Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyAko to vidia v našom klube? Anketa pred MS 2018
Ako to vidia v našom klube? Anketa pred MS 2018
2018 jún 13.Autor: Krisztián NagyZdroj: fifa.com (foto), fcdac.sk (text)
A-MUŽSTVO
Ako to vidia v našom klube? Anketa pred MS 2018

Zajtra to vypukne! Rusko bude hostiť najsledovanejšiu športovú udalosť roka a najväčší futbalový sviatok. Zástupcom nášho tímu sme v súvislosti s MS 2018 položili dve otázky.

Majstrovstvá sveta sa prvýkrát v histórii uskutočnia v Rusku, najväčšej krajine modrej planéty. Šampionát, ktorý každé štyri roky dostáva do varu ľudí po celej zemeguli, má viacero favoritov. Pre nás bude zaujímavý aj tým, že prvý raz od roku 1990 bude mať na ňom zastúpenie DAC. Panamčan Eric Davis je len druhým hráčom nášho klubu po Petrovi Fieberovi, ktorý zažije atmosféru majstrovstiev sveta ako priamy účastník. A môže byť prvým, ktorý si na svetovom fóre aj zahrá!

 

Hráčom, trénerom a športovému riaditeľovi klubu sme položili rovnaké otázky:

 

1. Na čo sa najviac tešíte v súvislosti s MS 2018?

2. Komu držíte palce a kto podľa vás po skončení turnaja zdvihne nad hlavu víťaznú trofej?

 

Marco Rossi, tréner

1. Som zvedavý na africké tímy a myslím si, že uvidíme zaujímavý futbal hlavne v podaní mužstiev, od ktorých sa to príliš neočakáva. Na konci však vyhrá niekto z favoritov, podľa mňa buď Španielsko, Nemecko alebo Brazília. Prehovoriť do ich boja môže ešte aj Argentína.

2. Fandím len talianskej a maďarskej reprezentácii, lenže tie, bohužiaľ, zostali doma...

 

Martin Raška, tréner brankárov

1. Teším sa na výkony brankárov a porovnanie rôznych brankárskych štýlov. Osobne sa budem viac venovať domácemu Rusku, pretože v rámci UEFA Goalkeeper licencie mám za úlohu pripraviť podrobnú analýzu hry jej brankárov. Okrem toho sa teším, že uvidím na MS nášho Erica Davisa.

2. Nemám nejaké obľúbené mužstvo, ktorému by som fandil, ale jednému budem držať palce viac. Tým bude Dánsko, pretože som tam hral a poznám niektorých hráčov. Za favoritov považujem Brazíliu, Francúzsko a Španielsko, ale prekvapiť môže aj niekto iný - napríklad Uruguaj.

 

Giovanni Costantino, asistent trénera

1. Očakávam vyrovnaný turnaj. Pre Ronalda a Messiho to budú zrejme posledné majstrovstvá sveta. Medzi účastníkmi budú vyčnievať masívni Nemci, skúsení Španieli, mladý tím Francúzska a tradiční rivali Brazília a Argentína. Neočakávam príliš veľkú dávku kvalitného futbalu, skôr si myslím, že to bude vyrovnaný šampionát. Som zvedavý na zástupcov Afriky a teším sa na skupiny D a H, v ktorých majú zastúpenie všetky možné futbalové kultúry a tradície.

2. Pri neúčasti Talianska nebudem držať palce nikomu. Prajem Paname s Ericom Davisom, aby sa dostali ďalej zo skupiny, ale pri všetkej úcte si myslím, že majú šancu zabodovať len proti Tunisku. Verím, že ich porazia. V semifinále očakávam dvojice Nemecko-Španielsko a Brazília-Francúzsko. Ťažko tipovať, kto z nich napokon vyhrá, ale skúsim povedať Nemecko.

 

Jan Van Daele, športový riaditeľ

1. Predpokladám, že uvidíme veľmi intenzívny turnaj, počas ktorého budú rozhodovať fyzická a mentálna odolnosť a čerstvosť. Ako pri každom podobnom turnaji, aj tentoraz sa dajú očakávať nejaké tie prekvapenie - mužstvá, ktoré dokážu postúpiť do vyraďovacej fázy, hoci s nimi dopredu málokto počítal. Vzrušenie môžu spôsobiť Srbsko, Chorvátsko a Senegal. Pre mňa osobne bude veľkou udalosťou vidieť na MS Panamu. Papierovo sú azda najväčším outsiderom, som však presvedčený, že budú tvrdo bojovať o každú piaď ihriska a tým dorovnajú svoj kvalitatívny hendikep. Verím, že Eric Davis sa stane prvým hráčom v dejinách DAC-u, ktorý si pripíše štart na svetovom šampionáte. Pre jeho osobnostné a mentálne vlastnosti mu zo srdca doprajem účasť v Rusku.

