Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyMaďarský reprezentant Máté Vida hráčom DAC-u
Maďarský reprezentant Máté Vida hráčom DAC-u
2018 júl 03.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-mužstvo
Maďarský reprezentant Máté Vida hráčom DAC-u

Stredopoliar Vasasu Budapešť prichádza na Žitný ostrov, zmluvu podpísal na tri roky.

DAC bude mať v kádri dvoch maďarských futbalistov s priezviskom Vida! Dvadsaťdvaročný Máté Vida (nar. 8. marca 1996 v Budapešti) dnes podpísal trojročnú zmluvu s naším klubom a pripojil sa k novým spoluhráčom, medzi ktorými našiel aj svojho menovca Kristophera.

 

Máté Vida je odchovancom Vasasu, kde strávil celú svoju doterajšiu kariéru. V drese A tímu červeno-modrých debutoval v sezóne 2013/14 ako sedemnásťročný. Vasas bol v tom čase druholigový, v tejto súťaži nazbieral Vida za dva roky 37 štartov a strelil jeden gól.

 

Tradičný budapeštiansky klub sa v lete 2015 vrátil do najvyššej súťaže aj prispením našej čerstvej posily, ktorý si v uplynulých troch ročníkoch pripísal 85 prvoligových štartov, skóroval trikrát. Pred rokom absolvoval kompletnú minutáž v dvojzápase 1. predkola Európskej ligy proti izraelskému Beitaru Jeruzalem.

 

Máté Vida prešiel viacerými mládežníckymi reprezentačnými výbermi. V roku 2015 bol účastníkom MS U20 na Novom Zélande, podobne ako Zsolt Kalmár a Bence Mervó. Na konte má aj tri štarty v najcennejšom drese, v reprezentačnom áčku sa prvýkrát predstavil v novembri 2016 v prípravnom stretnutí proti Švédsku.

 

Zväčša hráva na poste defenzívneho stredopoliara, často však nastupoval aj na krajoch zálohy. Jeho mladší brat Kristóf je hráčom mladšieho dorastu Ferencvárosu Budapešť.

 

„Vieme, že slovenské kluby sa finančnými možnosťami len ťažko môžu zrovnávať s maďarskými. Nie je teda jednoduché priviezť hráča z Maďarska, no napriek tomu sa nám podarilo podpísať jedného z najtalentovanejších mladých záložníkov NBI. Považujem za výbornú správu, že sa Máté rozhodol prijať našu ponuku a pokračovať vo svojej kariére v dunajskostredských farbách. Prajem mu v našom klube veľa úspechov,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Súvisiace správy
Posila do ofenzívy: Jakub Švec
Správa - 2019.06.16.
Posila do ofenzívy: Jakub Švec
Finalista MS do DAC-u!
Správa - 2019.06.14.
Finalista MS do DAC-u!
Narodeniny: Máté Vida má dnes 23!
Správa - 2019.03.08.
Narodeniny: Máté Vida má dnes 23!
Máté Vida mimo pre svalové zranenie
Správa - 2019.02.21.
Máté Vida mimo pre svalové zranenie
Máté Vida: Očakávam dobrú jar
Správa - 2019.02.05.
Máté Vida: Očakávam dobrú jar