Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyDenis Baumgartner zo Sampdorie do DAC-u
Denis Baumgartner zo Sampdorie do DAC-u
2018 august 07.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
A-MUŽSTVO
Denis Baumgartner zo Sampdorie do DAC-u

Dvadsaťročný mládežnícky reprezentant sa vracia na Slovensko po štyroch rokoch, hosťovať u nás bude do konca sezóny 2018/19.

Slovenský mládežnícky reprezentant Denis Baumgartner sa narodil 2. februára 1998 v Skalici, je odchovancom FK Senica. Už ako 9-ročný sa zúčastnil tréningového kempu AC Milána, v dorasteneckom veku trénoval aj v Juventuse Turín. V žiackej kategórii strávil rok a pol na hosťovaní v Nitre. Po návrate do Senice odohral dva roky v mládežníckych tímoch Záhorákov a pravidelne nastupoval aj za mládežnícke reprezentácie.

 

V decembri 2013 zahviezdil na turnaji Karol Wojtyla Cup v Ríme a jeho meno sa skloňovalo v súvislosti s Bolognou aj Juventusom Turín. Do povedomia širokej verejnosti sa dostal aj v januári 2014 vďaka gólu, ktorý obletel internet. V drese slovenskej reprezentácie do 16 rokov skóroval do siete Číňanov takmer z polovice ihriska parádnym lobom naslepo. V lete 2014 napokon zakotvil v Sampdorii Janov.

 

 

Pôvodne hrával vo farbách janovského klubu mládežnícku súťaž Primavera a postupne začal trénovať s A-tímom a objavovať sa na jeho lavičke. Výborne technicky vybavený ofenzívny stredopoliar vlani predĺžil so Sampdoriou zmluvu do konca júna 2019 s následnou dvojročnou opciou. Vzápätí ho klub z Ligúrie posunul na hosťovanie do Livorna. V tíme čerstvého víťaza Serie C nastúpil v piatich dueloch, zväčša hrával za juniorský tím.

 

„DAC je jeden z najlepších klubov na Slovensku a som veľmi rád, že tu môžem byť. Klub pomohol mne a budem sa snažiť túto pomoc opätovať. Najviac sa teším na samotné zápasy, viem totiž, že sú tu plné tribúny a vládne na nich výborná atmosféra,“ vyhlásil novic v našom tíme.

 

180 centimetrov vysoký hráč s výbornou rozohrávkou, prehľadom v hre a silnou ľavou nohou pôsobil vo všetkých mládežníckych reprezentáciách od U16. Momentálne patrí k lídrom výberu do 20 rokov.

 

„Pri príchode Baumgartnera sme sa inšpirovali vzorcom, ktorý sa nám osvedčil v prípade Šatku a Herca. Aj oni v mladom veku odišli do zahraničia, videli a spoznali veľký futbal zblízka a vrátili sa domov, aby nazbierali skúsenosti s dospelým futbalom. Podobným talentom disponuje aj Denis, ktorý svoje prednosti ukázal v mládežníckych reprezentáciách, jeho ľavačka patrí medzi najcennejšie vývozné artikle slovenského futbalu. Od jeho pôsobenia u nás si sľubujeme posilnenie stredovej formácie najmä z pohľadu kreativity,“ predstavil novú posilu športový riaditeľ Jan Van Daele.

 

Denis Baumgartner so svojiím manažérom, bývalým reprezentantom Martinom Petrášom.

Súvisiace správy
Narodeniny: Denis Baumgartner má dnes 21!
Správa - 2019.02.02.
Narodeniny: Denis Baumgartner má dnes 21!
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan
Správa - 2019.02.01.
Ďalšia posila z Wolverhamptonu: Connor Ronan
Na skúšku prišiel Kitambala
Správa - 2019.01.25.
Na skúšku prišiel Kitambala
Na hosťovaní mladý brankár z Leverkusenu
Správa - 2019.01.23.
Na hosťovaní mladý brankár z Leverkusenu
Denis Baumgartner: Viac gólov do súperových sietí!
Správa - 2019.01.22.
Denis Baumgartner: Viac gólov do súperových sietí!