Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
huen
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
SprávyŠpiriak, Slančík, Bednár aj Baumgartner pri výhre nad Fenerbahce
Špiriak, Slančík, Bednár aj Baumgartner pri výhre nad Fenerbahce
2019 január 11.Autor: Krisztián NagyZdroj: futbalsfz.sk (foto), fcdac.sk (text)
A-MUŽSTVO
Špiriak, Slančík, Bednár aj Baumgartner pri výhre nad Fenerbahce

Všetci štyria hráči DAC-u zasiahli do dnešného víťazného duelu slovenskej reprezentácie do 21 rokov proti juniorke Fenerbahce Istanbul.

Z pätice hráčov DAC-u, ktorých tréner slovenskej reprezentačnej dvadsaťjednotky Adrian Guľa nominoval na prvý prípravný kemp roka, napokon do Turecka odcestovali štyria. Christiána Herca totiž na dva týždne stiahol jeho kmeňový klub Wolverhampton Wanderers na prípravu s prvým tímom.

 

Náš klub teda v krajine polmesiaca zastupujú Adrián Slančík, Dominik Špiriak, Martin BednárDenis Baumgartner a všetci štyria zasiahli aj do dnešného prípravného stretnutia proti juniorom Fenerbahce Istanbul.

 

Špiriak a Bednár nastúpili v základnej zostave, Slančík a Baumgartner zasiahli do zápasu počas jeho priebehu. Najviac minút strávil na trávniku defenzívny záložník Bednár (60 minút), jeden polčas si zahrali Špiriak a Slančík, kým Baumgartner pobudol na trávniku záverečnú polhodinu.

 

Zverenci trénera Guľu zvládli svoj prvý zápas v roku 2019 na výbornú, o ich víťazstve 1:0 rozhodol gól Žilinčana Boženíka.

 

„Bol to dobrý, behavý a bojovný zápas proti kvalitnému súperovi. Mali sme viacero šancí dostať sa do vedenia už v prvom polčase, nakoniec sme na rozhodujúci gól čakali do polovice druhého polčasu. S víťazstvom sme spokojný a myslím si, že zápas splnil svoj účel,“ skonštatoval Dominik Špiriak, jeden z viacerých nováčikov v tíme, ktorý pred novým kvalifikačným cyklom prešiel výraznou premenou. „Vytvorili sme super partiu, čo nie je náhoda, pretože s väčšinou chalanov sa už poznáme z mladších reprezentačných kategórií či z ligových zápasov. Aj tréneri a ich tréningové jednotky sú výborné, v predošlých dňoch sme mali veľmi dobrú záťaž. Skvelé je, že pracujeme na prírodných trávnikoch a v ideálnych podmienkach. Jediný problém nám robí dážď, ale to sa dá vydržať,“ vyhlásil 19-ročný obranca.

 

Mladí Slováci si na záver kempu v utorok 15. januára zmerajú sily s výberom Uzbekistanu do 23 rokov.

Súvisiace správy
Júnový program našich reprezentantov
Správa - 2019.05.31.
Júnový program našich reprezentantov
Reprezentanti v akcii
Správa - 2018.11.14.
Reprezentanti v akcii
Narodeniny: Martin Bednár má dnes 20!
Správa - 2019.04.22.
Narodeniny: Martin Bednár má dnes 20!
Reprezentanti DAC-u v akcii
Správa - 2019.03.27.
Reprezentanti DAC-u v akcii
Blackman na prahu reprezentácie: debut proti Brazílii?
Správa - 2019.03.13.
Blackman na prahu reprezentácie: debut proti Brazílii?