sa naskytla šanca, lebo niektorí krajní záložníci vypadli. Weiss je zranený, Miňo Stoch vôbec nie je v kádri.“ Rodák z Košíc si pod vedením reprezentačného trénera Kozáka zahral už v materskom klube, teraz sa prvýkrát stretnú v národnom výbere. „O možnej nominácii sme sa vôbec nebavili. Trénerov som stretol na letisku pred cestou do Turecku, ale rozprávali sme sa o košickom futbale a o Dunajskej Strede. O tom, že by ma nominoval, nepadlo ani slovo. Ale je jasné, že sledujú slovenskú ligu a výkony hráčov. Zrejme práve tými výkonmi som ich presvedčil,“ dodal Pačinda, s desiatimi gólmi momentálne štvrtý najlepší strelec Fortuna ligy.

 

Posledným hráčom z DAC-u, ktorý nastúpil za slovenskú seniorskú reprezentáciu, bol Ľubomír Michalík. Skúsený stopér odohral v marci 2015 druhý polčas víťazného prípravného stretnutia proti Česku (1:0) v Žiline. Tomáš Huk vlani v rámci sústredenia v Spojených arabských emirátoch nastúpil na súboje proti Ugande (1:3) a Švédsku (0:6), ktoré však napokon nemali punc oficiálnych medzištátnych zápasov.

 

PROGRAM TURNAJA KING'S CUP 2018

 

Štvrtok 22. marca 2018, Národný štadión Rajamangala, Bangkok, Thajsko

16.30 h (miestny čas, 10.30 h SEČ) Slovensko-SAE

19.30h (miestny čas) Thajsko-Gabon

 

Nedeľa 25. marca 2018, Národný štadión Rajamangala, Bangkok, Thajsko

16.30 h (miestny čas) zápas o 3. miesto

19.30 h (miestny čas) finále

 

Nominácia Slovenska na King's Cup v Thajsku:

 

Brankári: Martin Dúbravka (Newcastle United), Martin Polaček (FK Mladá Boleslav), Michal Šulla (Slovan Bratislava)

Obrancovia: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Boris Sekulič (Slovan Bratislava), Martin Škrtel (Fenerbahce Istanbul), Milan Škriniar (Inter Miláno), Tomáš Hubočan (Trabzonspor AS), Norbert Gyömbér (FC Bari 1908), Ľubomír Šatka (DAC Dunajská Streda), Róbert Mazáň (Celta Vigo)

Stredopoliari: Stanislav Lobotka (Celta Vigo), Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň), Ján Greguš (FC Kodaň), Erik Sabo (Beitar Jeruzalem), Filip Kiss (Ettifaq FC), Róbert Mak (PAOK Solún), Albert Rusnák (Real Salt Lake City), Marek Hamšík (SSC Neapol), Ondrej Duda (Hertha Berlín), Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina)

Útočníci: Erik Pačinda (DAC Dunajská Streda), Michal Ďuriš (Anorthosis Famagusta), Adam Nemec (Dinamo Bukurešť)

 

V marcovom asociačnom termíne odohrajú súťažné a prípravné stretnutia aj ďalšie krajiny, z ktorých prišli do nášho klubu predbežné nominácie pre ďalšiu sedmičku hráčov.

 

Zsolt Kalmár sa ocitol v hľadáčiku nového trénera maďarskej reprezentácie Georgesa Leekensa pre prípravné zápasy Maďarsko-Kazachstan (23.3.2018 o 19.00 h) a Maďarsko-Škótsko (27.3.2018, 20.00 h). Belgický kouč oznámi finálnu nomináciu v sobotu 17. marca.

 

Eric Davis by mal nastúpiť za Panamu v prípravných dueloch na pôde Dánska (22. marca) a Švajčiarska (27. marca).

 

Kongo, v drese ktorého si v minulom roku vydobyl stabilnú pozíciu Yves Simon Pambou, sa v pondelok 26. marca vo francúzskom Amiens stretne s iným africkým protivníkom, Guinea Bissau.

 

Slovenský výber do 21 rokov odohrá kvalifikačný dvojzápas o postup na ME 2019 proti Albánsku (23.3. v Tirane a 27.3. v Žiline). V predbežnej nominácii sa ocitli Roland Černák, Christián HercLukáš Čmelík.

 

Mladý brankár Martin Jedlička je v predbežnej nominácii českej U20, ktorá na turnaji Elite tournament nastúpi proti Taliansku a Holandsku.

 

Ako sme uviedli, až štyria hráči z našej úspešnej sedemnástky odcestovali do Portugalska na záverečnú fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy. Zverenci trénerskej dvojice Samuel Slovák, Martin Žamba už majú za sebou prvé vystúpenia na turnaji Elite Round, včera proti domácemu tímu podľahli gólom z nadstaveného času 1:2. Šimon Dolinský odohral celý zápas, Kristián Bari strávil na ihrisku 61 minút. Nikolas Bajnóczi a Matúš Malý sledovali zápas z lavičky.

Súvisiace správy
Ako sa darilo našim reprezentantom?
Správa - 2018.09.12.
Ako sa darilo našim reprezentantom?
V akcii sedem reprezentantov
Správa - 2018.08.29.
V akcii sedem reprezentantov
Palce pre Brazíliu, Argentínu a Panamu
Správa - 2018.06.05.
Palce pre Brazíliu, Argentínu a Panamu
Najsilnejší súper v kariére
Správa - 2018.06.01.
Najsilnejší súper v kariére
Pačinda so Šatkom pripravení na ďalšie štarty
Správa - 2018.05.29.
Pačinda so Šatkom pripravení na ďalšie štarty