Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyMaksym Tretyakov: posila z Ukrajiny
Maksym Tretyakov: posila z Ukrajiny
2018 jún 14.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Maksym Tretyakov: posila z Ukrajiny

Ukrajinský reprezentant do 21 rokov Maksym Tretyakov prichádza zvýšiť našu ofenzívnu silu.

Maksym Tretyakov sa narodil 6. marca 1996 v obci Troitsko-Safonove. Je odchovancom Dnipra Dnipropetrovsk, ale najvyššiu súťaž si zahral až v ďalších dvoch kluboch svojej kariéry. Debut zažil v ročníku 2015/16 počas hosťovania v Metaliste Charkov. V lete 2016 ho získal na prestup Černomorec Odesa. V ukrajinskej prvej lige nazbieral spolu 58 štartov. V uplynulej sezóne bol stabilným hráčom „Námorníkov“, pri 30 ligových štartoch si pripísal aj štyri góly.

 

Tretyakov reprezentuje svoju krajinu nepretržite od kategórie U16, momentálne je hráčom výberu do 21 rokov. Ofenzívny stredopoliar so silnejšou pravou nohou nastupuje zväčša na poste pravého či ľavého krídelníka, prípadne podhrotového hráča. Jeho silnou stránkou je zrýchlenie, má výborný výber miesta a prehľad na ihrisku, presné prihrávky rozdáva oboma nohami.

 

Dvadsaťdvaročný a 175 centimetrov vysoký Ukrajinec sa zaviazal DAC-u na tri roky, kontrakt podpísal do leta 2021. Jeho zmluva nadobudne platnosť až po úspešnej lekárskej prehliadke. Na Žitnom ostrove sa stretne so svojím krajanom Andriiom Liashenkom a po Sergejovi Korobkovi (1996-1997) sa môže stať druhým ukrajinským hráčom s prvoligovým štartom v našom drese.

 

„Referencie o Maksymovi nás presvedčili o tom, že už v takom mladom veku môže byť okamžite platnou posilou. Odohral kompletnú minulú sezónu v silnej ukrajinskej lige, pravidelne nastupuje za reprezentačnú dvadsaťjednotku a určite prispeje k zvýšeniu konkurencie v našej ofenzívnej fáze. Tešíme sa, že z viacerých ponúk si vybral práve tú našu a som presvedčený, že vzájomná spolupráca bude úspešná,“ skonštatoval športový riaditeľ Jan Van Daele.

 

Vitaj v DAC, Maksym!

 

Súvisiace správy
Posila do ofenzívy: Jakub Švec
Správa - 2019.06.16.
Posila do ofenzívy: Jakub Švec
Finalista MS do DAC-u!
Správa - 2019.06.14.
Finalista MS do DAC-u!
Tretiakov s natrhnutým svalom
Správa - 2019.04.11.
Tretiakov s natrhnutým svalom
Narodeniny: Maksym Tretiakov má dnes 23!
Správa - 2019.03.06.
Narodeniny: Maksym Tretiakov má dnes 23!
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan
Správa - 2019.02.01.
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan