Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyErik Pačinda: Chcel som trafiť bránu
Erik Pačinda: Chcel som trafiť bránu
2018 marec 27.Autor: Krisztián NagyZdroj: futbalsfz.sk (foto), fcdac.sk (text)
A-mužstvo
Erik Pačinda: Chcel som trafiť bránu

Pačindov debut v reprezentácii sprevádzali zimomriavky. Svoj prvý gól v najcennejšom drese venoval otcovi do neba.

Takúto premiéru v reprezentačnom výbere si praje určite každý futbalista. „Erik Pačinda. Meno, o ktorom sa zrejme najviac diskutuje po finále Kráľovského pohára v thajskom Bangkoku. Ofenzívny univerzál nastúpil na svoj prvý zápas za slovenskú reprezentáciu. Nesklamal. Práve naopak. Patril k najlepším na ihrisku,“ napísal denník Šport po stretnutí Thajsko-Slovensko (2:3) a vo svojom tradičnom známkovaní hráčov od jedna do desať mu dal osmičku. Pačinda tak patril medzi päticu najlepšie hodnotených Slovákov.

 

„O tom, že budem hrať, som sa dozvedel deň pred zápasom pri debate s trénerom. Povedal mi, že sa mám pripraviť ako na ostatné zápasy. Pri obliekaní dresu som už nemyslel na nič, všetky moje myšlienky smerovali na samotný zápas. Hrať za národné mužstvo je však fantastický pocit, pri hymne som mal trochu zimomriavky,“ vyznáva najlepší strelec DAC-u, ktorý mal pri debute v slovenskej reprezentácii na chrbte číslo 24. „Dres s týmto číslom už bol pripravený, ale je to taká menšia náhoda, pretože otec sa narodil práve 24-ho,“ prezradil.

 

„Úroveň turnaja bola skutočne vysoká. Počasie bolo super, možno nie celkom na futbal. Napriek tomu mali zápasy svoju kvalitu a dobré tempo, súperi boli behaví. Hlavne finále sa hralo vo vynikajúcej atmosfére. Domáci potvrdili, že majú radi futbal, každú peknú akciu odmenili potleskom,“ naráža Pačinda na fakt, že súboj o trofej sledovalo na tribúnach vyše 45-tisíc divákov. Do zápasového deja sa nezmazateľne zapísal v 34. minúte gólovou prihrávkou Makovi a o ďalších 34 minút, keď málo vídanou strelou zapichol loptu do vinkla. „Prihrávka na Roba nebola nacvičená. Videl som, že robí pohyb za obrancu, loptu som mu posunul presne do behu a zakončil to bez problémov. Strelenému gólu takisto predchádzala pekná akcia s Ondrom Dudom, dali sme si narážačku a on mi ju ideálne pristavil na strelu. Hlavne som chcel trafiť bránu a skončilo to tam. Po gólovom momente som mal nádherné pocity, veď streliť gól hneď v prvom zápase je neopísateľné. Venujem ho rodine, priateľke a hlavne otcovi tam hore... Po záverečnom hvizde sme mali veľkú radosť. Do Thajska sme išli s cieľom vyhrať turnaj a to sa nám aj podarilo. O mojom debute teda asi môžem povedať, že bol vydarený. Domov som sa vrátil ako víťaz turnaja, strelil som gól a pridal aj gólovú prihrávku,“ dodal v tejto sezóne zatiaľ štvrtý najlepší strelec Fortuna ligy.

 

 

Slovenskú reprezentáciu čakajú najbližšie dva súboje až po skončení aktuálnej sezóny. Koncom mája nastúpia Kozákovci v príprave proti Holanďanom a začiatkom júna proti Maročanom. „Teraz je na mne, aby som hrával dobre v lige a makal na sebe. Dúfam, že mi tréner Kozák ešte šancu dá,“ hovorí odhodlane.

 

Mužstvo sa z Thajska vrátilo dnes, Pačinda so Šatkom sa do tréningového procesu na klubovej úrovni zapoja zajtra. „Hlavné je teraz čím skôr prepnúť na ligu a v nedeľu konečne poraziť Trnavu. Opäť to bude derby, očakávam vyrovnaný zápas. Dúfam, že sa pripravíme dobre a Trnavu zdoláme. Budeme k tomu potrebovať aj podporu tribún,“ pozýva fanúšikov na veľkonočné derby, ktoré začína v nedeľu o 15.20 v MOL Aréne.

 

Súvisiace správy
Erik Pačinda odchádza do Viktorie Plzeň
Správa - 2018.10.18.
Erik Pačinda odchádza do Viktorie Plzeň
Erik Pačinda Hráčom mesiaca august!
Správa - 2018.09.21.
Erik Pačinda Hráčom mesiaca august!
Ako sa darilo našim reprezentantom?
Správa - 2018.09.12.
Ako sa darilo našim reprezentantom?
V akcii sedem reprezentantov
Správa - 2018.08.29.
V akcii sedem reprezentantov
Erik Pačinda a jeho túžba po gólovom pozdrave do neba
Správa - 2018.08.28.
Erik Pačinda a jeho túžba po gólovom pozdrave do neba