Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyVakoun Issouf Bayo posilou DAC-u
Vakoun Issouf Bayo posilou DAC-u
2018 marec 13.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Vakoun Issouf Bayo posilou DAC-u

Mladý reprezentant Pobrežia Slonoviny podpísal zmluvu do leta 2019.

Dvadsaťjedenročný Vakoun Issouf Bayo (nar. 10. januára 1997) je najnovším prírastkom do kádra DAC-u. Talentovaný africký útočník sa ako osemnásťročný stal v sezóne 2014/15 najlepším strelcom aj hráčom najvyššej súťaže v rodnom Pobreží Slonoviny. Vďaka tomu si vyslúžil pozvánku do reprezentácie na kvalifikačné stretnutia, ako aj prestup do jedného z najlepších afrických klubov Etoile Sportive du Sahel. Aj v tuniskom veľkoklube sa stal najlepším strelcom mužstva.

 

Od sezóny 2016/17 sa v Tunisku zmenili regule súťaže a v jednom zápase mohli nastupovať už len dvaja cudzinci. Bayo preto hrával zväčša za B tím, pričom však pravidelne zbieral štarty v Africkej lige majstrov, kde platia menej prísne obmedzenia. Nakoľko sa ale regule súťaže nezmenili, požiadal o zrušenie kontraktu. Náš klub mal možnosť otestovať si jeho výkonnosť v tréningovom procese a keďže zaujal trénerský štáb, rozhodli sme sa ho angažovať.

 

„Vakoun Issouf Bayo je mladý útočník, v ktorom vidíme potenciál a svojimi atribútmi zapadá do našej filozofie. Rátame s tým, že potrebuje čas na adaptáciu, ale už teraz vidíme, že vyniká rýchlosťou a silou. Je to typ hráča, ktorý rád hrá do tela a tým sa stáva nepríjemným pre obrancov. Touto cestou by som ho chcel oficiálne privítať v našom ambicióznom klube a zaželať mu veľa úspechov v žlto-modrom drese,“ vyjadril sa pre fcdac.sk športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

 

Bayo je po momentálne zranenom Souleymanovi Konem druhým futbalistom z Pobrežia Slonoviny v histórii DAC-u a v našom klube bude nosiť dres s číslom 15. Trénerovi Rossimu môže byť k dispozícii už na dnešný pohárový duel v Trnave.

Súvisiace správy
Posila do ofenzívy: Jakub Švec
Správa - 2019.06.16.
Posila do ofenzívy: Jakub Švec
Finalista MS do DAC-u!
Správa - 2019.06.14.
Finalista MS do DAC-u!
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan
Správa - 2019.02.01.
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan
Na skúšku prišiel Kitambala
Správa - 2019.01.25.
Na skúšku prišiel Kitambala
Na hosťovaní mladý brankár z Leverkusenu
Správa - 2019.01.23.
Na hosťovaní mladý brankár z Leverkusenu