2. Palce držím môjmu rodnému Belgicku a Paname, v ktorého nominácii má zastúpenie aj náš klub. Za najväčších favoritov na titul považujem Brazíliu a Francúzsko.

 

 

Patrik Macej

1. Samozrejme, najviac sa teším na Erica Davisa a prajem si, aby Panama spôsobila prekvapenie.

1. Ináč si myslím, že horúcim kandidátom na víťazstvo sú Brazília a Francúzsko.

 

Tomáš Huk

1. Teším sa na pravú futbalovú atmosféru a na každý jeden zápas.

2. Fandím Argentíne a Paname, myslím si však, že vyhrá Brazília.

 

Kristián Koštrna

1. Najviac sa teším na veľké zápasy a takisto na vystúpenia Panamy s Davisom v zostave.

2. Osobne fandím Argentíne, titul doprajem Messimu. MS ale môžu vyhrať viaceré mužstva, zaujímaví budú najmä Brazílčania, Francúzi, Nemci či práve Argentínčania. Stojím si za svojím a verím tomu, že Argentína s Messim to zvládnu.

 

Ľubomír Šatka

1. Je skvelé sledovať tých najlepších hráčov na svete pokope a hrať za svoje krajiny. Teším sa na top zápasy.

2. Palce držím Argentíne a Paname, ale podľa mňa vyhrá Brazília alebo Španielsko.

 

Erik Pačinda

1. Najviac sa teším na Neymara - čo bude predvádzať on sám a takisto jeho mužstvo.

2. Mojím favoritom je jednoznačne Brazília!

 

Marko Divkovič

1. Na turnaji sa predstavia najlepší hráči sveta a preto verím, že ukážu svoje skutočné majstrovstvo a uvidíme veľa naozaj dobrých zápasov.

2. V mojom prípade je to jasné - fandím Chorvátsku a moja krajina je pre mňa aj favoritom číslo jeden.

 

Timotej Záhumenský

1.Teším sa, že uvidím hrať proti sebe najlepších hráčov sveta vo svojich národných výberoch.

2. Nemám mužstvo, ktorému by som vyslovene fandil, ale vyhrá podľa mňa Brazília.

 

Christián Herc

1. Teším sa na dobrý futbal.

2. Fandím Paname a Brazílii a myslím si, že vyhrá Brazília.

 

Kristopher Vida

1. Teším sa už len kvôli tomu, že je tu opäť svetový šampionát, pretože veľmi rád sledujem podobné veľké turnaje. Očakávam veľký zážitok pre divákov a dobré zápasy bohaté na góly.

2. Fandím Brazílii a podľa mňa sa majstrami sveta stanú práve oni, prípadne Francúzi.

 

Cesar Blackman

1. Bude to veľmi napínavý šampionát, pretože je tam viacero mužstiev, ktoré môžu pomýšľať na celkové prvenstvo. Konkurencia je veľká. Verím, že aj Panama dosiahne pozitívny výsledok a dokáže zaujať verejnosť, hoci sa dostala do veľmi ťažkej skupiny.

2. Samozrejme, fandiť budem svojím rodákom z Panamy. Za najväčších favoritov na titul pasujem Španielsko a Brazíliu.

Súvisiace správy
Davisovci potrápili Brazíliu, Kalmárovci s chorvátskym skalpom
Správa - 2019.03.25.
Davisovci potrápili Brazíliu, Kalmárovci s chorvátskym skalpom
1. liga, 21. kolo: FC DAC 1904 - MFK Ružomberok 2:0 (1:0)
Správa - 2019.03.25.
1. liga, 21. kolo: FC DAC 1904 - MFK Ružomberok 2:0 (1:0)
Výsledky víkendových stretnutí našich družstiev
Správa - 2019.03.24.
Výsledky víkendových stretnutí našich družstiev
Futbalový tábor DAC spestrí aj tohtoročné leto!
Správa - 2019.03.24.
Futbalový tábor DAC spestrí aj tohtoročné leto!
Taiwo: Zlepšovať sa každým dňom, taký je náš spoločný cieľ
Správa - 2019.03.23.
Taiwo: Zlepšovať sa každým dňom, taký je náš spoločný cieľ