Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyNajdlhší let Erika Pačindu
Najdlhší let Erika Pačindu
2018 marec 21.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Najdlhší let Erika Pačindu

Najlepší strelec nášho mužstva zažíva v juhovýchodnej Ázii fantastické pocity.

V nedeľu večer sa po derby na Slovane presunuli do Senca, v pondelok večer odleteli do Thajska a dnes trávia už druhý deň v Bangkoku. Dvojica reprezentantov z nášho klubu Erik PačindaĽubomír Šatka sú súčasťou 23-členného kádra trénera Jána Kozáka na 46. ročníku tradičného Kráľovského pohára v Thajsku.

 

Po príchode na zraz ich privítal kouč národného tímu. „Povedal, že je rád, že sme tu. Tešíme sa na spoluprácu,“ prezradil Pačinda, ktorý pod Jánom Kozákom pôsobil v Košiciach. Reprezentačný tréner pred pár dňami vyhlásil, že s najlepším strelcom nášho tímu ráta skôr na post krídelníka. „Ja som rád, pretože na hrote sa mi hrá ťažko, aj keď práve odtiaľ dávam góly. Radšej hrám z kraja, kde sa nemusím zrážať so stopérmi. Samozrejme, budem šťastný ak nastúpim na hocijakom poste.“

 

„Pači“ dostal svoju prvú reprezentačnú pozvánku v 28 rokoch. „Je to fantastický pocit, konečne to prišlo, aj keď za mesiac budem mať dvadsaťdeväť. Už bolo teda načase a som naozaj rád za pozvánku. Konkurencia je dosť veľká na každom poste. Chcem čo najlepšie využiť naskytnutú šancu. Do Dunajskej Stredy sa chcem vrátiť v dobrej nálade, ako víťaz turnaja.“  

 

Let do juhovýchodnej Ázie trval deväť a pol hodiny. „Bol to najdlhší let v mojom živote, ale ušlo to. Takmer celú cestu som prespal a počúval hudbu. Počasie v Thajsku je výborné, máme 32 stupňov a aj prostredie je parádne. Ťažšie sa mi zvyká na časový posun, včera som nevedel zaspať a do postele som išiel až o druhej v noci. Dúfam, že dnes to už bude okej,” hovorí košický rodák na margo šesťhodinového časového posunu. Mužstvo včera o siedmej hodine večer tamojšieho času absolvovalo prvý tréning. „Dnes už máme za sebou fotenie a o 16.30 je predzápasový tréning. Uvidíme, či nám dá tréner príležitosť v prvom zápase. Držte doma palce!“ odkázal z Thajska ofenzívny klenot DAC-u.

 

Slovenská reprezentácia odohrá zajtra o 10.30 h SEČ (16.30 miestneho času) svoj prvý zápas v roku 2018. Na otvárací duel turnaja King's Cup 2018 nastúpi proti Spojeným arabským emirátom. Druhú semifinálovú dvojicu tvorí domáce Thajsko a Gabon. Víťazi semifinále postúpia do finále (nedeľa 25. marca o 13.30 h SEČ), zdolané tímy odohrajú zápas o 3. miesto (v rovnaký deň o 3 hodiny skôr). Všetky stretnutia sa odohrajú na Národnom štadión Rajamangala v Bangkoku.

Súvisiace správy
Erik Pačinda odchádza do Viktorie Plzeň
Správa - 2018.10.18.
Erik Pačinda odchádza do Viktorie Plzeň
Erik Pačinda Hráčom mesiaca august!
Správa - 2018.09.21.
Erik Pačinda Hráčom mesiaca august!
Ako sa darilo našim reprezentantom?
Správa - 2018.09.12.
Ako sa darilo našim reprezentantom?
V akcii sedem reprezentantov
Správa - 2018.08.29.
V akcii sedem reprezentantov
Erik Pačinda a jeho túžba po gólovom pozdrave do neba
Správa - 2018.08.28.
Erik Pačinda a jeho túžba po gólovom pozdrave do neba