Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyJán Novota sa vracia do DAC
Ján Novota sa vracia do DAC
2018 máj 02.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
AKTUÁLNE
Ján Novota sa vracia do DAC

Bývalý kapitán nášho mužstva a jeden z najobľúbenejších hráčov klubu bude od júla trénovať mladé brankárske talenty v našej Akadémii.

Ján Novota (nar. 29. novembra 1983) je rodákom z Matúškova. Do Dunajskej Stredy prišiel v roku 2008 zo Senca a pôsobil u nás do leta 2011. Celkovo odchytal v DAC 67 prvoligových stretnutí. Na jeseň 2010 hosťoval v gréckom prvoligovom Panserraikose. Zo Žitného ostrova prestúpil do viedenského Rapidu, kde strávil šesť nezabudnuteľných rokov. Počas tohto obdobia sa prepracoval aj do reprezentácie, v jej drese dostal príležitosť v štyroch medzištátnych dueloch. Pred aktuálnou sezónou sa upísal maďarskému prvoligovému Debrecínu.

 

Vo februári tohto roka všetkých zaskočila správa, že Novota musí pre zväčšenie aorty ukončiť profesionálnu kariéru. S vrcholovým športom už síce aktívne pokračovať nemôže, ale pri futbale zostáva. A to na mieste niekdajších úspechov! Od júla bude trénovať brankárov mládežníckych tímov našej MOL Akadémie.

 

„Začína nová kapitola v mojom živote, prechádzam na úplne inú funkciu, než som bol doteraz zvyknutý. Veľmi sa teším na nové úlohy, pretože vôbec nie je bežné, aby niekto tesne po ukončení aktívnej kariéry dostal podobnú ponuku z prvoligového klubu. Veľmi sa teším a ďakujem DAC-u za príležitosť. Budem sa snažiť spraviť maximum, aby som splnil očakávania a odviedol dobrú prácu aj na tejto pozícii. Mojim cieľom bude, aby sa deti tešili na tréningy a dosiahli čo najväčšie úspechy v kariére,” vyhlásil bez centimetra dvojmetrový bývalý skvelý gólman.

 

Celý rozhovor s Jánom Novotom si môžete prečítať na našej webtránke už v najbližších dňoch.

Súvisiace správy
V príprave k nám zavíta Puskás Akadémia FC
Správa - 2018.08.22.
V príprave k nám zavíta Puskás Akadémia FC
Ligu začíname v Podbrezovej
Správa - 2018.06.01.
Ligu začíname v Podbrezovej
Oslávme spolu Európu!
Správa - 2018.05.19.
Oslávme spolu Európu!
Prvý titul môže byť náš!
Správa - 2018.04.18.
Prvý titul môže byť náš!
Zomrel Juraj Lazár (†71), bývalý hráč DAC
Správa - 2017.11.08.
Zomrel Juraj Lazár (†71), bývalý hráč DAC