Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyMilan Šimčák prvou letnou posilou
Milan Šimčák prvou letnou posilou
2018 jún 12.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Milan Šimčák prvou letnou posilou

Prvou posilou DAC-u v letnom transferovom okne sa stal Milan Šimčák z Michaloviec. Dvadsaťdvaročný ľavý obranca podpísal s klubom zmluvu na tri roky.

Košický rodák (nar. 23. augusta 1995) je odchovancom KAC Jednota, klubu z metropoly východu. V dorasteneckom veku sa presunul do Michaloviec, kde sa postupne prepracoval až do prvého tímu dospelých. Na jar 2015 pomohol Zemplínčanom k postupu do najvyššej súťaže, odvtedy v nej počas troch sezón nazbieral 72 štartov a pripísal si aj 4 góly a 4 asistencie. Na jar 2016 nastupoval aj v II. lige za košickú Lokomotívu, vtedajšiu farmu Michaloviec.

 

„Milan podával v drese Michaloviec dlhodobo veľmi kvalitné výkony a dovolím si povedať, že v nedávno skončenej sezóne bol špičkou Fortuna ligy na svojom poste. Je ešte stále vekom mladý, no napriek tomu má už množstvo skúseností s našou ligou, čo je vždy plusom v prípade príchodu nového hráča do tímu. Touto cestou by som chcel Milana privítať v našom klube a teším sa na našu spoluprácu,“ skonštatoval Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

 

Milan Šimčák hráva na ľavej strane obrany, prípadne na poste stopéra, ale nastupoval aj v stredovej formácii. V uplynulom ročníku Fortuna ligy patril medzi najlepších na svojom poste, charakterovo je veľmi silný. Medzi cenné devízy 176 centimetrov vysokého futbalistu patrí aj rýchlosť, bojovnosť a taktická disciplína, výborný je v situáciách jeden na jedného. Do povedomia verejnosti vstúpili aj jeho dlhé autové vhadzovania.

 

Do Dunajskej Stredy prestupuje na tri roky, zmluvu podpísal do konca sezóny 2020/21. Kontrakt vstúpi do platnosti po úspešnej lekárskej prehliadke. „Veľmi sa teším na novú výzvu. Možnosť obliekať si dres Dunajskej Stredy je zatiaľ najlepší krok v mojej kariére. DAC je podľa mňa jeden z najlepších klubov na Slovensku. Teším sa na to,“ vyhlásila čerstvá posila nášho mužstva.

Súvisiace správy
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan
Správa - 2019.02.01.
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan
Na skúšku prišiel Kitambala
Správa - 2019.01.25.
Na skúšku prišiel Kitambala
Na hosťovaní mladý brankár z Leverkusenu
Správa - 2019.01.23.
Na hosťovaní mladý brankár z Leverkusenu
Ďalšou posilou DAC-u Karsten Ayong
Správa - 2019.01.14.
Ďalšou posilou DAC-u Karsten Ayong
Ďalšia posila z Michaloviec: Martin Bednár
Správa - 2018.09.05.
Ďalšia posila z Michaloviec: Martin Bednár